Τίτλοι Ειδήσεων

 

Από την Επιτροπη Πρωτ/τος & ΚΥΠΕΛΛΟΥ της Ενωσης ανακοινωνεται ότι με την ληξη του 1ου Γυρου των πρωταθληματων της Ενωσης και εν οψει των εορτων των Χριστουγεννων,τα αγωνιστικα προγραμματα των τριων (3) Κατηγοριων διαμορφωνονται ως ακολουθως:

Α’ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ
Ληξη του 1ου Γυρου το ΣΑΒΒΑΤΟ 14.12.2019
Εναρξη Β’ Γυρου το ΣΑΒΒΑΤΟ 21.12.2019 και η επομενη αγωνιστικη το ΣΑΒΒΑΤΟ 04.01.2020

Β’ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ
ΚΥΡΙΑΚΗ 08.12.2019 ΡΕΠΟ και για τους ΔΥΟ Ομιλους
Εναρξη Β’ Γυρου ΚΥΡΙΑΚΗ 15.12.2019 και επομενη αγωνιστικη ΚΥΡΙΑΚΗ 22.12.2019
Η τριτη αγωνιστικη θα διεξαχθει την ΚΥΡΙΑΚΗ 12.01.2020.

Γ’ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ
Ληξη του 1ου Γυρου την ΚΥΡΙΑΚΗ 08.12.2019
ΚΥΡΙΑΚΗ 15.12.2019 ΡΕΠΟ και για τους ΔΥΟ Ομιλους
Εναρξη Β’ Γυρου ΚΥΡΙΑΚΗ 22.12.2019 και η επομενη αγωνιστικη την ΚΥΡΙΑΚΗ 12.01.2020.

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΚΥΠΕΛΛΟΥ (διπλοι αγωνες)
Κληρωση των αγωνων την ΤΡΙΤΗ 07.01.2020 και ωρα 18.00 στα Γραφεια της Ενωσης
1ος αγωνας την ΤΕΤΑΡΤΗ 15.01.2020 και επαναληπτικος την ΤΕΤΑΡΤΗ 29.01.2020.

Πραγματοποιήθηκε στα γραφεία της ΕΠΣ Ημαθίας η κλήρωση της 3ης φάσης του κυπέλλου της ένωσης.

Προέκυψαν τα παρακάτω ζευγάρια:

ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΑΥΡΟΥ ΑΓΡ.ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΛΑΤΕΩΣ
Μ.ΑΛΕΞ.ΤΡΙΚΑΛΩΝ ΦΑΣ ΝΑΟΥΣΑ
ΑΡΗΣ ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΙΟΥ ΑΘΛ.ΑΚΑΔ.ΤΡΙΚΑΛΩΝ
ΠΑΟ ΚΟΥΛΟΥΡΑΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΜΕΛΙΚΗΣ
ΑΕ ΜΑΡΙΝΑΣ ΠΑΟΚ ΑΛΑΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ
ΑΓΡ.ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ ΓΑΣ ΡΟΔΟΧΩΡΙΟΥ
ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΝΑΟΥΣΑΣ ΝΙΚΗ ΑΓΚΑΘΙΑΣ
ΑΕΚ ΚΑΜΠΟΧΩΡΙΟΥ ΔΟΞΑ ΚΥΨΕΛΗΣ

Οι αγώνες θα διεξαχθούν στις 6/11/2019 και ώρα 14:30

Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση των ομίλων της Γ Ερασιτεχνικής για την αγ.περ.2019-20.
Το πρωτάθλημα θα ξεκινήσει στις 3/11/2019 και οι αγωνιστικές είναι οι ακόλουθες:

Γ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 1ος ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική
ΑΕ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ - ΑΟ ΣΥΚΙΑΣ: -

ΔΟΞΑ ΒΡΥΣΑΚΙΟΥ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΛΕΞ/ΕΙΑΣ: -

ΑΕ ΚΑΒΑΣΙΛΩΝ - ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΝΕΟΚΑΣΤΡΟΥ: -


2η αγωνιστική
ΑΟ ΣΥΚΙΑΣ - ΔΟΞΑ ΒΡΥΣΑΚΙΟΥ: -

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΝΕΟΚΑΣΤΡΟΥ - ΑΕ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ: -

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΛΕΞ/ΕΙΑΣ - ΑΕ ΚΑΒΑΣΙΛΩΝ: -


3η αγωνιστική
ΑΟ ΣΥΚΙΑΣ - ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΝΕΟΚΑΣΤΡΟΥ: -

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΛΕΞ/ΕΙΑΣ - ΑΕ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ: -

ΔΟΞΑ ΒΡΥΣΑΚΙΟΥ - ΑΕ ΚΑΒΑΣΙΛΩΝ: -


4η αγωνιστική
ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΝΕΟΚΑΣΤΡΟΥ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΛΕΞ/ΕΙΑΣ: -

ΑΕ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ - ΔΟΞΑ ΒΡΥΣΑΚΙΟΥ: -

ΑΕ ΚΑΒΑΣΙΛΩΝ - ΑΟ ΣΥΚΙΑΣ: -


5η αγωνιστική
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΛΕΞ/ΕΙΑΣ - ΑΟ ΣΥΚΙΑΣ: -

ΔΟΞΑ ΒΡΥΣΑΚΙΟΥ - ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΝΕΟΚΑΣΤΡΟΥ: -

ΑΕ ΚΑΒΑΣΙΛΩΝ - ΑΕ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ: -


6η αγωνιστική
ΑΟ ΣΥΚΙΑΣ - ΑΕ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ: -

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΛΕΞ/ΕΙΑΣ - ΔΟΞΑ ΒΡΥΣΑΚΙΟΥ: -

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΝΕΟΚΑΣΤΡΟΥ - ΑΕ ΚΑΒΑΣΙΛΩΝ: -


7η αγωνιστική
ΔΟΞΑ ΒΡΥΣΑΚΙΟΥ - ΑΟ ΣΥΚΙΑΣ: -

ΑΕ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ - ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΝΕΟΚΑΣΤΡΟΥ: -

ΑΕ ΚΑΒΑΣΙΛΩΝ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΛΕΞ/ΕΙΑΣ: -


8η αγωνιστική
ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΝΕΟΚΑΣΤΡΟΥ - ΑΟ ΣΥΚΙΑΣ: -

ΑΕ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΛΕΞ/ΕΙΑΣ: -

ΑΕ ΚΑΒΑΣΙΛΩΝ - ΔΟΞΑ ΒΡΥΣΑΚΙΟΥ: -


9η αγωνιστική
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΛΕΞ/ΕΙΑΣ - ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΝΕΟΚΑΣΤΡΟΥ: -

ΔΟΞΑ ΒΡΥΣΑΚΙΟΥ - ΑΕ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ: -

ΑΟ ΣΥΚΙΑΣ - ΑΕ ΚΑΒΑΣΙΛΩΝ: -


10η αγωνιστική
ΑΟ ΣΥΚΙΑΣ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΛΕΞ/ΕΙΑΣ: -

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΝΕΟΚΑΣΤΡΟΥ - ΔΟΞΑ ΒΡΥΣΑΚΙΟΥ: -

ΑΕ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ - ΑΕ ΚΑΒΑΣΙΛΩΝ: -






Γ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 2ος ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική
ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΕΝΗΜΑΧΟΥ - Παλασιδειος Ακαδημια: -

ΔΟΞΑ ΑΣΩΜΑΤΩΝ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΥΚΟΓΙΑΝΝΗΣ: -

ΑΚΑΔ.ΑΠ.ΠΑΥΛΟΥ - Ερμης Τριλοφου: -


2η αγωνιστική
Παλασιδειος Ακαδημια - ΔΟΞΑ ΑΣΩΜΑΤΩΝ: -

Ερμης Τριλοφου - ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΕΝΗΜΑΧΟΥ: -

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΥΚΟΓΙΑΝΝΗΣ - ΑΚΑΔ.ΑΠ.ΠΑΥΛΟΥ: -


3η αγωνιστική
Παλασιδειος Ακαδημια - Ερμης Τριλοφου: -

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΥΚΟΓΙΑΝΝΗΣ - ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΕΝΗΜΑΧΟΥ: -

ΔΟΞΑ ΑΣΩΜΑΤΩΝ - ΑΚΑΔ.ΑΠ.ΠΑΥΛΟΥ: -


4η αγωνιστική
Ερμης Τριλοφου - ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΥΚΟΓΙΑΝΝΗΣ: -

ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΕΝΗΜΑΧΟΥ - ΔΟΞΑ ΑΣΩΜΑΤΩΝ: -

ΑΚΑΔ.ΑΠ.ΠΑΥΛΟΥ - Παλασιδειος Ακαδημια: -


5η αγωνιστική
ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΥΚΟΓΙΑΝΝΗΣ - Παλασιδειος Ακαδημια: -

ΔΟΞΑ ΑΣΩΜΑΤΩΝ - Ερμης Τριλοφου: -

ΑΚΑΔ.ΑΠ.ΠΑΥΛΟΥ - ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΕΝΗΜΑΧΟΥ: -


6η αγωνιστική
Παλασιδειος Ακαδημια - ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΕΝΗΜΑΧΟΥ: -

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΥΚΟΓΙΑΝΝΗΣ - ΔΟΞΑ ΑΣΩΜΑΤΩΝ: -

Ερμης Τριλοφου - ΑΚΑΔ.ΑΠ.ΠΑΥΛΟΥ: -


7η αγωνιστική
ΔΟΞΑ ΑΣΩΜΑΤΩΝ - Παλασιδειος Ακαδημια: -

ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΕΝΗΜΑΧΟΥ - Ερμης Τριλοφου: -

ΑΚΑΔ.ΑΠ.ΠΑΥΛΟΥ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΥΚΟΓΙΑΝΝΗΣ: -


8η αγωνιστική
Ερμης Τριλοφου - Παλασιδειος Ακαδημια: -

ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΕΝΗΜΑΧΟΥ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΥΚΟΓΙΑΝΝΗΣ: -

ΑΚΑΔ.ΑΠ.ΠΑΥΛΟΥ - ΔΟΞΑ ΑΣΩΜΑΤΩΝ: -


9η αγωνιστική
ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΥΚΟΓΙΑΝΝΗΣ - Ερμης Τριλοφου: -

ΔΟΞΑ ΑΣΩΜΑΤΩΝ - ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΕΝΗΜΑΧΟΥ: -

Παλασιδειος Ακαδημια - ΑΚΑΔ.ΑΠ.ΠΑΥΛΟΥ: -


10η αγωνιστική
Παλασιδειος Ακαδημια - ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΥΚΟΓΙΑΝΝΗΣ: -

Ερμης Τριλοφου - ΔΟΞΑ ΑΣΩΜΑΤΩΝ: -

ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΕΝΗΜΑΧΟΥ - ΑΚΑΔ.ΑΠ.ΠΑΥΛΟΥ: -

Ο πρόεδρος του Αστέρα Αλεξάνδρειας Κώστας Φωτόπουλος και ο Τεχνικός Διευθυντής Δημήτρης Πετκάκης ανακοινώνουν επίσημα την λειτουργία αντρικού τμήματος του Αστέρα που θα συμμετάσχει στη Γ’ κατηγορία της ΕΠΣ Ημαθίας.

Όσοι ποδοσφαιριστές 18 ετών και κάτω ενδιαφέρονται να αγωνιστούν στην ομάδα μπορούν να επικοινωνήσουν στο κινητό τηλέφωνο: 6937295972 ή να επισκεφτούν το γήπεδο Νησίου.

Ξεκίνησε το πρωτάθλημα στην B' ερασιτεχνική.της ΕΠΣ Ημαθίας.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της πρεμιέρας:

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Νικομήδεια – Καμποχώρι 3-0
Καψόχωρα – Ακαδ. Τρικάλων 0-4
Παλατίτσια – Κυψέλη 3-1
Λουτρός – Λιανοβέργι 2-0
Σχοινάς – Διαβατός 1-4

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Πατρίδα – Αγ. Γεώργιος 1-0
Ζερβοχώρι – Δόξα Ν. 5-1
Μαρίνα – Άχθος Αρούρης 1-1
Επισκοπή – Ραχιά 1-3
Λευκάδια – Αγ. Βαρβάρα 0-2

(2η αγωνιστική)

ΑΕΚ ΚΑΜΠΟΧΩΡΙΟΥ - ΠΑΟ ΠΑΛΑΤΙΤΣΙΑ
ΑΕ ΚΑΨΟΧΩΡΑΣ - ΑΣ ΝΕΑΣ ΓΕΝΕΑΣ
ΔΟΞΑ ΛΙΑΝΟΒΕΡΓΙΟΥ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΔΙΑΒΑΤΟΥ
ΔΟΞΑ ΚΥΨΕΛΗΣ - ΑΕ ΣΧΟΙΝΑ
ΑΘΛ.ΑΚΑΔ.ΤΡΙΚΑΛΩΝ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΟΥΤΡΟΥ

(2η αγωνιστική)

ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΓ.ΓΕΩΡΓΙΟΥ - ΑΟ ΜΑΡΙΝΑΣ
ΑΤΛΑΣ ΖΕΡΒΟΧΩΡΙΟΥ - ΑΣ ΠΑΤΡΙΔΑΣ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΡΑΧΗΣ - ΑΓΡ.ΑΣΤ.ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ
ΑΧΘΟΣ ΑΡΟΥΡΗΣ - ΛΕΥΚΑΔΙΑ
ΔΟΞΑ ΝΑΟΥΣΑΣ - ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΕΠΙΣΚΟΠΗΣ

 

Με τα παιχνίδια της 2ης αγωνιστικής θα συνεχιστεί το Σάββατο, στις 5μμ, το πρωτάθλημα στην Α' ερασιτεχνική. 

Από την Ένωση Ποδοσφαιρικών Σωματείων Ημαθίας ανακοινώθηκαν τα εξής:

Πραγματοποιηθηκε στα Γραφεία της Ένωσης η κλήρωση της 2ης αγων. ημέρας του ΚΥΠΕΛΛΟΥ 2019/20 και τα ζευγάρια που προέκυψαν θα αγωνισθούν σύμφωνα με το παρακάτω προγραμμα:

Η ΕΠΣ ΗΜΑΘΙΑΣ σε συνεργασία με την Επιτροπή Διαιτησίας πραγματοποίησε Ημερίδα με θέμα την ενημέρωση

Η ΕΠΣ ΗΜΑΘΙΑΣ σε συνεργασία με την Επιτροπή Διαιτησίας θα πραγματοποιήσει ημερίδες , με θέμα την ενημέρωση για τις νέες αλλαγές του κανονισμού στο ποδόσφαιρο, με ομιλητή τον πρόεδρο της Ε. Δ. / ΕΠΣΗ Χριστοδούλου Τάσο . Η πρώτη ημερίδα θα γίνει την Δευτέρα 9 Σεπτεμβρίου και ώρα 20:00 στο Δημαρχείο Αλεξάνδρειας , για τις ομάδες του Δήμου Αλεξάνδρειας.

Κατόπιν την Δευτέρα 16 Σεπτεμβρίου και ώρα 20:00 στο Αμφιθέατρο Πολυχώρου Πολιτισμού «ΒΕΤΛΑΝΣ», για τις ομάδες του Δήμου Νάουσας και την Δευτέρα 23 Σεπτεμβρίου και ώρα 20:00 σε αίθουσα της Στέγης Γραμμάτων του Δήμου Βέροιας για τις ομάδες του δήμου .

Η συμμετοχή στις ημερίδες αφορά τους εκπροσώπους , προπονητές , ποδοσφαιριστές των ομάδων της ΕΠΣ ΗΜΑΘΙΑΣ , καθώς και δημοσιογράφους ,αθλητικογράφους του νομού .

Σελίδα 1 από 15

Διαφημίσεις Περιεχομένου

Η ηλεκτρονική εφημερίδα του τόπου μας!