Τα Τρίκαλα ο μεγάλος νικητής του ντέρμπι με τον ΑΡΗ Παλαιοχωρίου 0-1 (φώτο-βίντεο) Κύριο

Τα Τρίκαλα ήταν ο μεγάλος νικητής του ντέρμπι με τον ΆΡΗ Παλαιοχωρίου για την 17η αγωνιστική Α ΕΠΣ Ημαθίας στο γήπεδο του Παλαιοχωρίου στις 2 Φεβρουαρίου.

Το ντέρμπι δεν είχε καθόλου στοιχεία σημαντικού παιχνιδιού αφού έλειψαν οι φάσεις και οι καλές ευκαιρίες και κυριάρχησαν τα νεύρα και οι διαμαρτυρίες. Ήταν ένα παιχνίδι με φωνές, κίτρινες κάρτες, μια κόκκινη και γενικά υπήρχε ένταση μεταξύ των δύο ομάδων.

Στο πρώτο ημίχρονο κρίθηκε το τελικό σκορ που χάρισε το «τρίποντο» στο Μέγα Αλέξανδρο με το πέναλτι του Παρσόπουλου. Δεν υπήρξαν ουσιαστικές φάσεις από τις δύο ομάδες παρά μόνο σκληρά μαρκαρίσματα και σφυρίγματα.

Στο δεύτερο ημίχρονο δεν άλλαξε κάτι με τις ομάδες να διαμαρτύρονται έντονα σε κάθε απόφαση του διαιτητή ενώ περά από κάποια εύκολα σουτ οι τερματοφύλακες δεν ανησύχησαν για κάτι άλλο.