ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ της 10.11.2018

Α ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(9η αγωνιστική)
-----------------------------------------
ΠΛΑΤΕΟΣ 15.00 ΑΓΡ.ΑΣΤ.ΠΛΑΤΕΟΣ - ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΝΑΟΥΣΑΣ
Διαιτησία: ΠΙΤΟΣ -ΙΑΣΩΝΙΔΗΣ -ΤΡΑΝΤΟΣ

ΚΟΠΑΝΟΥ 15.00 ΓΑΣ ΚΟΠΑΝΟΣ - ΑΡΗΣ ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΙΟΥ
Διαιτησία: ΚΕΛΕΣΙΔΗΣ -ΑΡΓΥΡΙΟΥ -ΧΑΛΑΤΖΙΟΥΚΑΣ

ΤΡΙΚΑΛΩΝ 15.00 Μ.ΑΛΕΞ.ΤΡΙΚΑΛΩΝ - ΠΑΟΚ ΑΛΕΞ/ΕΙΑΣ
Διαιτησία: ΚΑΡΑΓΚΙΖΟΠΟΥΛΟΣ -ΓΙΑΝΤΣΗΣ -ΠΑΡΑΣΙΟΥ

ΜΑΚΡΟΧΩΡΙΟΥ 15.00 ΕΝΩΣΗ ΑΠ.ΠΑΥΛΟΥ - ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΕΠΙΣΚΟΠΗΣ
Διαιτησία: ΚΑΡΑΝΤΩΝΗΣ -ΓΙΑΓΚΙΤΖΟΓΛΟΥ -ΡΗΓΟΠΟΥΛΟΣ

ΜΑΡΙΝΑΣ 15.00 ΑΟ ΜΑΡΙΝΑΣ - ΑΕ ΧΑΡΙΕΣΣΑΣ
Διαιτησία: ΜΑΛΟΥΤΑΣ -ΓΑΒΡΑΣ -ΜΟΥΣΕΝΙΚΑΣ

ΑΓ.ΜΑΡΙΝΑΣ 15.00 Μ.ΑΛΕΞ.ΑΓ.ΜΑΡΙΝΑΣ - ΑΓΡ.ΑΣΤ.ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ
Διαιτησία: ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ -ΒΑΛΚΑΝΟΣ -ΜΠΑΚΑΛΗΣ

ΡΟΔΟΧΩΡΙΟΥ 15.00 ΓΑΣ ΡΟΔΟΧΩΡΙΟΥ - ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΜΕΛΙΚΗΣ
Διαιτησία: ΛΑΖΑΡΟΥ -ΠΑΖΑΡΤΖΙΚΛΗΣ -ΤΣΙΟΥΓΑΡΗΣ

ΔΑΚ ΝΑΟΥΣΑΣ 15.00 ΦΑΣ ΝΑΟΥΣΑ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΛΕΙΔΙΟΥ
Διαιτησία: ΜΕΛΤΖΑΝΙΔΗΣ -ΧΡΥΣΑΝΗΣ -ΓΚΟΓΚΑΣ


ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ της 11.11.2018


Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 1ος ΟΜΙΛΟΣ(ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(6η αγωνιστική)
-----------------------------------------------------
ΛΟΥΤΡΟΥ 15.00 Ολυμπιακος Λουτρου - ΑΕ ΣΧΟΙΝΑ
Διαιτησία: ΛΑΖΑΡΟΥ -ΠΙΤΟΣ -ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ Κ.

ΚΟΥΛΟΥΡΑΣ 15.00 ΠΑΟ ΚΟΥΛΟΥΡΑΣ - ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΑΥΡΟΥ
Διαιτησία: ΚΑΡΑΝΤΩΝΗΣ -ΚΕΛΕΣΙΔΗΣ -ΚΙΡΜΑΝΙΔΗΣ

ΛΥΚΟΓΙΑΝΝΗΣ 15.00 ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΥΚΟΓΙΑΝΝΗΣ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΔΙΑΒΑΤΟΥ
Διαιτησία: ΙΑΣΩΝΙΔΗΣ -ΧΑΛΑΤΖΙΟΥΚΑΣ ΑΡΓΥΡΙΟΣ-ΓΚΟΓΚΑΣ

ΚΑΜΠΟΧΩΡΙΟΥ 15.00 ΑΕΚ Καμποχωρίου - ΠΑΟ ΠΑΛΑΤΙΤΣΙΑ
Διαιτησία: ΤΡΑΝΤΟΣ -ΒΑΛΚΑΝΟΣ -ΔΕΒΕΤΖΙΔΗΣ

ΝΗΣΕΛΙΟΥ 15.00 ΑΛΙΑΚΜΩΝ ΝΗΣΕΛΙΟΥ - ΔΟΞΑ ΛΙΑΝΟΒΕΡΓΙΟΥ
Διαιτησία: ΧΡΥΣΑΝΗΣ -ΡΗΓΟΠΟΥΛΟΣ -ΖΟΥΡΝΑΤΖΙΔΗΣ



Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 2ος ΟΜΙΛΟΣ(ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(6η αγωνιστική)
-----------------------------------------------------
15.00 ΕΛΠΙΔΑ ΜΟΝΟΣΠΙΤΩΝ - ΑΣ Γιαννακοχωριου ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ
ΤΡΙΠΟΤΑΜΟΥ 15.00 ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΤΑΜΟΥ - ΑΣ ΝΕΑΣ ΓΕΝΕΑΣ
Διαιτησία: ΤΡΕΒΛΑΣ -ΑΡΓΥΡΙΟΥ -ΠΕΤΡΟΥ

ΣΤΕΝΗΜΑΧΟΥ 15.00 ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΕΝΗΜΑΧΟΥ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΡΑΧΗΣ
Διαιτησία: ΠΑΖΑΡΤΖΙΚΛΗΣ -ΑΣΒΕΣΤΑΡΑΣ -ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ

ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΥ 15.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΝΑΟΥΣΑΣ - ΛΕΥΚΑΔΙΑ
Διαιτησία: ΓΑΒΡΑΣ -ΓΙΑΓΚΙΤΖΟΓΛΟΥ -ΜΟΥΣΕΝΙΚΑΣ

ΡΑΧΙΑΣ 15.00 ΑΕ ΠΟΝΤΙΩΝ ΒΕΡΟΙΑΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΓ.ΓΕΩΡΓΙΟΥ
Διαιτησία: ΚΩΣΤΟΥΛΗΣ -ΤΙΟΥΓΓΑΡΗΣ-ΠΟΖΙΑΔΗΣ


Γ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 1ος ΟΜΙΛΟΣ(1η αγωνιστική)
-----------------------------------------
ΚΑΨΟΧΩΡΑΣ 10.30 ΑΕ ΚΑΨΟΧΩΡΑΣ - ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΝΕΟΚΑΣΤΡΟΥ
Διαιτησία: ΡΗΓΟΠΟΥΛΟΣ -ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ -ΒΑΛΚΑΝΟΣ

ΠΛΑΤΑΝΟΥ 10.30 ΑΘΛ.ΑΚΑΔ.ΤΡΙΚΑΛΩΝ - ΔΟΞΑ ΚΥΨΕΛΗΣ
Διαιτησία: ΓΙΑΓΚΙΤΖΟΓΛΟΥ -ΠΙΤΟΣ -ΖΟΥΡΝΑΤΖΙΔΗΣ

ΞΕΧΑΣΜΕΝΗΣ 10.30 ΠΟ ΞΕΧΑΣΜΕΝΗΣ - ΑΟ ΣΥΚΙΑΣ
Διαιτησία: ΜΠΑΚΑΛΗΣ -ΜΟΥΣΕΝΙΚΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ-ΠΕΤΡΟΥ


Γ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 2ος ΟΜΙΛΟΣ(1η αγωνιστική)
-----------------------------------------
ΜΕΣΗΣ 10.30 ΑΧΘΟΣ ΑΡΟΥΡΗΣ - ΔΟΞΑ ΝΑΟΥΣΑΣ
Διαιτησία: ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ -ΧΑΛΑΤΖΙΟΥΚΑΣ -ΤΣΙΟΥΓΓΑΡΗΣ

ΖΕΡΒΟΧΩΡΙΟΥ 10.30 ΑΤΛΑΣ ΖΕΡΒΟΧΩΡΙΟΥ - ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΡΟΔΑΚΑ
Διαιτησία: ΔΕΒΕΤΖΙΔΗΣ -ΚΙΡΜΑΝΙΔΗΣ -ΣΙΟΥΚΙΟΥΡΟΓΛΟΥ

ΠΑΝΑΓΙΩΠΟΥΛΑΣ 10.30 Παλασιδειος Ακαδημια - Ερμης Τριλοφου
Διαιτησία: ΙΑΣΩΝΙΔΗΣ -ΑΣΒΕΣΤΑΡΑΣ -ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ Κ.

Ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Βεροίας, Ναούσης και Καμπανίας κ. Παντελεήμων :

Την Δευτέρα 5 Νοεμβρίου το απόγευμα θα συνοδεύσει την Ιερά Εικόνα της Παναγίας Σουμελά στον Ιερό Ναό Μεταμορφώσεως του Σωτήρος Βόλου.

Την Τρίτη 6 Νοεμβρίου στις 6:00 μ.μ. θα χοροστατήσει στον εσπερινό και στην παράκληση του Αγίου Λουκά του ιατρού αρχιεπ. Συμφερουπόλεως (στον υπό κατασκευή ναό του) στην Ιερά Μονή Παναγίας Δοβρά στη Βέροια.

Την Τετάρτη 7 Νοεμβρίου στις 5:30 μ.μ. θα χοροστατήσει στον εσπερινό στον πανηγυρίζοντα Ιερό Ναό των Αγίων Αρχαγγέλων Ασωμάτων.

Την Πέμπτη 8 Νοεμβρίου το πρωί θα ιερουργήσει στον πανηγυρίζοντα Ιερό Ναό των Αγίων Αρχαγγέλων στο χωριό Αρχάγγελος.

Την Πέμπτη 8 Νοεμβρίου στις 5:30 μ.μ. θα χοροστατήσει στον εσπερινό στον πανηγυρίζοντα Ιερό Ναό Αγίου Νεκταρίου Κυμίνων.

Την Παρασκευή 9 Νοεμβρίου το πρωί θα ιερουργήσει στον πανηγυρίζοντα Ιερό Ναό Αγίου Νεκταρίου και Αναλήψεως του Κυρίου Βεροίας.

Την Παρασκευή 9 Νοεμβρίου στις 6:00 μ.μ. θα χοροστατήσει στον εσπερινό στον πανηγυρίζοντα Ιερό Ναό Αγίου Αρσενίου του Καππαδόκου στο Πλατύ Ημαθίας. 

Την Παρασκευή 9 Νοεμβρίου το βράδυ θα ιερουργήσει στην Ιερά Αγρυπνία που θα τελεστεί επί τη εορτή του Αγίου Αρσενίου του Καππαδόκου, στον Ιερό Ναό Κοιμήσεως της Θεοτόκου Ναούσης.

Το Σάββατο 10 Νοεμβρίου το πρωί θα παραστεί στην ενθρόνιση του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτου Λαρίσης και Τυρνάβου κ. Ιερωνύμου στην Λάρισα.

Το Σάββατο 10 Νοεμβρίου στις 6:00 μ.μ. θα χοροστατήσει στον εσπερινό στον πανηγυρίζοντα Ιερό Ναό Αγίου Μηνά Ναούσης.

Την Κυριακή 11 Νοεμβρίου το πρωί θα ιερουργήσει στον πανηγυρίζοντα Ιερό Ναό Αγίου Μηνά Ναούσης.

Την Κυριακή 11 Νοεμβρίου στις 6:00 μ.μ. στο Παύλειο Πολιτιστικό Κέντρο της Ιεράς Μητροπόλεως Βεροίας θα παραστεί στην διάλεξη με θέμα: «ΑΝΑΚΑΛΥΠΤΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΦΩΝΗ» από τον Επίκουρο Καθηγητή Ιατρικής ΑΠΘ, Χειρουργό Ωτορινολαρυγγολόγο κ. Νικόλαο Λαζαρίδη.

Την Δευτέρα 12 Νοεμβρίου το πρωί θα ιερουργήσει στον Ιερό Ναό Αγίου Στεφάνου, της ενορίας Αγίου Ιωάννου του Ελεήμονος Βεροίας.

Την Δευτέρα 12 Νοεμβρίου στις 6:00 μ.μ. θα χοροστατήσει στον Εσπερινό και θα τελέσει Κουρά Μοναχού στο καθολικό της Ιεράς Μονής Παναγίας Δοβρά Βεροίας.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ της 03.11.2018

Α ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(8η αγωνιστική)
-----------------------------------------
ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΙΟΥ 15.00 ΑΡΗΣ ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΙΟΥ - ΑΓΡ.ΑΣΤ.ΠΛΑΤΕΟΣ
Διαιτησία: ΚΑΡΑΝΤΩΝΗΣ -ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ Γ.-ΜΠΟΓΙΑΤΖΟΓΛΟΥ 

ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ 15.00 ΠΑΟΚ ΑΛΕΞ/ΕΙΑΣ - ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΝΑΟΥΣΑΣ
Διαιτησία: ΚΩΣΤΟΥΛΗΣ -ΧΡΥΣΑΝΗΣ -ΧΑΛΑΤΖΙΟΥΚΑΣ 

ΕΠΙΣΚΟΠΗΣ 15.00 ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΕΠΙΣΚΟΠΗΣ - ΓΑΣ ΚΟΠΑΝΟΣ
Διαιτησία: ΜΕΛΤΖΑΝΙΔΗΣ -ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ -ΝΗΣΕΛΙΤΗΣ 

ΧΑΡΙΕΣΣΑΣ 15.00 ΑΕ ΧΑΡΙΕΣΣΑΣ - Μ.ΑΛΕΞ.ΤΡΙΚΑΛΩΝ
Διαιτησία: ΛΑΖΑΡΟΥ -ΠΙΤΟΣ -ΙΑΣΩΝΙΔΗΣ 

ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ 15.00 ΑΓΡ.ΑΣΤ.ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ - ΕΝΩΣΗ ΑΠ.ΠΑΥΛΟΥ
Διαιτησία: ΚΑΡΑΓΚΙΖΟΠΟΥΛΟΣ -ΜΟΥΣΕΝΙΚΑΣ -ΒΑΛΚΑΝΟΣ 

ΜΕΛΙΚΗΣ 15.00 ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΜΕΛΙΚΗΣ - ΑΟ ΜΑΡΙΝΑΣ
Διαιτησία: ΠΑΡΑΣΙΟΥ -ΤΡΑΝΤΟΣ -ΜΠΑΚΑΛΗΣ 

ΚΛΕΙΔΙΟΥ 15.00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΛΕΙΔΙΟΥ - Μ.ΑΛΕΞ.ΑΓ.ΜΑΡΙΝΑΣ
Διαιτησία: ΓΑΒΡΑΣ -ΣΩΤΗΡΙΑΔΗΣ -ΓΙΑΓΚΙΤΖΟΓΛΟΥ 

ΔΑΚ ΝΑΟΥΣΑΣ 15.00 ΦΑΣ ΝΑΟΥΣΑ - ΓΑΣ ΡΟΔΟΧΩΡΙΟΥ
Διαιτησία: ΜΑΛΟΥΤΑΣ -ΓΙΑΝΤΣΗΣ -ΚΕΛΕΣΙΔΗΣ 



ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ της 04.11.2018

Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 1ος ΟΜΙΛΟΣ(ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(5η αγωνιστική)
-----------------------------------------------------
ΛΙΑΝΟΒΕΡΓΙΟΥ 15.00 ΔΟΞΑ ΛΙΑΝΟΒΕΡΓΙΟΥ - ΑΕΚ Καμποχωρίου
Διαιτησία: ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ -ΛΑΖΑΡΟΥ -ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ Κ.

ΣΧΟΙΝΑ 15.00 ΑΕ ΣΧΟΙΝΑ - ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΑΥΡΟΥ
Διαιτησία: ΝΗΣΕΛΙΤΗΣ -ΓΙΑΓΚΙΤΖΟΓΛΟΥ -ΓΚΟΓΚΑΣ 

ΝΗΣΕΛΙΟΥ 15.00 ΑΛΙΑΚΜΩΝ ΝΗΣΕΛΙΟΥ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΥΚΟΓΙΑΝΝΗΣ
Διαιτησία: ΤΡΕΒΛΑΣ -ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ -ΣΙΟΥΚΙΟΥΡΟΓΛΟΥ

ΠΑΛΑΤΙΤΣΙΩΝ 15.00 ΠΑΟ ΠΑΛΑΤΙΤΣΙΑ - ΠΑΟ ΚΟΥΛΟΥΡΑΣ
Διαιτησία: ΠΙΤΟΣ -ΡΗΓΟΠΟΥΛΟΣ -ΖΟΥΡΝΑΤΖΙΔΗΣ

ΔΙΑΒΑΤΟΥ 15.00 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΔΙΑΒΑΤΟΥ - Ολυμπιακος Λουτρου
Διαιτησία: ΜΑΛΟΥΤΑΣ -ΔΕΒΕΤΖΙΔΗΣ -ΒΑΛΚΑΝΟΣ 


Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 2ος ΟΜΙΛΟΣ(ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(5η αγωνιστική)
-----------------------------------------------------
ΓΙΑΝΝΑΚΟΧΩΡΙΟΥ 15.00 ΑΣ Γιαννακοχωριου - ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΤΑΜΟΥ
Διαιτησία: ΚΕΛΕΣΙΔΗΣ --ΑΡΓΥΡΙΟΥ-ΜΠΟΓΙΑΤΖΟΓΛΟΥ

ΜΟΝΟΣΠΙΤΩΝ 15.00 ΕΛΠΙΔΑ ΜΟΝΟΣΠΙΤΩΝ - ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΕΝΗΜΑΧΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ
Ν.ΝΙΚΟΜΗΔΕΙΑΣ 15.00 ΑΣ ΝΕΑΣ ΓΕΝΕΑΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΝΑΟΥΣΑΣ
Διαιτησία: ΠΑΖΑΡΤΖΙΚΛΗΣ -ΑΣΒΕΣΤΑΡΑΣ -ΚΙΡΜΑΝΙΔΗΣ 

ΡΑΧΙΑΣ 15.00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΡΑΧΗΣ - ΑΕ ΠΟΝΤΙΩΝ ΒΕΡΟΙΑΣ
Διαιτησία: ΙΑΣΩΝΙΔΗΣ -ΚΩΣΤΟΥΛΗΣ -ΓΚΟΓΚΟΣ

ΛΕΥΚΑΔΙΩΝ 15.00 ΛΕΥΚΑΔΙΑ - ΑΣ ΠΑΤΡΙΔΑΣ
Διαιτησία: ΠΑΥΛΙΔΗΣ -ΤΣΙΟΥΓΓΑΡΗΣ-ΠΟΖΙΑΔΗΣ

Το τελικό πρόγραμμα του 14ουπανελλαδικού φεστιβάλ ποντιακών χορών της Παμποντιακής Ομοσπονδίας Ελλάδος (ΠΟΕ), το οποίο θα γίνει στο κλειστό αθλητικό στάδιο της Νέαπολης στη Λάρισα, το Σάββατο 3 Νοεμβρίου 2018, στις 7 το βράδυ, ανακοινώθηκε από την Ομοσπονδία και είναι αφιερωμένο στο μεγάλο Έλληνα πολιτικό Λεωνίδα Ιασονίδη και αναμένεται να πάρουν μέρος περίπου 2.500 χορευτές από όλη την Ελλάδα και χιλιάδες θεατές, οι οποίοι θα κατακλύσουν το αθλητικό στάδιο.

Το φεστιβάλ διοργανώνεται με την ευθύνη της Παμποντιακής Ομοσπονδίας Ελλάδος, του Συνδέσμου Ποντιακών Σωματείων Κεντρικής Μακεδονίας – Θεσσαλίας και τη συνδιοργάνωση του δήμου Λαρισαίων και δεν είναι μόνο χορός και τραγούδι, αλλά θα παρουσιαστεί μία ιστορική αναδρομή στη διαχρονική πορεία του ποντιακού ελληνισμού, ενώ θα τιμηθεί και δήμαρχος Λαρισαίων, για την υποστήριξή του σε δράσεις του ποντιακού ελληνισμού.

Την οργανωτική επιτροπή αποτελούν οι, συντονιστές, Χρήστος Δημήτριος – Τοπαλίδης και Αντώνιος Κεγκελίδης, υπεύθυνος ροής προγράμματος Ευστάθιος Κατσίδης, καλλιτεχνική επιμέλεια – σενάριο Αχιλλέας Λέρας, παρουσίαση Αιμίλιος Σαπρανίδης και Λένα Σαββίδου, μουσική επιμέλεια δρωμένων Θεόδωρος Κοτίδης, μουσικοί Θεόδωρος Κοτίδης λύρα, Κλεάνθης Σιαμλίδης νταούλι, επιμέλεια κειμένων – οπτικοακουστικού υλικού, σχεδιασμός έντυπου υλικού Λένα Σαββίδου.

POE.LARISA.PROSKLHSH.14.FESTIBAL.3.11.2018

Υπεύθυνοι ομάδας εθελοντών: Νατάσσα Τρανουλίδου (σύλλογος Ποντίων Λάρισας), Ιωάννης Παπαδόπουλος (σύλλογος παλλινοστούντων Ποντίων Λάρισας «Ο Πόντος»), Χάρης Τερζόπουλος (σύλλογος Ποντίων φοιτητών Λάρισας «Το Ροδάφνον»).

POE.LARISA.PROGRAMMA.IASONIDIS.14.3.11.2018

Το βιογραφικό κείμενο για τον Λεωνίδα Ιασονίδη, έγραψε ο Νικόλαος Κωνσταντινίδης. 

Την εισαγωγή βίντεο «Ιστορίες που γίνανε εικόνες», ο Γιώργος Γκότσης.

 

Ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Βεροίας, Ναούσης και Καμπανίας κ. Παντελεήμων :

Την Τετάρτη 31 Οκτωβρίου στις 6:00 μ.μ. θα χοροστατήσει στον πανηγυρικό εσπερινό στον πανηγυρίζοντα Ιερό Ναό Αγίων Αναργύρων Νησίου.

Την Πέμπτη 1 Νοεμβρίου το πρωί θα ιερουργήσει στον πανηγυρίζοντα Ιερό Ναό Αγίων Αναργύρων Βεροίας.

Την Παρασκευή 2 Νοεμβρίου το πρωί θα ιερουργήσει στον Ιερό Ναό Αγίου Δημητρίου Κεφαλοχωρίου επί τη εορτή του Οσίου Δαβίδ του εν Ευβοία.

Το Σάββατο 3 Νοεμβρίου το πρωί θα λάβει μέρος στην Πολυαρχιερατική Θεία Λειτουργία στον Ιερό Ναό Αγίου Γεωργίου Περιστάσεως Κατερίνης επί τη εορτή της Ανακομιδής των Ιερών Λειψάνων του Αγίου Γεωργίου κατά την οποία άγει τα ονομαστήρια του ο Σεβ. Μητροπολίτης Κίτρους, Κατερίνης και Πλαταμώνος κ. Γεώργιος.

Το Σάββατο 3 Νοεμβρίου στις 7:00 μ.μ. θα ομιλήσει στο Πνευματικό Κέντρο του Ιερού Ναού Κοιμήσεως της Θετόκου Ναούσης με θέμα : «Πνευματικός αγώνας και κατάκριση» στο πλαίσιο των συνάξεων με τίτλο «Επισκοπικός Λόγος».

Την Κυριακή 4 Νοεμβρίου το πρωί θα ιερουργήσει στον Ιερό Ναό Αγίου Δημητρίου Ναούσης επί τη εορτή του Αγίου Γεωργίου Καρσλίδη.

Την Κυριακή 4 Νοεμβρίου στις 6:00 μ.μ. θα τελέσει Αγιασμό για την έναρξη των μαθημάτων του Κοινωνικού Φροντιστηρίου της Ιεράς Μητροπόλεως στο Παύλειο Πολιτιστικό Κέντρο Βεροίας.

Την Κυριακή 4 Νοεμβρίου στις 7:00 μ.μ. θα ομιλήσει στο πλαίσιο των Ακαδημαικών διαλόγων στο πνευματικό κέντρο της Ιεράς Μητροπόλεως, (Βενιζέλου 29, 1ος όροφος πάνω από το Βιβλιοπωλείο «Παύλειος Λόγος»).

Την Δευτέρα 5 Νοεμβρίου το απόγευμα θα συνοδεύσει την Ιερά Εικόνα της Παναγίας Σουμελά στον Ιερό Ναό Μεταμορφώσεως του Σωτήρος Βόλου.

Nέο πρόγραμμα του ΕΣΠΑ, ύψους 400 εκατ. ευρώ, για την ενίσχυση και τη βελτίωση της ανταγωνιστικότητας των μικρών και πολύ μικρών επιχειρήσεων πρόκειται να

Σήμερα Παρασκευή 5/10/2018 ξεκινά η αναδιανομή των αδιάθετων Βιβλίων του προγράμματος Δωρεάν Παροχής Βιβλίων, με σειρά προτεραιότητας προσέλευσης στα συμβεβλημένα με το ΛΑΕ/ΟΠΕΚΑ βιβλιοπωλεία και

Ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Βεροίας, Ναούσης και Καμπανίας κ. Παντελεήμων :

Σελίδα 1 από 8

Διαφημίσεις Περιεχομένου

  • 1_kaffeine-37.jpg
  • athanasoulis.jpg
  • edipit_enosi.jpg

Η ηλεκτρονική εφημερίδα του τόπου μας!