Κύπελλο Ημαθίας: Σπουδαίος ο ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας με τον Μ. Αλέξανδρο Αγίας Μαρίνας 1-0 (φώτο-βίντεο) Κύριο

Εύκολα πήρε την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ημαθίας ο ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας από τον Μέγα Αλέξανδρο Αγίας Μαρίνας με σκορ 1-0 το μεσημέρι της 19ης Δεκέμβρη στο δημοτικό στάδιο Αλεξάνδρειας.

Ο ΠΑΟΚ μπήκε δυνατά στο πρώτο ημίχρονο χάνοντας κάποιες αξιόλογες φάσεις με σουτ ενώ οι φιλοξενούμενοι έπαιζαν πολύ από τα πλάγια με σέντρες χάνοντας κι αυτοί με τη σειρά τους κάποιες φάσεις. Υπήρξαν πολλά σκληρά μαρκαρίσματα κυρίως στον χώρο του κέντρου.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυναμικά από τους φιλοξενούμενους με αρκετές χαμένες ευκαιρίες κυρίως από την δεξιά πλευρά και κάπως έτσι ήρθε από την αριστερή πλευρά αυτή την φορά μετά από λάθος διώξιμο του αμυντικού η μπάλα στρώθηκε στον Μάριο Αργυρόπουλο στο 74’ και με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα διαμορφώνοντας έτσι και το τελικό σκορ.

Το σκορ αδίκησε τον ΠΑΟΚ αφού θα μπορούσε να είχε πετύχει κι άλλα γκολ με τις χαμένες ευκαιρίες που έχασε αφού έφτανε εύκολα στο αντίπαλο τέρμα. Στα τελευταία λεπτά η Αγία Μαρίνα ανέβασε στροφές πιέζοντας ψηλά χωρίς ωστόσο να απειλήσει τους γηπεδούχους.

ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας: Θεοδώρου, Μπουκλάς Α., Κούκλας Αρ., Λαδάς, Κίτσας Λ., Χαρισούδης, Κίτσας Ν., Κούκλας Β., Βουλγαρόπουλος (80' Αραμπατζής), Αργυρόπουλος, Πέτκος (75' Κούκλας Π.).

Μέγας Αλεξάνδρος Αγίας Μαρίνας: Ιωακειμίδης, Κουβατσίδης, Κολίτσης (70' Πατσιαβούρας), Βοριαζίδης, Τζάνι, Τουλουμτζής (80' Μουχτάρης), Σερασκιέρης, Συμπεθέρης (62' Παπαδής), Κουτρουλιάς (82' Μανωλόπουλος), Τσακαλίδης, Κούβαρος.