Ασταμάτητος ο ΠΑΟΚ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ στο παιχνίδι με τον Άραχο Κύριο

Ασταμάτητος ο ΠΑΟΚ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ στο παιχνίδι με τον Άραχο

Ασταμάτητη η ομάδα του ΠΑΟΚ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ στο παιχνίδι του Σαββάτου 4 Νοεμβρίου για την 7η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣ Ημαθίας. Στο σημερινό παιχνίδι στο

δημοτικό στάδιο της Αλεξάνδρειας κόντρα στην ΠΟΝΤΙΑΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ ΑΡΑΧΟΥ η γηπεδούχος ομάδα επέβαλε τον ρυθμό της από την αρχή και στο 17΄άνοιξε το σκορ με ένα γκολ του Θ. Κίτσα.

Οι παίχτες του Φερέϊρα Κίνγκ δέχθηκαν πίεση από τους φιλοξενούμενους αλλά κατάφεραν να πάνε στο αποδυτήρια με ένα ακόμη τέρμα στο 45΄ με τον Κυριάκο Θεοδώρου.
Στην επανάληψη το ίδιο σκηνικό, με τον ΠΑΟΚ να χει την κατοχή της μπάλας στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα.

Στο 65΄ έγινε το 3-0 με κτύπημα πέναλτυ από τον Αργυρόπουλο, έπειτα από ανατροπή του από τον τερματοφύλακα του Αράχου Μπαρούτα, ο οποίος δέχθηκε την δεύτερη κίτρινη κάρτα στο σημερινό παιχνίδι και αποβλήθηκε. Τη θέση κάτω από τα δοκάρια πήρε ο προπονητής της ομάδας Αντώνης Κασάπης.

Με τον αέρα της σίγουρης νίκης η τοπική ομάδα ανέβηκε και άλλο προς το αντίπαλο τέρμα και με δύο ακόμη γκολ στο 83΄με τον Κώστα Κίτσα και 2 λεπτά αργότερα στο 85΄με τον Πατατούκα σφράγισε την μεγάλη νίκη και πήρε άξια τους 3 βαθμούς.