Βέροια-Αγκαθιά 0-1: Αφεντικό στο Ημαθιώτικο ντέρμπι η Νίκη(βίντεο) Κύριο

Βέροια-Αγκαθιά 0-1: Αφεντικό στο Ημαθιώτικο ντέρμπι η Νίκη(βίντεο)

Η Νίκη Αγκαθιάς έγραψε ιστορία με τη σημαντικότερη νίκη της απέναντι στη Βασίλισσα του Βορρά στο ίδιο της το γήπεδο με σκορ 0-1 το μεσημέρι της Κυριακής 18 Νοέμβριου για την 8η αγωνιστική του 2ου ομίλου Γ Εθνικής.

Η Βέροια μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι κρατώντας μπάλα και απείλησε 2-3 φορές στο πρώτο ημίχρονο αλλά δεν κατάφερε να ρίξει την καλή αμυντική λειτουργία της Νίκης. Με το ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι πήραν μέτρα στο βρεγμένο τερέν και έπειτα από την εκτέλεση φάουλ του Σούκια στο 57’ ο αρχηγός των ασπρόμαυρων κέρδισε τους πάντες στον αέρα πετυχαίνοντας το νικητήριο γκολ του αγώνα. Οι γηπεδούχοι ανέβηκαν πιέζοντας ψηλά, ψάχνοντας την ισοφάριση, που δεν ήρθε ποτέ, με κάποια χαμένα σουτ.

Βέροια (Θεοδοσιάδης): Μπλατσιώτης, Μούχαλης, Λεφίδης, Μουρατίδης, Μαραγκός, Μπακάλης (60΄ Τσικόπουλος), Βεργώνης, Μπλέτσας (74΄ Μυλωνάς), Κανούλας, Σκαθαρούδης (60΄ Καράμπελας), Χαντζάρας (73΄ Κυριακίδης).

Νίκη Αγκαθιάς (Κωστογλίδης): Τόλιος, Γιατζιτζόγλου, Ρογγότης, Λιόλιος, Αβραμόπουλος, Χατζόπουλος (90΄+ Κοτζατίσογλου), Γκελοσάνι (75΄ Τριανταφυλλίδης), Γιαννόπουλος, Σούκιας (85΄ Σιδηρόπουλος), Πέτκος, Κίτσας Ελ.