Με ελείψεις βασικών παικτών αγωνίσθηκε ο ΑΡΗΣ ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΙΟΥ κόντρα στον ΚΕΡΑΥΝΟ ΕΠΙΣΚΟΠΗΣ Κύριο

Με ελείψεις βασικών παικτών αγωνίσθηκε ο ΑΡΗΣ ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΙΟΥ στην 7η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣ Ημαθίας. Στον αγώνα του Σαββάτου 4 Νοεμβρίου υποδέχθηκε στο

γήπεδο του Παλαιοχωρίου τον ΚΕΡΑΥΝΟ ΕΠΙΣΚΟΠΗΣ.

Η φιλοξενούμενη ομάδα είχε αρχικά την πρωτοβουλία των κινήσεων και με πρωταγωνιστή τον Παραστατίδη δημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες για γκολ. Προς το τέλος του πρώτου ημιχρόνου ο Άρης ισσορόπησε το παιχνίδι.
Με την επανάληψη η γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι, πιέζοντας με την σειρά τους για ένα γκολ.
Καλή κυκλοφορία της μπάλας και μια ανατροπή του Νατσικόπουλου μέσα στην μεγάλη περιοχή έδωσε την ευκαιρία στην ομάδα του Άρη να ανοίξει το σκορ στο 60΄ με εύστοχο κτύπημα πέναλτι του Κούκλα.

Μετά το γκολ οι γηπεδούχοι πίεσαν περισσότερο για ένα ακόμη γκολ, δημιούργησαν ευκαιρίες χωρίς όμως θετικό αποτέλεσμα, με το 1-0 να παρεμένει μέχρι την λήξη του αγώνα.

Στο σημερινό παιχνίδι ο προπονητής του Παλαιοχωρίου Γιώργος Απόσογλου χρησιμοποίησε έξι νεαρούς παίχτες σε θέσεις τραυματισθέντων παιχτών δοκιμάζοντάς τους σε διάφορα σχήματα.