Γ΄ΕΘΝΙΚΗ: Ακόμη μια ήττα για τον ΦΙΛΙΠΠΟ Αλεξάνδρειας στην 25η αγωνιστική του 2ου ομίλου Κύριο

Με τον υποβιβασμό από την Γ΄ Εθνική φλετάρει πλέον ο ΦΙΛΙΠΠΟΣ Αλεξάνδρειας μετά και ήττα της Κυριακής 25 Φεβρουαρίου στο εντός

έδρας παιχνίδι με τον Α.Ο. Καρδίας.
Στο βαρύ αγωνιστικό χώρο του ΔΑΚ Αλεξάνδρειας , στο παιχνίδι της 25ης αγωνιστικής του 2ο ομίλου, οι δύο ομάδες δυσκολεύτηκαν να βρουν τον ρυθμό τους με συνέπεια τις κακές επιλογές και εναλλαγές της μπάλας .

Ανώτερη η φιλοξενούμενη ομάδα άνοιξε το σκορ στο 12΄ με γκολ από μακρυά του Γκέκα. Η φιλοξενούμενοι πίεσαν περισσότερο μετά το πρώτο γκολ , είχαν την κατοχή περισσότερη ώρα από τον γηπεδούχο Φίλιππο που προσπάθησε να κρατήσει το 1-0. Στο 44΄ο Τσατσαρώνης διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα της Καρδίας με κεφαλιά από την μικρή περιοχή.

Στην επανάληψη το ίδιο σκηνικό και στο 70΄ λεπτό από το σημείο του πέναλτι ο Ξανθόπουλος διαμόρφωσε το τελικό 0-3 για τους φιλοξενούμενους. Μετά και τα σημερινά αποτελέσμα ο Φίλιππος Αλεξάνδρειας βρίσκεται στην 14η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 18 βαθμούς.