Α2 ΕΠΣ ΗΜΑΘΙΑΣ:Με 5 γκολ πήρε την νίκη ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΟΥΤΡΟΥ Κύριο

Α2 ΕΠΣ ΗΜΑΘΙΑΣ:Με 5 γκολ πήρε την νίκη ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΟΥΤΡΟΥ

Παιχνίδι για το πρωτάθλημα της Α2 ΕΠΣ Ημαθίας διεξείχθη το απόγευμα της Κυριακής 11 Μαρτίου στο γήπεδο του Λουτρού, με τον τοπικό Ολυμπιακό να υποδέχεται την

ομάδα των Παλατιτσίων. Από νωρίς, στο 2ο λεπτό, ο πολύ δυνατός σήμερα γηπεδούχος Ολυμπιακός άνοιξε το σκορ με δυνατό σουτ από τα πόδια του Γιάνκου.
Ο γηπεδούχος είχε την κατοχή της μπάλας στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα και δεν άφησε περιθώρια στους παίχτες του ΠΑΟ Παλατιτσίων για τελικές φάσεις.

Στην επανάληψη, στο 50' λεπτό ο Στεργιόπουλος έξω από την μεγάλη περιοχή έπιασε ένα δυνατό δεξιό σουτ και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα του Τότση.

Ο ίδιος παίχτης στο 72΄ ''κρέμασε΄΄ τον αντίπαλο τερματοφύλακα με ένα ψηλοκρεμαστό σουτ γράφοντας το 3-0.

Δύο ακόμη γκολ  για την γηπεδούχο ομάδα σημείωσε ο Αναστασόπουλος, στο 74΄ με πλασέ συρτό σουτ και στο 77΄ με πλασέ κοντά από τα αντίπαλα δίχτυα γράφοντας το τελικό 5-0