alexandriamou.gr - Προβολή άρθρων κατά ημερομηνία: Κυριακή, 13 Νοεμβρίου 2016

Βροχή από γκολ στην Αγκαθιά στον αγώνα του πρωταθλήματος του πρώτου ομίλου της Α2 ΕΠΣ Ημαθίας το απόγευμα της Κυριακής 13 Νοεμβρίου. Η τοπική ομάδα ΝΙΚΗ ΑΓΚΑΘΙΑΣ υποδέχθηκε τον ΠΑΟΚ ΚΟΥΛΟΥΡΑΣ και από

Κατηγορία Αθλητικά

Γκολ και θέαμα στο Παλαιοχώρι σε αγώνα του πρωταθλήματος του πρώτου ομίλου της Α2 ΕΠΣ Ημαθίας το απόγευμα της Κυριακής 13 Νοεμβρίου.

Ο τοπικός ΑΡΗΣ επιβλήθηκε του

Δηλώσεις του προπονητή της ΝΙΚΗΣ ΑΓΚΑΘΙΑΣ Ηλία Παυλόπουλου μετά τον αγώνα της 9ης αγωνιστικής της Α2 ΕΠΣ Ημαθίας με τον ΠΑΟΚ ΚΟΥΛΟΥΡΑΣ το απόγευμα της Κυριακής 13 Νοεμβρίου.

Α2 Ερασιτεχνική (1ος όμιλος) Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία

Η διοίκηση,το προπονητικό team και οι παίκτες της ΔΟΞΑΣ ΛΙΑΝΟΒΕΡΓΙΟΥ εκφράζουν τις ευχαριστίες τους στη διοίκηση της ΑΕ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ για τη

Το ετήσιο χορό  πραγματοποίησε το βράδυ του Σαββάτου 12 Νοεμβρίου η ομάδα του ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΛΟΥΤΡΟΥ στις ΄΄Μούσες΄΄στο Νησέλι Ημαθίας.
Κέφι και χορός για

Εορταστικές εκδηλώσεις στον Ι.Ν. Κοιμήσεως της Θεοτόκου Βρυσακίου Ημαθίας, επί τη εορτή του Ιωάννη του Χρυσοστόμου της Πανηγύρεως του φερώνυμου Ναού. Το πρωί της Κυριακής 13 Νοεμβρίου τελέσθηκε Αρχιερατική Θεία Λειτουργία προεξάρχοντος

Κατά το χρονικό διάστημα από 4 μέχρι και 10 Νοεμβρίου ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Βεροίας, Ναούσης και Καμπανίας κ. Παντελεήμων επισκέφθηκε την ορθόδοξη Εκκλησία της Λευκορωσίας,

Εντυπωσιακό σε εξέλιξη παιχνίδι στο ΔΑΚ Αλεξάνδρειας, όπου η Δόξα Λιανοβεργίου απείλησε τους γηπεδούχους με την πρώτη εντός έδρας ήττα.

Το γκολ όμως του Δημήτρη Καφέ στο 90+2′ έδωσε το πολύτιμο τρίποντο στην ομάδα του, που κατάφερε μάλιστα να επιστρέψει από το εις βάρος της 0-2 όπως είχε διαμορφωθεί στις αρχές του δευτέρου μέρους.

Μπροστά σε 300 περίπου φιλάθλους και υπό βροχή στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, η Δόξα απέδειξε σήμερα πως όταν την υποτιμήσεις, μπορεί να το πληρώσεις! Μπορεί στο ξεκίνημα οι «πράσινοι» να έδειξαν πως θα είχαν ένα εύκολο απόγευμα (δύο δοκάρια μέσα σε διάστημα 5 λεπτών) ωστόσο η ομάδα του Σάκη Παγγούρα εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο τις ευκαιρίες που δημιούργησε και ανάγκασε τους γηπεδούχους να...τρέξουν μαραθώνιο για περίπου 35 λεπτά.

Κατά τη διάρκεια του αγώνα, ο προπονητής της ομάδας Κυριάκος Καρασαββίδης άκουσε τα...εξ αμάξης από την κερκίδα, με τους φιλάθλους να του χρεώνουν την μέτρια εικόνα της ομάδας ενώ υπήρξαν και αυτοί που τα έβαλαν με τους παίκτες για την παρουσία τους στο σημερινό παιχνίδι.

Στο ημίχρονο, ο νεαρός τεχνικός ζήτησε από τους παίκτες να νικήσουν και στη συνέχεια θα παραιτηθεί, κάτι που τελικά έκανε πράξη, αλλά η παραίτηση του δεν έγινε αποδεκτή από τη διοίκηση της ομάδας.

Από την άλλη πλευρά, οι φιλοξενούμενοι τα έβαλαν με τον ρέφερι κ. Βρέσκα αλλά και με τον βοηθό κ. Χριστοδούλου, ο οποίος υπέδειξε την επανάληψη στο πέναλτι με το οποίο μείωσε η ΑΕ Αλεξάνδρειας και ενώ στην πρώτη εκτέλεση, ο Σαρηγιαννίδης αστόχησε. Στις διαμαρτυρίες αποβλήθηκε από τον αγωνιστικό χώρο ο Σάκης Παγγούρας ενώ με την ισοφάριση σε 2-2, αποβλήθηκε και ο Στέλιος Καραπατσάς, ο οποίος αντίκρισε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα, αφήνοντας τη Δόξα με 10 παίκτες.

Το φιλμ της αναμέτρησης :

7′ Εκτέλεση φάουλ του Καφέ από αριστερά, με υπερένταση ο Καραλάζος απέκρουσε και στη συνέχεια οι αμυντικοί απομάκρυναν σε κόρνερ.

11′ Κλέψιμο του Ξαγοράρη από τα αριστερά, με τη μία η κάθετη για τον Καφέ, το σουτ του τελευταίο προσέκρουσε στο οριζόντιο δοκάρι.

14′ Κι άλλο δοκάρι για τους γηπεδούχους, αυτή τη φορά σε μακρινό σουτ του Ξαγοράρη από τον άξονα.

17′ Εντυπωσιακό μπάσιμο από δεξιά του Λίτσι, το σουτ όμως που επιχείρησε κατέληξε άουτ.

20′ Εκτέλεση φάουλ του Χατζηδημητρίου, με υπερένταση σε κόρνερ ο Νικολαΐδης

21′ ΓΚΟΛ! Εκτέλεση κόρνερ του Ντόι, ο Θεοδώρου στο πρώτο δοκάρι με εντυπωσιακή κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στο «Γ» της εστίας του Νικολαΐδη.

29′ Μεγάλη ευκαρία για τους γηπεδούχους, το πλασέ όμως του Καφέ πέρασε ελάχιστα άουτ από το δεξί δοκάρι του Καραλάζου.

56′ ΓΚΟΛ! Νέα ψυχρολουσία για τους «πράσινους» ο Δεμπρόπουλος με δεξί σουτ, έστειλε τη μπάλα στη γωνία του Νικολαΐδη για το 0-2.

61′ Μεγάλη ευκαιρία για τη Δόξα να κάνει το 0-3, ο Δεμπρόπουλος πάσαρε για τον Καραντουλαμά και αυτός με εξουδετερωμένο τον Νικολαΐδη πλάσαρε άουτ.

66′ Τριπλή ευκαιρία για τους γηπεδούχους μέσα σε μία φάση, καθώς ο Καραλάζος εξουδετέρωσε κατά σειρά τα σουτ των Πιπιλιάρη, Καφέ και Ξαγοράρη.

68′ ΓΚΟΛ! Πέναλτι για την ΑΕ Αλεξάνδρειας σε ανατροπή του Σαρηγιαννίδη από τον Νουσιόπουλο. Το πέναλτι εκτέλεσε ο ίδιος, αλλά απέκρουσε ο Καραλάζος όμως ο ρέφερι κ. Βρέσκας διέταξε επανάληψη λόγω μετακίνησης του πορτιέρο της Δόξας προς τα μπροστά αλλά και εισόδου παικτών στην περιοχή πριν την εκτέλεση, μετά από υπόδειξη του βοηθού κ. Χριστοδούλου. Το δεύτερο εκτέλεσε και πάλι ο Σαρηγιαννίδης, ο οποίος ευστόχησε για το 1-2

77′ Δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβολή του Καραπατσά.

81′ Εκτέλεση φάουλ του Καφέ, η μπάλα άουτ.

84′ Εκτέλεση φάουλ του Ξαγοράρη, απόκρουση του Καραλάζου και στη συνέχεια η μπάλα προσέκρουσε στο οριζόντιο δοκάρι

88′ ΓΚΟΛ! Αδράνεια στο κέντρο της άμυνας για τη Δόξα, ο Πέικος έκανε την κεφαλιά πάσα για τον Καφέ και ο τελευταίος με πλασέ ισοφάρισε για την ομάδα του (2-2)

90+2′ ΓΚΟΛ! Πάσα του Ξαγοράρη στα δεξιά για τον Λίτσι, αυτός με τη μία την παράλληλη σέντρα και ο Καφές με προβολή στο δεύτερο δοκάρι ολοκλήρωσε την ανατροπή, μέσα σε τρελούς πανηγυρισμούς.

Διατητής της αναμέτρησης ο κ. Βρέσκας, με βοηθούς τους κ.κ. Χαραλαμπίδη και Μπακάλη.

Συνθέσεις

ΑΕ Αλεξάνδρειας : Νικολαΐδης, Γρηγοριάδης, Ιορδανόπουλος, Σαρηγιαννίδης, Πέικος, Αβραμόπουλος, Λίτσι, Ηλιάδης, Μπακιρτζής (60′ Πιπιλιάρης), Ξαγοράρης, Καφές

Δόξα Λιανοβεργίου : Καραλάζος, Θεοδώρου (46′ Νουσιόπουλος), Βασιλείου, Καραπατσάς, Παπαδόπουλος, Ντόι, Τζέπης, Μπαντής (90′ Λουκάς), Κύρτσογλου (85′ Γελαδάρης), Δεμπρόπουλος, Καραντουλαμάς