ΤΡΙΤΗ ΘΕΣΗ ΓΙΑ ΚΟΛΟΚΥΘΑ & ΚΩΣΤΟΓΛΙΔΟΥ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΤΙΒΟΥ ΑΝΔΡΩΝ - ΓΥΝΑΙΚΩΝ

20 Ιουλ 2014

Όσον αφορά τους Ημαθιώτες αθλητές και αθλήτριες, έδωσαν και πάλι τον καλύτερο τους εαυτό πραγματοποιώντας εξαιρετικές επιδόσεις. Στον τελικό των 100μ με εμπόδια γυναικών, η Μάχη Κωστογλίδου του Φίλιππου Βέροιας τερμάτισε στην 3η θέση με επίδοση 13.97, σε μία εξαιρετική μέρα για την ίδια.Την τρίτη θέση στο τελικό του άλματος εις μήκος γυναικών κατέκτησε και η Ευθυμία Κολοκυθά του ΓΑΣ Αλεξάνδρεια, η οποία είχε επίδοση 6.06.

Εντυπωσιακή και πάλι η Σοφία Υφαντίδου στο έπταθλο γυναικών, κατακτώντας και το απόγευμα την πρώτη θέση στο αγώνισμα, συγκεντρώνοντας συνολικά 3.236. Στο ίδιο αγώνισμα, η Ιωάννα Στεφανή της ΓΕ Νάουσας κατετάγη στην 11η θέση με συνολική βαθμολογία 2.427 βαθμούς.

Στους άνδρες και συγκεκριμένα στο δέκαθλο ανδρών, ο Θανάσης Χατζόπουλος του Φίλιππου Μελίκης κατέκτησε την 5η θέση στο αγώνισμα, με συνολική βαθμολογία 3.330 βαθμούς.

Στο ίδιο αγώνισμα ο Γιώργος Στεφανής της ΓΕ Νάουσας τερμάτισε τελικά στην 7η θέση με 3.138 βαθμούς στο σύνολο.