Ισόπαλος ο ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας με το Μακροχώρι (φώτο-βίντεο) Κύριο

Ισόπαλος ο ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας με το Μακροχώρι (φώτο-βίντεο)

Ισόπαλος με σκορ 2-2 ήρθε ο ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας με την ομάδα του Μακροχωρίου για την 17η αγωνιστική της Α ΕΠΣ Ημαθίας στο δημοτικό στάδιο Αλεξάνδρειας στης 2 Φεβρουαρίου.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν του ΠΑΟΚ αφού κατάφερε να προηγηθεί με σκορ 2-0, το πρώτο γκολ πέτυχε ο Αργυρόπουλος στο 8’ μετά από εκτέλεση κόρνερ-πάσα, σούταρε η μπάλα κόντραρε σε αντίπαλο και βρέθηκε στα δίχτυα ενώ το δεύτερο γκολ ήρθε μετά από γρήγορη αντεπίθεση στο 16’ οι παίκτες του ΠΑΟΚ συνεργάστηκαν άψογα στην επίθεση κι ο Πετράη με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Το Μακροχώρι ανέβασε στροφές, πίεσε ψηλά και έχασε την μεγαλύτερη ευκαιρία στον αγώνα οδηγώντας τον τερματοφύλακα του ΠΑΟΚ σε μια εντυπωσιακή επέμβαση.

Στην επανάληψη οι παίκτες του Μακροχωρίου μπήκαν πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο, βρήκαν τρόπους για καλύτερες επιθέσεις και μετά από πίεση ο Πατσιαβούρας στο 61’ κάνει το 2-1. Ακολουθεί ένα ματς για γερά νευρά ο ΠΑΟΚ προσπάθησε να ανέβει και στις καθυστερήσεις ο Ηλιάδης διαμορφώνει το τελικό 2-2 χαρίζοντας στην ομάδα του το πόντο της ισοπαλίας.