Εκτύπωση αυτής της σελίδας

"Χαλαρά" ο ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας απέναντι στο Λιανοβέργι (φώτο-βίντεο) Κύριο

"Χαλαρά" ο ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας απέναντι στο Λιανοβέργι (φώτο-βίντεο)

Εύκολη νίκη έκτος έδρας με σκορ 1-3 πέτυχε ο ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας απέναντι στο Λιανοβέργι για τον πρώτο γύρο του Κυπέλλου Ημαθίας το απόγευμα της Κυριακής 1 Σεπτεμβρίου 2019.

Το πρώτο παιχνίδι της φετινής αγωνιστικής όπως αναμενόταν ήταν χαλαρό με λίγες αξιόλογες φάσεις με τον ΠΑΟΚ να έχει την πρώτη καλή στιγμή του αγώνα στο 13’ με ένα δυνατό σουτ του Πετράι έξω από την περιοχή με τον τερματοφύλακα να κάνει μια εντυπωσιακή επέμβαση και να διώχνει σε κόρνερ ενώ το Λιανοβέργι είχε και δοκάρι σε εκτέλεση φαούλ. Η επόμενη καλή στιγμή για τους φιλοξενούμενους έφερε και το γκολ μετά από εκτέλεση κόρνερ του Πετράι, ο Γκόγκιτς με κεφαλιά άνοιξε το σκορ στο 39’. Λίγα λεπτά αργότερα ο ΠΑΟΚ ανέβασε στροφές και πέτυχε και δεύτερο γκολ με τον Πετράι αυτήν την φορά στο 41’ μετά από πάσα-ασσίστ του Διαμαντή.

Στην επανάληψη ο ρυθμός ανέβηκε αφού και οι δύο ομάδες μπήκαν δυναμικά από τα πρώτα κιόλας λεπτά χάνοντας αντίστοιχα σουτ που κατέληξαν άουτ. Στο 56’ μια μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με δυνατό σουτ του Διαμαντή που απέκρουσε δύσκολα ο αντίπαλος τερματοφύλακας. Στη συνέχεια ένα λάθος της φιλοξενούμενης άμυνας το εκμεταλλεύτηκε άψογα ο Λουκάς μειώνοντας το σκορ 1-2 με σουτ. Ο ΠΑΟΚ πέτυχε και τρίτο τέρμα πάλι με τον Γκόγκιτς στο 88' διαμορφώνοντας το τελικό σκορ 1-3 υπέρ του και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ημαθίας.

Δόξα Λιανοβεργίου: Γερόπουλος Ι., Μηνούδης, Πλέσκας, Παντόπουλος, Ταμπουράς, Λουκάς (62’ Γιοβανόπουλος), Τσάκαλος (54’ Κουτίκας) , Ζαχόπουλος, Κίτσας (76’ Κωνστάντος ) , Γερόπουλος Γ. (50’ Γκούγκουρας), Γιάνγκου.

ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας: Μαρτσέλος, Κούκλας Α., Κίτσας Ν., Κίτσας Χ., Λαδάς, Ζωγράφος, Χαρισούδης, Πέτκος, Πετράι, Κίτσας Γ., Βεζυργιαννόπουλος.