Πρωτοπόρος και αήττητος ο ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας - Υπόταξε και την Κουλούρα (φώτο-βίντεο) Κύριο

«Έβρεξε γκολ» στο δημοτικό γήπεδο της Αλεξάνδρειας με τον ΠΑΟΚ να επικρατεί με σκορ 4-2 τον ΠΑΟ Κουλούρας το μεσημέρι του Σαββάτου 9 Νοεμβρίου 2019 στην 10η αγωνιστική της Α ΕΠΣ Ημαθίας.

Οι γηπεδούχοι συνεχίζουν αήττητοι για 10 σερί αγώνες δείχνοντας την επιθυμία τους να ανέβουν κατηγορία.

Αυτό φάνηκε και στην αναμέτρηση με την Κουλούρα, αφού ο ΠΑΟΚ μπήκε καλύτερα στο γήπεδο με όρεξη και ρυθμό δημιουργώντας αξιόλογες φάσεις στα πρώτα λεπτά του ματς με ένα σουτ του Γ. Κίτσα, ένα ψηλοκρεμαστό σουτ που κατέληξε άουτ κι ένα εντυπωσιακό ανάποδο ψαλίδι στο 22’ πάλι του Κίτσα που απέκρουσε ο αμυντικός της αντίπαλης ομάδας. Το πρώτο γκολ του αγώνα ήρθε στο 28’ από τον Θεοδώρου με μια βολίδα έξω από την περιοχή. Δέκα λεπτά αργότερα ο Γ. Κίτσα εκμεταλλεύτηκε άψογα το λάθος της άμυνας και σημείωσε το 2-0.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι πίεσαν τον ΠΑΟΚ με αποτέλεσμα να μειώσουν το σκορ σε 2-1 έπειτα από εύκολο τετ α τετ στο 51’ με τον Τερμιτζόγλου. Στη συνέχεια οι «ασπρόμαυροι» ανέβασαν στροφές βρίσκοντας εύκολα τον δρόμο προς την αντίπαλη περιοχή χωρίς όμως να μπορούν να βρουν δίχτυα, έτσι στο 79’ μετά από αρκετές χαμένες ευκαιρίες του Γ. Κίτσα, σκόραρε αυξάνοντας και πάλι τη διαφορά σε 2 τέρματα με ωραίο πλάγιο σουτ. Ένα λεπτό αργότερα οι φιλοξενούμενοι απάντησαν με ένα όμορφο γκολ του Χερίδη μειώνοντας σε 3-2. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Κούκλας Β. με ψηλοκρεμαστό σουτ.