Εκτύπωση αυτής της σελίδας

Έσπασε το αήττητο της Αγκαθιάς το Μακροχώρι Κύριο

Έσπασε το αήττητο της Αγκαθιάς το Μακροχώρι

Λύγισε η αήττητη Νίκη Αγκαθιάς στο γήπεδο του Μακροχωρίου χάνοντας με σκορ 1-0 παρά τη διαφορά κατηγορίας και ποιότητας, στις 6 Φεβρουαρίου για την πρώτη φάση των προημιτελικών του Κυπέλλου Ημαθίας

Η Αγκαθιά κατέβηκε με αρκετές αλλαγές στην ενδεκάδα της και αυτό της στοίχισε την ήττα από τους γηπεδούχους. Το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο σε φάσεις και κατοχή ενώ στην επανάληψη ο κ. Κωστογλίδης έβαλε τρεις βασικούς του παίκτες για να βελτιώσει την εικόνα της ομάδας του χωρίς αποτέλεσμα αφού στο 80’ δέχτηκε το γκολ από τον Χολέβα από λάθος του τερματοφύλακα των «ασπρόμαυρων» και οι φιλοξενούμενοι έχασαν τον πρώτο τους επίσημο παιχνίδι για αυτήν την αγωνιστική περίοδο.

Μακροχώρι: Θεοδοσιάδης, ημητριάδης, Ηλιάδης, Τσολακίδης, Δαλιγκάρος, Τσακαλίδης, Τσιάμπας, Πίκος (91΄Δημούλας), Λιλιόπουλος (88΄Βύζας), Γκιλιόπουλος (75΄Ψάλτης Ν.), Βοργιαζίδης (65΄Χολέβας).

Αγκαθιά: Διακόπουλος, Ρογγότης, Γιανόπουλος, Κασαπίδης (46΄Προβατίδης). Σακαλής, Σιούκας, Πέτκος (46΄Ζαρογιάννης), Μούδιος, Κίτσας Ευγ., Πατσιαβούρας, Ηλιάδης (46΄Χατζόπουλος).