Τα 2 νικηφόρα γκολ της ΑΕ Αλεξάνδρειας, Κυπελλούχου ΕΠΣ Ημαθίας 2016-2017 σε βίνεο

11 Μαρ 2017
Τα 2 νικηφόρα γκολ της  ΑΕ Αλεξάνδρειας, Κυπελλούχου ΕΠΣ Ημαθίας 2016-2017 σε βίνεο

Κυπελλούχος ΕΠΣ Ημαθίας 2016-2017 η ΑΕ Αλεξάνδρειας ύστερα απο την νίκη απέναντι στο ΓΑΣ Ροδοχωρίου με σκορ 2-0

Τα γκολ της ΑΕ Αλεξάνδρειας σημείωσε ο Καφές στο 15΄ και ο Λίτσι στο 61΄

Στο πρώτο ημίχρονο, η Αλεξάνδρεια πήρε την πρωτοβουλία των κινήσεων και στο 15' άνοιξε το σκορ ύστερα από γύρισμα του Σαρηγιαννίδη μέσα από την περιοχή στον Καφέ, ο οποίος με κοντινό πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και έγραψε το 1-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Αλεξάνδρεια ήταν επίσης η καλύτερη και στο 61' διπλασίασε τα τέρματά της ύστερα από μια σέντρα στην πλάτη του ΓΑΣ Ροδοχωρίου, πετάχτηκε ο Λίτσι και με κοντινό σουτ έγραψε το 2-0.

A.E. Αλεξάνδρειας(σύνθεση): Καρασαββίδης, (προπονητής) Καρακούτσης, Αργυρίου, Σαρηγιαννίδης, Πέικος, Ξαγοράρης (74' Λαμπριανίδης), Λίτσι (88' Γρηγοριάδης), Πέτκος, Αβραμόπουλος, Μαγγανάρης, Πιπιλιάρης(90' Ιορδανόπουλος), Καφές.

Αναπληρωματικοί: (Χαλκιάς) Μυλωνάς, Ιορδανόπουλος, Λαμπριανίδης, Κούκλας, Νικολόπουλος, Γιοβανόπουλος, Γρηγοριάδης

Γ.Α.Σ. Ροδοχωρίου(σύνθεση): Κασαπίδης (προπονητής), Κοτζαχρήστος, Τσίπης (72' Πέτγγαζλης), Τενεκετζή, Τάσο, Μπουρδάνος, Μαγγίζης, Ρίσσου (87' Μωυσίδης), Μπρέγκου, Βούλγαρης, Παρθενόπουλος (46' Παπαδής)

Αναπληρωματικοί: Καζεπίδης, Θεοδοσιάδης, Πέτγαζλης, Εξαρχόπουλος, Μωησίδης, Παπαδής, Κακούδης