Σύμφωνα με τον ν.4373/2016, ο οποίος προβλέπει τη δημιουργία Μητρώου Αθλητικών Φορέων, η Γενική Γραμματεία Αθλητισμού θέτει για πρώτη φορά σε λειτουργία το «Μητρώο Αθλητικών Σωματείων», το οποίο

Στην οριστική διακοπή όλων των εθνικών και τοπικών ερασιτεχνικών πρωταθλημάτων, η ΕΠΟ συμπεριλαμβάνει και τον θεσμό του Κυπέλλου στις ΕΠΣ.

Μετά και το πέρας της 18ης και τελευταίας αγωνιστικής της κανονικής περιόδου του πρωταθλήματος Κ-16 της ΕΠΣ Ημαθίας

Από την Επιτροπή Πρωταθλημάτων και Κυπέλλου της Ε.Π.Σ. Ημαθίας ανακοινώνονται τα εξής:
Για το Κύπελλο Ερασιτεχνικών Ομάδων
1. Η κλήρωση των αγώνων της Ημιτελικής Φάσης του Κυπέλλου Ερασιτεχνικών Ομάδων θα πραγματοποιηθεί τη ΔΕΥΤΕΡΑ 10 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2020 και ώρα 6 μ.μ. στα Γραφεία της Ε.Π.Σ. Ημαθίας στη Βέροιας.
Για τη Γ΄ Ερασιτεχνική Κατηγορία
1. Η κλήρωση των αγώνων play-offτης Γ΄ Ερασιτεχνικής Κατηγορίας θα πραγματοποιηθεί τη ΔΕΥΤΕΡΑ 10 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2020 και ώρα 6 μ.μ. στα Γραφεία της Ε.Π.Σ. Ημαθίας στη Βέροια.
2. Οι αγώνες των play-offτης Γ΄ Ερασιτεχνικής Κατηγορίας θα ξεκινήσουν την ΚΥΡΙΑΚΗ 16 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2020 με τις αναμετρήσεις της 1ης αγωνιστικής, όπως αυτές θα προκύψουν από την παραπάνω διαδικασία. Το υπόλοιπο πρόγραμμα των play-offθα πραγματοποιηθεί στις παρακάτω ημερομηνίες:
2η αγωνιστική ΚΥΡΙΑΚΗ 23/2/2020
3η αγωνιστική ΚΥΡΙΑΚΗ 8/3/2020
4η αγωνιστική ΚΥΡΙΑΚΗ 15/3/2020
5η αγωνιστική ΚΥΡΙΑΚΗ 22/3/2020
6η αγωνιστική ΚΥΡΙΑΚΗ 29/3/2020
Σούπερ Καπ ΚΥΡΙΑΚΗ 5/4/2020
Για τη Β΄ Ερασιτεχνική Κατηγορία
1. Οι αγώνες των play-offκαι των play-out της Β΄ Ερασιτεχνικής Κατηγορίας, εφόσον αυτοί χρειαστούν, καθώς και ο Αγώνας για την ανάδειξη του Πρωταθλητή της Κατηγορίας ανάμεσα στους δύο πρωταθλητές των δύο ομίλων, θα ξεκινήσουν την ΚΥΡΙΑΚΗ 8 ΜΑΡΤΙΟΥ 2020.

Ολοκληρώθηκε στις 29 Ιανουαρίου η προημιτελική φάση του κυπέλλου ερασιτεχνών της Ημαθίας. Στα Τρίκαλα η τοπική ομάδα κέρδισε την Αγκαθιά και πέρασε στην επόμενη φάση. Στην Αλεξάνδρεια, το Ροδοχώρι κέρδισε και πήρε την πρόκριση. Στο Πλατύ, η τοπική ομάδα κέρδισε και δεύτερη φορά την Μελίκη και προκρίθηκε. Τέλος, η ΑΕ Τρικάλων έχασε στην Κυψέλη αλλά κράτησε το σκορ του πρώτου αγώνα. 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα

Τρίκαλα - Αγκαθιά 1-0 (0-0)
ΠΑΟΚ Αλεξ. - Ροδοχώρι 0-1 ( 1-1)
Πλατύ - Μελίκη 4-3 (4-1)
Κυψέλη - ΑΕ Τρικάλων 2-1 (1-4)

* Σε παρένθεση τα αποτελέσματα των πρώτων αγώνων

Από την Επιτροπη Πρωτ/τος & ΚΥΠΕΛΛΟΥ της Ενωσης ανακοινωνεται ότι με την ληξη του 1ου Γυρου των πρωταθληματων της Ενωσης και εν οψει των εορτων των Χριστουγεννων,τα αγωνιστικα προγραμματα των τριων (3) Κατηγοριων διαμορφωνονται ως ακολουθως:

Α’ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ
Ληξη του 1ου Γυρου το ΣΑΒΒΑΤΟ 14.12.2019
Εναρξη Β’ Γυρου το ΣΑΒΒΑΤΟ 21.12.2019 και η επομενη αγωνιστικη το ΣΑΒΒΑΤΟ 04.01.2020

Β’ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ
ΚΥΡΙΑΚΗ 08.12.2019 ΡΕΠΟ και για τους ΔΥΟ Ομιλους
Εναρξη Β’ Γυρου ΚΥΡΙΑΚΗ 15.12.2019 και επομενη αγωνιστικη ΚΥΡΙΑΚΗ 22.12.2019
Η τριτη αγωνιστικη θα διεξαχθει την ΚΥΡΙΑΚΗ 12.01.2020.

Γ’ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ
Ληξη του 1ου Γυρου την ΚΥΡΙΑΚΗ 08.12.2019
ΚΥΡΙΑΚΗ 15.12.2019 ΡΕΠΟ και για τους ΔΥΟ Ομιλους
Εναρξη Β’ Γυρου ΚΥΡΙΑΚΗ 22.12.2019 και η επομενη αγωνιστικη την ΚΥΡΙΑΚΗ 12.01.2020.

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΚΥΠΕΛΛΟΥ (διπλοι αγωνες)
Κληρωση των αγωνων την ΤΡΙΤΗ 07.01.2020 και ωρα 18.00 στα Γραφεια της Ενωσης
1ος αγωνας την ΤΕΤΑΡΤΗ 15.01.2020 και επαναληπτικος την ΤΕΤΑΡΤΗ 29.01.2020.

Πραγματοποιήθηκε στα γραφεία της ΕΠΣ Ημαθίας η κλήρωση της 3ης φάσης του κυπέλλου της ένωσης.

Προέκυψαν τα παρακάτω ζευγάρια:

ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΑΥΡΟΥ ΑΓΡ.ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΛΑΤΕΩΣ
Μ.ΑΛΕΞ.ΤΡΙΚΑΛΩΝ ΦΑΣ ΝΑΟΥΣΑ
ΑΡΗΣ ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΙΟΥ ΑΘΛ.ΑΚΑΔ.ΤΡΙΚΑΛΩΝ
ΠΑΟ ΚΟΥΛΟΥΡΑΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΜΕΛΙΚΗΣ
ΑΕ ΜΑΡΙΝΑΣ ΠΑΟΚ ΑΛΑΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ
ΑΓΡ.ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ ΓΑΣ ΡΟΔΟΧΩΡΙΟΥ
ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΝΑΟΥΣΑΣ ΝΙΚΗ ΑΓΚΑΘΙΑΣ
ΑΕΚ ΚΑΜΠΟΧΩΡΙΟΥ ΔΟΞΑ ΚΥΨΕΛΗΣ

Οι αγώνες θα διεξαχθούν στις 6/11/2019 και ώρα 14:30

Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση των ομίλων της Γ Ερασιτεχνικής για την αγ.περ.2019-20.
Το πρωτάθλημα θα ξεκινήσει στις 3/11/2019 και οι αγωνιστικές είναι οι ακόλουθες:

Γ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 1ος ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική
ΑΕ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ - ΑΟ ΣΥΚΙΑΣ: -

ΔΟΞΑ ΒΡΥΣΑΚΙΟΥ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΛΕΞ/ΕΙΑΣ: -

ΑΕ ΚΑΒΑΣΙΛΩΝ - ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΝΕΟΚΑΣΤΡΟΥ: -


2η αγωνιστική
ΑΟ ΣΥΚΙΑΣ - ΔΟΞΑ ΒΡΥΣΑΚΙΟΥ: -

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΝΕΟΚΑΣΤΡΟΥ - ΑΕ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ: -

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΛΕΞ/ΕΙΑΣ - ΑΕ ΚΑΒΑΣΙΛΩΝ: -


3η αγωνιστική
ΑΟ ΣΥΚΙΑΣ - ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΝΕΟΚΑΣΤΡΟΥ: -

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΛΕΞ/ΕΙΑΣ - ΑΕ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ: -

ΔΟΞΑ ΒΡΥΣΑΚΙΟΥ - ΑΕ ΚΑΒΑΣΙΛΩΝ: -


4η αγωνιστική
ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΝΕΟΚΑΣΤΡΟΥ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΛΕΞ/ΕΙΑΣ: -

ΑΕ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ - ΔΟΞΑ ΒΡΥΣΑΚΙΟΥ: -

ΑΕ ΚΑΒΑΣΙΛΩΝ - ΑΟ ΣΥΚΙΑΣ: -


5η αγωνιστική
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΛΕΞ/ΕΙΑΣ - ΑΟ ΣΥΚΙΑΣ: -

ΔΟΞΑ ΒΡΥΣΑΚΙΟΥ - ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΝΕΟΚΑΣΤΡΟΥ: -

ΑΕ ΚΑΒΑΣΙΛΩΝ - ΑΕ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ: -


6η αγωνιστική
ΑΟ ΣΥΚΙΑΣ - ΑΕ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ: -

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΛΕΞ/ΕΙΑΣ - ΔΟΞΑ ΒΡΥΣΑΚΙΟΥ: -

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΝΕΟΚΑΣΤΡΟΥ - ΑΕ ΚΑΒΑΣΙΛΩΝ: -


7η αγωνιστική
ΔΟΞΑ ΒΡΥΣΑΚΙΟΥ - ΑΟ ΣΥΚΙΑΣ: -

ΑΕ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ - ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΝΕΟΚΑΣΤΡΟΥ: -

ΑΕ ΚΑΒΑΣΙΛΩΝ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΛΕΞ/ΕΙΑΣ: -


8η αγωνιστική
ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΝΕΟΚΑΣΤΡΟΥ - ΑΟ ΣΥΚΙΑΣ: -

ΑΕ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΛΕΞ/ΕΙΑΣ: -

ΑΕ ΚΑΒΑΣΙΛΩΝ - ΔΟΞΑ ΒΡΥΣΑΚΙΟΥ: -


9η αγωνιστική
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΛΕΞ/ΕΙΑΣ - ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΝΕΟΚΑΣΤΡΟΥ: -

ΔΟΞΑ ΒΡΥΣΑΚΙΟΥ - ΑΕ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ: -

ΑΟ ΣΥΚΙΑΣ - ΑΕ ΚΑΒΑΣΙΛΩΝ: -


10η αγωνιστική
ΑΟ ΣΥΚΙΑΣ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΛΕΞ/ΕΙΑΣ: -

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΝΕΟΚΑΣΤΡΟΥ - ΔΟΞΑ ΒΡΥΣΑΚΙΟΥ: -

ΑΕ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ - ΑΕ ΚΑΒΑΣΙΛΩΝ: -






Γ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 2ος ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική
ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΕΝΗΜΑΧΟΥ - Παλασιδειος Ακαδημια: -

ΔΟΞΑ ΑΣΩΜΑΤΩΝ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΥΚΟΓΙΑΝΝΗΣ: -

ΑΚΑΔ.ΑΠ.ΠΑΥΛΟΥ - Ερμης Τριλοφου: -


2η αγωνιστική
Παλασιδειος Ακαδημια - ΔΟΞΑ ΑΣΩΜΑΤΩΝ: -

Ερμης Τριλοφου - ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΕΝΗΜΑΧΟΥ: -

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΥΚΟΓΙΑΝΝΗΣ - ΑΚΑΔ.ΑΠ.ΠΑΥΛΟΥ: -


3η αγωνιστική
Παλασιδειος Ακαδημια - Ερμης Τριλοφου: -

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΥΚΟΓΙΑΝΝΗΣ - ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΕΝΗΜΑΧΟΥ: -

ΔΟΞΑ ΑΣΩΜΑΤΩΝ - ΑΚΑΔ.ΑΠ.ΠΑΥΛΟΥ: -


4η αγωνιστική
Ερμης Τριλοφου - ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΥΚΟΓΙΑΝΝΗΣ: -

ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΕΝΗΜΑΧΟΥ - ΔΟΞΑ ΑΣΩΜΑΤΩΝ: -

ΑΚΑΔ.ΑΠ.ΠΑΥΛΟΥ - Παλασιδειος Ακαδημια: -


5η αγωνιστική
ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΥΚΟΓΙΑΝΝΗΣ - Παλασιδειος Ακαδημια: -

ΔΟΞΑ ΑΣΩΜΑΤΩΝ - Ερμης Τριλοφου: -

ΑΚΑΔ.ΑΠ.ΠΑΥΛΟΥ - ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΕΝΗΜΑΧΟΥ: -


6η αγωνιστική
Παλασιδειος Ακαδημια - ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΕΝΗΜΑΧΟΥ: -

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΥΚΟΓΙΑΝΝΗΣ - ΔΟΞΑ ΑΣΩΜΑΤΩΝ: -

Ερμης Τριλοφου - ΑΚΑΔ.ΑΠ.ΠΑΥΛΟΥ: -


7η αγωνιστική
ΔΟΞΑ ΑΣΩΜΑΤΩΝ - Παλασιδειος Ακαδημια: -

ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΕΝΗΜΑΧΟΥ - Ερμης Τριλοφου: -

ΑΚΑΔ.ΑΠ.ΠΑΥΛΟΥ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΥΚΟΓΙΑΝΝΗΣ: -


8η αγωνιστική
Ερμης Τριλοφου - Παλασιδειος Ακαδημια: -

ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΕΝΗΜΑΧΟΥ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΥΚΟΓΙΑΝΝΗΣ: -

ΑΚΑΔ.ΑΠ.ΠΑΥΛΟΥ - ΔΟΞΑ ΑΣΩΜΑΤΩΝ: -


9η αγωνιστική
ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΥΚΟΓΙΑΝΝΗΣ - Ερμης Τριλοφου: -

ΔΟΞΑ ΑΣΩΜΑΤΩΝ - ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΕΝΗΜΑΧΟΥ: -

Παλασιδειος Ακαδημια - ΑΚΑΔ.ΑΠ.ΠΑΥΛΟΥ: -


10η αγωνιστική
Παλασιδειος Ακαδημια - ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΥΚΟΓΙΑΝΝΗΣ: -

Ερμης Τριλοφου - ΔΟΞΑ ΑΣΩΜΑΤΩΝ: -

ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΕΝΗΜΑΧΟΥ - ΑΚΑΔ.ΑΠ.ΠΑΥΛΟΥ: -

Ο πρόεδρος του Αστέρα Αλεξάνδρειας Κώστας Φωτόπουλος και ο Τεχνικός Διευθυντής Δημήτρης Πετκάκης ανακοινώνουν επίσημα την λειτουργία αντρικού τμήματος του Αστέρα που θα συμμετάσχει στη Γ’ κατηγορία της ΕΠΣ Ημαθίας.

Όσοι ποδοσφαιριστές 18 ετών και κάτω ενδιαφέρονται να αγωνιστούν στην ομάδα μπορούν να επικοινωνήσουν στο κινητό τηλέφωνο: 6937295972 ή να επισκεφτούν το γήπεδο Νησίου.

Σελίδα 1 από 16

Η ηλεκτρονική εφημερίδα του τόπου μας!