Εκτύπωση αυτής της σελίδας

Έξι μετάλλια για τους παλαιστές της Αλεξάνδρειας Κύριο

18 Ιουλ 2016
Έξι μετάλλια για τους παλαιστές της Αλεξάνδρειας

Με επιτυχία ολοκληρώθηκε για τους αθλητές του Παλαιστικού Συλλόγου Αλεξάνδρειας «ὁ Ἠμαθίων», η συμμετοχή τους στους Πανελλήνιους Αναπτυξιακούς Αγώνες πάλης στην άμμο, διοργάνωση η οποία φιλοξενήθηκε στα Μεσάγκαλα Λάρισας το Σάββατο 16 Ιουλίου.

Πιο συγκεκριμένα:

Ο Γκουγκούδης Δημοσθένης κατέκτησε την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία των +80 κιλών Εφήβων.

Δύο χρυσά μετάλλια για την Γκουγκούδη Γεωργία η οποία αγωνίστηκε σε δύο ηλικιακές κατηγορίες, στα +40 κιλά των Παγκορασίδων και στα 60 κιλά Κορασίδων κατακτώντας την 1η θέση και στις δύο ηλικιακές κατηγορίες.

Χρυσό μετάλλιο και για τον Τσακυρίδη Γρηγόριο ο οποίος κατέκτησε την 1η θέση στην ηλικιακή κατηγορία των Παμπαίδων Γ’.

Την 2η θέση και το αργυρό μετάλλιο κατέκτησε ο Στεφανίδης Πέτρος στους Παμπαίδες Α’, και

Ο Πόλος Νικόλαος στους Παμπαίδες Β' κατέκτησε Την 2η θέση και το αργυρό μετάλλιο.

Η διοίκηση συγχαίρει τους αθλητές καθώς και τους προπονητές Κουκλίδη Χαράλαμπο και Σαββίδη Νεκτάριο για την διάκρισή τους και εύχεται πάντα επιτυχίες.