Πρόκριση στους 8 του κυπέλου ΕΠΣ Ημαθίας για τον ΑΡΗ ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΙΟΥ Κύριο

Πρόκριση στους 8 του κυπέλου ΕΠΣ Ημαθίας για τον ΑΡΗ ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΙΟΥ

Αγώνας κυπέλου για γερά νεύρα διεξήχθη το απόγευμα της Τετάρτης 4 Οκτωβρίου στο γήπεδο του Παλαιοχωρίου.
Η τοπική ομάδα του

ΑΡΗ ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΙΟΥ υποδέχθηκε την ομάδα του ΦΙΛΙΠΠΟΥ ΜΕΛΙΚΗΣ για τη φάση των 16 του κυπέλου της ΕΠΣ Ημαθίας.

Η ποδοσφαιρική συνάντηση εξελίχθηκε σε αγώνα για γερά νεύρα και οι δύο ομάδες διεκδικούσαν με αξιώσεις την πρόκριση στους ''8''.Η τοπική ομάδα κυνήγησε το γκολ από νωρίς, το οποίο ήρθε στο 22' με τον Αναστάση.
Δυνατό το παιχνίδι σε όλη την διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου με την φιλοξενούμενη ομάδα να πετυχαίνει την ισοφάριση στο 36΄με τον Πιτσάβα, σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια.

Με την έναρξη του 2ου ημιχρόνου ο Φίλιππος Μελίκης ήταν αυτός που προηγήθηκε στο σκορ με ένα τέρμα στο 72΄του Κατσουγιαννόπουλου κάνοντας το 1-2. Με τον ρυθμό να ανεβαίνει και με πολλές καλές φάσεις στα αντίπαλα δίκτια ο ΑΡΗΣ ισοφάρισε στο 78΄ με το Σιτσάνη και το παιχνίδι πήγε στην παράταση.
 Στο 101΄ ένα γκολ του Ατανάσωφ έδωσε την νίκη-πρόκριση για τους 8 του κυπέλου της ΕΠΣ Ημαθίας στην ομάδα του ΑΡΗ ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΙΟΥ με τελικό σκορ 3-2.