Εκτύπωση αυτής της σελίδας

Δυνατό ξεκίνημα για τον ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας 7-1 απέναντι στον Κοπανό (φώτο-βίντεο) Κύριο

Βροχή από γκολ στον πρώτο αγώνα της Ά ΕΠΣ Ημαθίας για τον ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας απέναντι στον Κοπανό αφού επικράτησε με σκορ 7-1 το απόγευμα του Σαββάτου 2019 στο δημοτικό στάδιο της πόλης.

Οι γηπεδούχοι έδειξαν τη διάφορα τους από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης με πολλές ευκαιρίες μια εκ των οποίων έφερε και το πρώτο γκολ του αγώνα στο 8ο’ με τον Γ. Κίτσα να σουτάρει και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα αφού ο ίδιος παίκτης ένα λεπτό πριν έχασε μια τεράστια ευκαιρία με την μπάλα να καταλήγει άουτ. Τρία λεπτά αργότερα ο Γ. Κίτσας πασάρει από την αριστερή πλευρά στον Βεζιργιανόπουλου, κι αυτός στέλνει την μπάλα στα δίχτυα διαμορφώνοντας το 2-0. Η απάντηση από την ομάδα του Κοπανού ήρθε στο 20’ που μείωσε το σκορ σε 2-1 με πέναλτι από χέρι παίκτη του ΠΑΟΚ. Μετά από αυτό οι ασπρόμαυροι έχαναν τη μία ευκαιρία μετά την άλλη. Το τρίτο και το τέταρτο γκολ δεν άργησαν να έρθουν πάλι με πρωταγωνιστή τον Κίτσα αυτήν την φορά στο 33’ και στο 42’ από τη δεξιά πλευρά με ένα σουτ που κόντραρε σε αντίπαλο και κατέληξε στο τέρμα και ένα συρτό σουτ μέσα από την περιοχή εκμεταλλευόμενος άριστα λάθος του τερματοφύλακα.

Στην επανάληψη το σκηνικό δεν άλλαξε με τον ΠΑΟΚ να έχει την υπεροχή του παιχνιδιού με τον Κούγκα στο 51’ να σκοράρει για το 5-1 μετά από ασίστ του Πετράι. Λίγα λεπτά αργότερα ο Βεζιργιανόπουλος πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ κι αφού ο ρυθμός του αγώνα έπεσε ο MVP της αναμέτρησης Γ. Κίτσας με το 4ο δικό του γκολ διαμόρφωσε το τελικό σκορ της αναμέτρησης με το εντυπωσιακό 7-1.

ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας: Καράνας, Κουκλασάρης, Μπουκλάς Α., Βεζυργιαννόπουλος, Κίτσας Ν., Χαρισούδης, Ζωγράφος, Κούκλας Β., Πέτκος, Πέτκος, Πετράι, Κίτσας Γ.

Κοπανός: Κασαπίδης, Χαραλαμπίδης, Τζιβάρας, Μποζάνης, Ορμανίδης, Σπάθος, Μπούφι, Οικονόμου, Ηλίας Ρ. Στογιάνβγς, Παρθενόπουλος.