Ισόπαλο το Ντέρμπι μεταξύ Φίλιππου Αλεξάνδρειας και Μ. Αλέξανδρου Τρικάλων(βίντεο-φωτο) Κύριο

Ισόπαλο έληξε το τοπικό ντέρμπι στο ΔΑΚ Αλεξάνδρειας για τον 2ο όμιλο της Γ΄Εθνικής κατηγορίας μεταξύ του

Α.Σ. ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ και του Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ Τρικάλων.
Το απόγευμα της Κυριακής 21 Ιανουαρίου οι δύο ομάδες μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι κυνηγώντας το γκολ από τα πρώτα λεπτά και παράλληλα την νίκη που θα έδινε βαθμολογική ανάσα στις ομάδες.

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες μοιράστηκαν τις ευκαιρίες και τα λάθη σε φάσεις που δεν είχαν όμως το τελικό θετικό αποτέλεσμα για καμία αυτές.
Στην επανάληψη η φιλοξενούμενη ομάδα μπήκε πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο, πήρε την πρωτοβουλία των κινήσεων μέχρι το 61ο λεπτό όπου ο Κιρκιλιανίδης από στημένη φάση έστειλε την μπάλα στην αριστερή γωνία του τέρματος του Φιλίππου κάνοντας το 0-1 που συνοδεύτηκε από έξαλους πανηγυρισμούς παικτών και φιλάθλων.

Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι κατάφεραν να γυρίσουν το παιχνίδι υπέρ τους και εκμεταλευόμενοι λάθη των αντιπάλων κατάφεραν στο 86΄ να πετύχουν την ισοφάριση με εκπληκτικό γκολ του Πέϊκου έξω από τη μεγάλη περιοχή.
Οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν έντονα για πέναλτι το οποίο δεν δόθηκε από τον διαιτητή,ο οποίος στη συνέχεια απέβαλε τον προπονητή των Τρικάλων Γιώργο Ντάμτσιο για διαμαρτυρία στο πρόσωπό του.

Το τελικό σκορ 1-1 παρέμεινε μέχρι το τέλος του αγώνα και οι δύο ομάδες μοιράστηκαν τους βαθμούς.

Στα παραλειπόμενα του αγώνα να σημειώσουμε τις αψιμαχίες και τα φραστικά επεισόδια που σημειώθηκαν κατά την διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου στην σκεπαστή κερκίδα του ΔΑΚ Αλεξάνδρειας από μια ομάδα "θερμοκέφαλων" που έληξε με την παρέμβαση των ψυχραιμοτέρων αλλά και των αστυνομικών οργάνων.