Τίτλοι Ειδήσεων

 

Έργο Αστικής Επίγειας Καταπολέμησης Κουνουπιών
Δήμου Αλεξάνδρειας 2020

Ο Δήμος Αλεξάνδρειας ανακοινώνει το πρόγραμμα Αστικής Επίγειας Καταπολέμησης Κουνουπιών για την εβδομάδα από Δευτέρα 14, έως και Παρασκευή, 18 Σεπτεμβρίου 2020.

Το προβλεπόμενο πρόγραμμα είναι ενδεικτικό και υπάρχει δυνατότητα αλλαγών, ανάλογα με την εξέλιξη του έργου και τις καιρικές συνθήκες.

Προβλεπόμενο πρόγραμμα κίνησης συνεργείων
από 14/09/2020 έως 18/09/2020

ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ

ΔΕΥΤΕΡΑ14 /9

ΤΡΙΤΗ 15/9

ΑΣΤΙΚΟ (ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΧΩΡΟΙ)

ΑΡΙΘ. ΟΧΗΜΑΤΟΣ: ΕΕΜ 6315

ΔΗΜΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ

ΔΕ:ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ

ΤΚ: ΝΗΣΙ-ΛΟΥΤΡΟΣ

ΔΗΜΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ

ΔΕ:ΠΛΑΤΕΟΣ & ΑΝΤΙΓΟΝΙΔΩΝ

ΤΚ: ΚΛΕΙΔΙ-ΚΕΦΑΛΟΧΩΡΙ

ΔΕΙΓΜΑΤΟΛΗΨΙΕΣ ΑΚΜΑΙΩΝ

(ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΕΝΤΟΜΟΠΑΓΙΔΩΝ)

ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ

ΕΝΤΟΜΟΠΑΓΙΔΩΝ

ΔΕ:

ΤΚ:

ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΣΗ

ΕΝΤΟΜΟΠΑΓΙΔΩΝ

ΔΕ:

ΤΚ:

(ΨΕΚΑΣΤΙΚΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ)

ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΕΝΤΟΜΟΠΑΓΙΔΩΝ

ΑΡΙΘ. ΟΧΗΜΑΤΟΣ: ΕΕΗ 1548

Π.Ε. ΗΜΑΘΙΑΣ

ΔΗΜΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ

ΔΕ:

ΤΚ:

( ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ

ΕΝΤΟΜΟΠΑΓΙΔΩΝ)

Π.Ε. ΗΜΑΘΙΑΣ

ΔΗΜΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ

ΔΕ:

ΤΚ:

( ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ

ΕΝΤΟΜΟΠΑΓΙΔΩΝ)

ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ

ΤΕΤΑΡΤΗ 16/9

ΠΕΜΠΤΗ 17/9

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 118/9

ΑΣΤΙΚΟ (ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΧΩΡΟΙ)

ΑΡΙΘ. ΟΧΗΜΑΤΟΣ: ΕΕΜ 6315

ΔΗΜΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ

ΔΕ:

ΤΚ:

ΔΗΜΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ

ΔΕ:

ΤΚ:

ΔΗΜΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ

ΔΕ:

ΤΚ:

ΔΕΙΓΜΑΤΟΛΗΨΙΕΣ ΑΚΜΑΙΩΝ

(ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΕΝΤΟΜΟΠΑΓΙΔΩΝ)

ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ

ΕΝΤΟΜΟΠΑΓΙΔΩΝ

ΔΕ:

ΤΚ:

ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΣΗ

ΕΝΤΟΜΟΠΑΓΙΔΩΝ

ΔΕ:

ΤΚ:

ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ

ΕΝΤΟΜΟΠΑΓΙΔΩΝ

ΔΕ:

ΤΚ:

(ΨΕΚΑΣΤΙΚΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ)

ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΕΝΤΟΜΟΠΑΓΙΔΩΝ

ΑΡΙΘ. ΟΧΗΜΑΤΟΣ: ΕΕΗ 1548

Π.Ε. ΗΜΑΘΙΑΣ

ΔΗΜΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ

ΔΕ:

ΤΚ:

( ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ

ΕΝΤΟΜΟΠΑΓΙΔΩΝ)

Π.Ε. ΗΜΑΘΙΑΣ

ΔΗΜΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ

ΔΕ:

ΤΚ

( ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ

ΕΝΤΟΜΟΠΑΓΙΔΩΝ)

Π.Ε. ΗΜΑΘΙΑΣ

ΔΗΜΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ

ΔΕ:

ΤΚ:

( ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ

ΕΝΤΟΜΟΠΑΓΙΔΩΝ)

  • Το προβλεπόμενο πρόγραμμα είναι ενδεικτικό και υπάρχει δυνατότητα αλλαγών, ανάλογα με την εξέλιξη του έργου και τις καιρικές συνθήκες
  • Υπεύθυνη Επιστήμονας εκτέλεσης και επικοινωνίας έργου: Παπαστάμκου Μερόπη – Διπλ. Χημικός-Μηχανικός
  • Υπεύθυνος Συνεργείων : Ρήγας Βασίλειος – Δειγματολήπτης
Ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Βεροίας, Ναούσης και Καμπανίας κ. Παντελεήμων: 
Την Παρασκευή 11 Σεπτεμβρίου θα ομιλήσει στις κατά τόπους Ιερατικές Συνάξεις:  
Στις 9:30 π.μ. στον Ιερό Μητροπολιτικό Ναό Κοιμήσεως της Θεοτόκου Αλεξανδρείας
Στις 11:30 π.μ. στον Ιερό Ναό Οσίου Αντωνίου Πολιούχου Βεροίας 
 
Στις 6:00 μ.μ. στον Ιερό Μητροπολιτικό Ναό Μεταμορφώσεως του Σωτήρος Ναούσης 
 
Το Σάββατο 12 Σεπτεμβρίου το πρωί θα ιερουργήσει στον Ιερό Ναό Οσίου Δαβίδ και Αγίας Άννης στα Ριζώματα και θα υποδεχθεί την τιμία κάρα του Οσίου Δαβίδ από την Εύβοια. 
Την Κυριακή 13 Σεπτεμβρίου το πρωί θα ιερουργήσει στον Ιερό Μητροπολιτικό Ναό των Αγίων Αποστόλων Πέτρου και Παύλου Βεροίας και στο τέλος θα τελέσει Μνημόσυνο για τα θύματα της Γενοκτονίας του Ελληνισμού της Μικράς Ασίας. 
Την Κυριακή 13 Σεπτεμβρίου το απόγευμα θα λάβει μέρος στον Πολυαρχιερατικό Εσπερινό στον πανηγυρίζοντα Ιερό Ναό των Αγίων Κωνσταντίνου και Ελένης στην Κοζάνη επί τη εορτή της Υψώσεως του Τιμίου Σταυρού. 
Τη Δευτέρα 14 Σεπτεμβρίου το πρωί θα προεξάρχει στο Αρχιερατικό Συλλείτουργο και θα κηρύξει το θείο λόγο στον πανηγυρίζοντα Ιερό Ναό των Αγίων Κωνσταντίνου και Ελένης στην Κοζάνη επί τη εορτή της Υψώσεως του Τιμίου Σταυρού. 
Την Τρίτη 15 Σεπτεμβρίου το πρωί θα ιερουργήσει στον Ιερό Ναό Αγίου Γεωργίου Σταυρού επί τη εορτή του Αγίου Συμεών Θεσσαλονίκης. 
Την Τρίτη 15 Σεπτεμβρίου στις 7:00 μ.μ. θα χοροστατήσει στον Εσπερινό και στην Παράκληση του Αγίου Λουκά του ιατρού αρχιεπ. Συμφερουπόλεως (στον υπό κατασκευή ναό του) στην Ιερά Μονή Παναγίας Δοβρά στη Βέροια. 
Την Τετάρτη 16 Σεπτεμβρίου το πρωί θα ιερουργήσει στον Ιερό Ναό Αγίου Δημητρίου Τριλόφου επί τη εορτή της Αγίας Ευφημίας.  
Την Τετάρτη 16 Σεπτεμβρίου στις 6:00 μ.μ. θα χοροστατήσει στον Εσπερινό στο Κουστοχώρι (Κατασκηνώσεις ΓΕΧΑ) επί τη εορτή της Αγίας Σοφίας και των τριών θυγατέρων αυτής. 
Την Πέμπτη 17 Σεπτεμβρίου το πρωί θα ιερουργήσει στον Ιερό Ναό των Αγίων Αποστόλων στον Τριπόταμο επί τη εορτή της Αγίας Σοφίας και των τριών θυγατέρων αυτής. 
Την Παρασκευή 18 Σεπτεμβρίου στις 6:30 μ.μ. θα χοροστατήσει στον Εσπερινό στον πανηγυρίζοντα επί τη εορτή του Οσίου Αμφιλοχίου του εν Πάτμω Ιερό Ναό των Αγίων Κωνσταντίνου και Ελένης και Οσίου Νικοδήμου Βεροίας. 
Το Σάββατο 19 Σεπτεμβρίου το πρωί θα ιερουργήσει στον πανηγυρίζοντα επί τη εορτή του Οσίου Αμφιλοχίου του εν Πάτμω Ιερό Ναό των Αγίων Κωνσταντίνου και Ελένης και Οσίου Νικοδήμου Βεροίας. 
Την Κυριακή 20 Σεπτεμβρίου το πρωί θα ιερουργήσει στον Ιερό Ναό Αγίου Γεωργίου και Αγίας Ιερουσαλήμ Καμποχωρίου.  
ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ
ΙΜΒΝΚ

Πραγματοποιήθηκε την Τρίτη (8/9) η κλήρωση των 10 ομίλων της Γ’ Εθνικής στα γραφεία της ΕΠΟ, για την αγωνιστική περίοδο 2020-21.

Η πρώτη σέντρα της σεζόν θα γίνει στις 11 Οκτωβρίου και το φινάλε στις 18 Απριλίου 2021. Στον 2ο όμιλο συμμετέχουν τρεις ομάδες της περιοχής μας, ο ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας, η Νίκη Αγκαθιάς και ο Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων. 

Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα του ομίλου:

1η αγωνιστική
ΠΑΟ Κουφαλίων  -  Αναγέννηση Γιαννιτσών
ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας  -  Ρεπό
Εδεσσαϊκός  -  Θερμαϊκός Θέρμης
Νίκη Αγκαθιάς  -  Νέα Καλλικράτεια
Αναγέννηση Πλαγιάς  -  Ποσειδών Μηχανιώνας
Αγροτικός Αστέρας  -  Αετός Βαρβάρας
Μακεδονικός  -  Θύελλα Σαρακηνών
Εθνικός Γιαννιτσών  -  Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων
2η αγωνιστική
ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας  -  ΠΑΟ Κουφαλίων
Αναγέννηση Γιαννιτσών  -  Εδεσσαϊκός
Ρεπό  -  Νίκη Αγκαθιάς
Θερμαϊκός Θέρμης  -  Αναγέννηση Πλαγιάς
Νέα Καλλικράτεια  -  Αγροτικός Αστέρας
Ποσειδών Μηχανιώνας  -  Μακεδονικός
Αετός Βαρβάρας  -  Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων
Θύελλα Σαρακηνών  -  Εθνικός Γιαννιτσών
3η αγωνιστική
ΠΑΟ Κουφαλίων  -  Εδεσσαϊκός
Νίκη Αγκαθιάς  -  ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας
Αναγέννηση Πλαγιάς  -  Αναγέννηση Γιαννιτσών
Αγροτικός Αστέρας  -  Ρεπό
Μακεδονικός  -  Θερμαϊκός Θέρμης
Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων  -  Νέα Καλλικράτεια
Εθνικός Γιαννιτσών  -  Ποσειδών Μηχανιώνας
Αετός Βαρβάρας  -  Θύελλα Σαρακηνών
4η αγωνιστική
Νίκη Αγκαθιάς  -  ΠΑΟ Κουφαλίων
Εδεσσαϊκός  -  Αναγέννηση Πλαγιάς
ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας  -  Αγροτικός Αστέρας
Αναγέννηση Γιαννιτσών  -  Μακεδονικός
Ρεπό  -  Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων
Θερμαϊκός Θέρμης  -  Εθνικός Γιαννιτσών
Νέα Καλλικράτεια  -  Θύελλα Σαρακηνών
Ποσειδών Μηχανιώνας  -  Αετός Βαρβάρας
5η αγωνιστική
ΠΑΟ Κουφαλίων  -  Αναγέννηση Πλαγιάς
Αγροτικός Αστέρας  -  Νίκη Αγκαθιάς
Μακεδονικός  -  Εδεσσαϊκός
Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων  -  ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας
Εθνικός Γιαννιτσών  -  Αναγέννηση Γιαννιτσών
Θύελλα Σαρακηνών  -  Ρεπό
Αετός Βαρβάρας  -  Θερμαϊκός Θέρμης
Νέα Καλλικράτεια  -  Ποσειδών Μηχανιώνας
6η αγωνιστική
Αγροτικός Αστέρας  -  ΠΑΟ Κουφαλίων
Αναγέννηση Πλαγιάς  -  Μακεδονικός
Νίκη Αγκαθιάς  -  Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων
Εδεσσαϊκός  -  Εθνικός Γιαννιτσών
ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας  -  Θύελλα Σαρακηνών
Αναγέννηση Γιαννιτσών  -  Αετός Βαρβάρας
Ρεπό  -  Ποσειδών Μηχανιώνας
Θερμαϊκός Θέρμης  -  Νέα Καλλικράτεια
7η αγωνιστική
ΠΑΟ Κουφαλίων  -  Μακεδονικός
Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων  -  Αγροτικός Αστέρας
Εθνικός Γιαννιτσών  -  Αναγέννηση Πλαγιάς
Θύελλα Σαρακηνών  -  Νίκη Αγκαθιάς
Αετός Βαρβάρας  -  Εδεσσαϊκός
Ποσειδών Μηχανιώνας  -  ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας
Νέα Καλλικράτεια  -  Αναγέννηση Γιαννιτσών
Ρεπό  -  Θερμαϊκός Θέρμης
8η αγωνιστική
Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων  -  ΠΑΟ Κουφαλίων
Μακεδονικός  -  Εθνικός Γιαννιτσών
Αγροτικός Αστέρας  -  Θύελλα Σαρακηνών
Αναγέννηση Πλαγιάς  -  Αετός Βαρβάρας
Νίκη Αγκαθιάς  -  Ποσειδών Μηχανιώνας
Εδεσσαϊκός  -  Νέα Καλλικράτεια
ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας  -  Θερμαϊκός Θέρμης
Αναγέννηση Γιαννιτσών  -  Ρεπό
9η αγωνιστική
ΠΑΟ Κουφαλίων  -  Εθνικός Γιαννιτσών
Θύελλα Σαρακηνών  -  Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων
Αετός Βαρβάρας  -  Μακεδονικός
Ποσειδών Μηχανιώνας  -  Αγροτικός Αστέρας
Νέα Καλλικράτεια  -  Αναγέννηση Πλαγιάς
Θερμαϊκός Θέρμης  -  Νίκη Αγκαθιάς
Ρεπό  -  Εδεσσαϊκός
Αναγέννηση Γιαννιτσών  -  ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας
10η αγωνιστική
Θύελλα Σαρακηνών  -  ΠΑΟ Κουφαλίων
Εθνικός Γιαννιτσών  -  Αετός Βαρβάρας
Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων  -  Ποσειδών Μηχανιώνας
Μακεδονικός  -  Νέα Καλλικράτεια
Αγροτικός Αστέρας  -  Θερμαϊκός Θέρμης
Αναγέννηση Πλαγιάς  -  Ρεπό
Νίκη Αγκαθιάς  -  Αναγέννηση Γιαννιτσών
Εδεσσαϊκός  -  ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας
11η αγωνιστική
ΠΑΟ Κουφαλίων  -  Αετός Βαρβάρας
Ποσειδών Μηχανιώνας  -  Θύελλα Σαρακηνών
Νέα Καλλικράτεια  -  Εθνικός Γιαννιτσών
Θερμαϊκός Θέρμης  -  Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων
Ρεπό  -  Μακεδονικός
Αναγέννηση Γιαννιτσών  -  Αγροτικός Αστέρας
ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας  -  Αναγέννηση Πλαγιάς
Εδεσσαϊκός  -  Νίκη Αγκαθιάς
12η αγωνιστική
Ποσειδών Μηχανιώνας  -  ΠΑΟ Κουφαλίων
Αετός Βαρβάρας  -  Νέα Καλλικράτεια
Θύελλα Σαρακηνών  -  Θερμαϊκός Θέρμης
Εθνικός Γιαννιτσών  -  Ρεπό
Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων  -  Αναγέννηση Γιαννιτσών
Μακεδονικός  -  ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας
Αγροτικός Αστέρας  -  Εδεσσαϊκός
Αναγέννηση Πλαγιάς  -  Νίκη Αγκαθιάς
13η αγωνιστική
ΠΑΟ Κουφαλίων  -  Νέα Καλλικράτεια
Θερμαϊκός Θέρμης  -  Ποσειδών Μηχανιώνας
Ρεπό  -  Αετός Βαρβάρας
Αναγέννηση Γιαννιτσών  -  Θύελλα Σαρακηνών
ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας  -  Εθνικός Γιαννιτσών
Εδεσσαϊκός  -  Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων
Νίκη Αγκαθιάς  -  Μακεδονικός
Αναγέννηση Πλαγιάς  -  Αγροτικός Αστέρας
14η αγωνιστική
Θερμαϊκός Θέρμης  -  ΠΑΟ Κουφαλίων
Νέα Καλλικράτεια  -  Ρεπό
Ποσειδών Μηχανιώνας  -  Αναγέννηση Γιαννιτσών
Αετός Βαρβάρας  -  ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας
Θύελλα Σαρακηνών  -  Εδεσσαϊκός
Εθνικός Γιαννιτσών  -  Νίκη Αγκαθιάς
Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων  -  Αναγέννηση Πλαγιάς
Μακεδονικός  -  Αγροτικός Αστέρας
15η αγωνιστική
ΠΑΟ Κουφαλίων  -  Ρεπό
Αναγέννηση Γιαννιτσών  -  Θερμαϊκός Θέρμης
ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας  -  Νέα Καλλικράτεια
Εδεσσαϊκός  -  Ποσειδών Μηχανιώνας
Νίκη Αγκαθιάς  -  Αετός Βαρβάρας
Αναγέννηση Πλαγιάς  -  Θύελλα Σαρακηνών
Αγροτικός Αστέρας  -  Εθνικός Γιαννιτσών
Μακεδονικός  -  Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων

Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση της Α ερασιτεχνικής της ΕΠΣ Ημαθίας για την αγωνιστική περίοδο 2020-21.

Ολόκληρο το πρόγραμμα αναλυτικά είναι το ακόλουθο:

Α ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)

1η αγωνιστική
ΓΑΣ ΡΟΔΟΧΩΡΙΟΥ - ΓΑΣ ΚΟΠΑΝΟΣ: -

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΔΙΑΒΑΤΟΥ - ΑΧΘΟΣ ΑΡΟΥΡΗΣ: -

ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΤΑΜΟΥ - ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΑΥΡΟΥ: -

Μ.ΑΛΕΞ.ΑΓ.ΜΑΡΙΝΑΣ - ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΜΕΛΙΚΗΣ: -

ΕΝΩΣΗ ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΠΑΥΛΟΥ - ΑΕ ΚΑΨΟΧΩΡΑΣ: -

ΠΑΟ ΚΟΥΛΟΥΡΑΣ - ΦΑΣ ΝΑΟΥΣΑ: -


2η αγωνιστική
ΑΕ ΣΧΟΙΝΑ - ΓΑΣ ΡΟΔΟΧΩΡΙΟΥ: -

ΓΑΣ ΚΟΠΑΝΟΣ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΔΙΑΒΑΤΟΥ: -

ΑΧΘΟΣ ΑΡΟΥΡΗΣ - Μ.ΑΛΕΞ.ΑΓ.ΜΑΡΙΝΑΣ: -

ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΑΥΡΟΥ - ΕΝΩΣΗ ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΠΑΥΛΟΥ: -

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΜΕΛΙΚΗΣ - ΠΑΟ ΚΟΥΛΟΥΡΑΣ: -

ΑΕ ΚΑΨΟΧΩΡΑΣ - ΦΑΣ ΝΑΟΥΣΑ: -


3η αγωνιστική
ΓΑΣ ΡΟΔΟΧΩΡΙΟΥ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΔΙΑΒΑΤΟΥ: -

ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΤΑΜΟΥ - ΑΕ ΣΧΟΙΝΑ: -

Μ.ΑΛΕΞ.ΑΓ.ΜΑΡΙΝΑΣ - ΓΑΣ ΚΟΠΑΝΟΣ: -

ΠΑΟ ΚΟΥΛΟΥΡΑΣ - ΑΧΘΟΣ ΑΡΟΥΡΗΣ: -

ΦΑΣ ΝΑΟΥΣΑ - ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΑΥΡΟΥ: -

ΑΕ ΚΑΨΟΧΩΡΑΣ - ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΜΕΛΙΚΗΣ: -


4η αγωνιστική
ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΤΑΜΟΥ - ΓΑΣ ΡΟΔΟΧΩΡΙΟΥ: -

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΔΙΑΒΑΤΟΥ - Μ.ΑΛΕΞ.ΑΓ.ΜΑΡΙΝΑΣ: -

ΑΕ ΣΧΟΙΝΑ - ΕΝΩΣΗ ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΠΑΥΛΟΥ: -

ΓΑΣ ΚΟΠΑΝΟΣ - ΠΑΟ ΚΟΥΛΟΥΡΑΣ: -

ΑΧΘΟΣ ΑΡΟΥΡΗΣ - ΑΕ ΚΑΨΟΧΩΡΑΣ: -

ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΑΥΡΟΥ - ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΜΕΛΙΚΗΣ: -


5η αγωνιστική
ΓΑΣ ΡΟΔΟΧΩΡΙΟΥ - Μ.ΑΛΕΞ.ΑΓ.ΜΑΡΙΝΑΣ: -

ΕΝΩΣΗ ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΠΑΥΛΟΥ - ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΤΑΜΟΥ: -

ΠΑΟ ΚΟΥΛΟΥΡΑΣ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΔΙΑΒΑΤΟΥ: -

ΦΑΣ ΝΑΟΥΣΑ - ΑΕ ΣΧΟΙΝΑ: -

ΑΕ ΚΑΨΟΧΩΡΑΣ - ΓΑΣ ΚΟΠΑΝΟΣ: -

ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΑΥΡΟΥ - ΑΧΘΟΣ ΑΡΟΥΡΗΣ: -


6η αγωνιστική
ΕΝΩΣΗ ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΠΑΥΛΟΥ - ΓΑΣ ΡΟΔΟΧΩΡΙΟΥ: -

Μ.ΑΛΕΞ.ΑΓ.ΜΑΡΙΝΑΣ - ΠΑΟ ΚΟΥΛΟΥΡΑΣ: -

ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΤΑΜΟΥ - ΦΑΣ ΝΑΟΥΣΑ: -

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΔΙΑΒΑΤΟΥ - ΑΕ ΚΑΨΟΧΩΡΑΣ: -

ΑΕ ΣΧΟΙΝΑ - ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΜΕΛΙΚΗΣ: -

ΓΑΣ ΚΟΠΑΝΟΣ - ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΑΥΡΟΥ: -


7η αγωνιστική
ΓΑΣ ΡΟΔΟΧΩΡΙΟΥ - ΠΑΟ ΚΟΥΛΟΥΡΑΣ: -

ΦΑΣ ΝΑΟΥΣΑ - ΕΝΩΣΗ ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΠΑΥΛΟΥ: -

ΑΕ ΚΑΨΟΧΩΡΑΣ - Μ.ΑΛΕΞ.ΑΓ.ΜΑΡΙΝΑΣ: -

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΜΕΛΙΚΗΣ - ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΤΑΜΟΥ: -

ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΑΥΡΟΥ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΔΙΑΒΑΤΟΥ: -

ΑΧΘΟΣ ΑΡΟΥΡΗΣ - ΑΕ ΣΧΟΙΝΑ: -


8η αγωνιστική
ΦΑΣ ΝΑΟΥΣΑ - ΓΑΣ ΡΟΔΟΧΩΡΙΟΥ: -

ΠΑΟ ΚΟΥΛΟΥΡΑΣ - ΑΕ ΚΑΨΟΧΩΡΑΣ: -

ΕΝΩΣΗ ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΠΑΥΛΟΥ - ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΜΕΛΙΚΗΣ: -

Μ.ΑΛΕΞ.ΑΓ.ΜΑΡΙΝΑΣ - ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΑΥΡΟΥ: -

ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΤΑΜΟΥ - ΑΧΘΟΣ ΑΡΟΥΡΗΣ: -

ΑΕ ΣΧΟΙΝΑ - ΓΑΣ ΚΟΠΑΝΟΣ: -


9η αγωνιστική
ΓΑΣ ΡΟΔΟΧΩΡΙΟΥ - ΑΕ ΚΑΨΟΧΩΡΑΣ: -

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΜΕΛΙΚΗΣ - ΦΑΣ ΝΑΟΥΣΑ: -

ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΑΥΡΟΥ - ΠΑΟ ΚΟΥΛΟΥΡΑΣ: -

ΑΧΘΟΣ ΑΡΟΥΡΗΣ - ΕΝΩΣΗ ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΠΑΥΛΟΥ: -

ΓΑΣ ΚΟΠΑΝΟΣ - ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΤΑΜΟΥ: -

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΔΙΑΒΑΤΟΥ - ΑΕ ΣΧΟΙΝΑ: -


10η αγωνιστική
ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΜΕΛΙΚΗΣ - ΓΑΣ ΡΟΔΟΧΩΡΙΟΥ: -

ΑΕ ΚΑΨΟΧΩΡΑΣ - ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΑΥΡΟΥ: -

ΦΑΣ ΝΑΟΥΣΑ - ΑΧΘΟΣ ΑΡΟΥΡΗΣ: -

ΕΝΩΣΗ ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΠΑΥΛΟΥ - ΓΑΣ ΚΟΠΑΝΟΣ: -

Μ.ΑΛΕΞ.ΑΓ.ΜΑΡΙΝΑΣ - ΑΕ ΣΧΟΙΝΑ: -

ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΤΑΜΟΥ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΔΙΑΒΑΤΟΥ: -


11η αγωνιστική
ΓΑΣ ΡΟΔΟΧΩΡΙΟΥ - ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΑΥΡΟΥ: -

ΑΧΘΟΣ ΑΡΟΥΡΗΣ - ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΜΕΛΙΚΗΣ: -

ΓΑΣ ΚΟΠΑΝΟΣ - ΦΑΣ ΝΑΟΥΣΑ: -

ΑΕ ΣΧΟΙΝΑ - ΠΑΟ ΚΟΥΛΟΥΡΑΣ: -

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΔΙΑΒΑΤΟΥ - ΕΝΩΣΗ ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΠΑΥΛΟΥ: -

Μ.ΑΛΕΞ.ΑΓ.ΜΑΡΙΝΑΣ - ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΤΑΜΟΥ: -


12η αγωνιστική
ΑΧΘΟΣ ΑΡΟΥΡΗΣ - ΓΑΣ ΡΟΔΟΧΩΡΙΟΥ: -

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΜΕΛΙΚΗΣ - ΓΑΣ ΚΟΠΑΝΟΣ: -

ΑΕ ΚΑΨΟΧΩΡΑΣ - ΑΕ ΣΧΟΙΝΑ: -

ΦΑΣ ΝΑΟΥΣΑ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΔΙΑΒΑΤΟΥ: -

ΠΑΟ ΚΟΥΛΟΥΡΑΣ - ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΤΑΜΟΥ: -

ΕΝΩΣΗ ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΠΑΥΛΟΥ - Μ.ΑΛΕΞ.ΑΓ.ΜΑΡΙΝΑΣ: -


13η αγωνιστική
ΓΑΣ ΚΟΠΑΝΟΣ - ΑΧΘΟΣ ΑΡΟΥΡΗΣ: -

ΑΕ ΣΧΟΙΝΑ - ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΑΥΡΟΥ: -

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΔΙΑΒΑΤΟΥ - ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΜΕΛΙΚΗΣ: -

ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΤΑΜΟΥ - ΑΕ ΚΑΨΟΧΩΡΑΣ: -

Μ.ΑΛΕΞ.ΑΓ.ΜΑΡΙΝΑΣ - ΦΑΣ ΝΑΟΥΣΑ: -

ΠΑΟ ΚΟΥΛΟΥΡΑΣ - ΕΝΩΣΗ ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΠΑΥΛΟΥ: -


14η αγωνιστική
ΓΑΣ ΚΟΠΑΝΟΣ - ΓΑΣ ΡΟΔΟΧΩΡΙΟΥ: -

ΑΧΘΟΣ ΑΡΟΥΡΗΣ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΔΙΑΒΑΤΟΥ: -

ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΑΥΡΟΥ - ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΤΑΜΟΥ: -

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΜΕΛΙΚΗΣ - Μ.ΑΛΕΞ.ΑΓ.ΜΑΡΙΝΑΣ: -

ΑΕ ΚΑΨΟΧΩΡΑΣ - ΕΝΩΣΗ ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΠΑΥΛΟΥ: -

ΦΑΣ ΝΑΟΥΣΑ - ΠΑΟ ΚΟΥΛΟΥΡΑΣ: -


15η αγωνιστική
ΓΑΣ ΡΟΔΟΧΩΡΙΟΥ - ΑΕ ΣΧΟΙΝΑ: -

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΔΙΑΒΑΤΟΥ - ΓΑΣ ΚΟΠΑΝΟΣ: -

Μ.ΑΛΕΞ.ΑΓ.ΜΑΡΙΝΑΣ - ΑΧΘΟΣ ΑΡΟΥΡΗΣ: -

ΕΝΩΣΗ ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΠΑΥΛΟΥ - ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΑΥΡΟΥ: -

ΠΑΟ ΚΟΥΛΟΥΡΑΣ - ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΜΕΛΙΚΗΣ: -

ΦΑΣ ΝΑΟΥΣΑ - ΑΕ ΚΑΨΟΧΩΡΑΣ: -


16η αγωνιστική
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΔΙΑΒΑΤΟΥ - ΓΑΣ ΡΟΔΟΧΩΡΙΟΥ: -

ΑΕ ΣΧΟΙΝΑ - ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΤΑΜΟΥ: -

ΓΑΣ ΚΟΠΑΝΟΣ - Μ.ΑΛΕΞ.ΑΓ.ΜΑΡΙΝΑΣ: -

ΑΧΘΟΣ ΑΡΟΥΡΗΣ - ΠΑΟ ΚΟΥΛΟΥΡΑΣ: -

ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΑΥΡΟΥ - ΦΑΣ ΝΑΟΥΣΑ: -

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΜΕΛΙΚΗΣ - ΑΕ ΚΑΨΟΧΩΡΑΣ: -


17η αγωνιστική
ΓΑΣ ΡΟΔΟΧΩΡΙΟΥ - ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΤΑΜΟΥ: -

Μ.ΑΛΕΞ.ΑΓ.ΜΑΡΙΝΑΣ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΔΙΑΒΑΤΟΥ: -

ΕΝΩΣΗ ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΠΑΥΛΟΥ - ΑΕ ΣΧΟΙΝΑ: -

ΠΑΟ ΚΟΥΛΟΥΡΑΣ - ΓΑΣ ΚΟΠΑΝΟΣ: -

ΑΕ ΚΑΨΟΧΩΡΑΣ - ΑΧΘΟΣ ΑΡΟΥΡΗΣ: -

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΜΕΛΙΚΗΣ - ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΑΥΡΟΥ: -


18η αγωνιστική
Μ.ΑΛΕΞ.ΑΓ.ΜΑΡΙΝΑΣ - ΓΑΣ ΡΟΔΟΧΩΡΙΟΥ: -

ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΤΑΜΟΥ - ΕΝΩΣΗ ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΠΑΥΛΟΥ: -

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΔΙΑΒΑΤΟΥ - ΠΑΟ ΚΟΥΛΟΥΡΑΣ: -

ΑΕ ΣΧΟΙΝΑ - ΦΑΣ ΝΑΟΥΣΑ: -

ΓΑΣ ΚΟΠΑΝΟΣ - ΑΕ ΚΑΨΟΧΩΡΑΣ: -

ΑΧΘΟΣ ΑΡΟΥΡΗΣ - ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΑΥΡΟΥ: -


19η αγωνιστική
ΓΑΣ ΡΟΔΟΧΩΡΙΟΥ - ΕΝΩΣΗ ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΠΑΥΛΟΥ: -

ΠΑΟ ΚΟΥΛΟΥΡΑΣ - Μ.ΑΛΕΞ.ΑΓ.ΜΑΡΙΝΑΣ: -

ΦΑΣ ΝΑΟΥΣΑ - ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΤΑΜΟΥ: -

ΑΕ ΚΑΨΟΧΩΡΑΣ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΔΙΑΒΑΤΟΥ: -

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΜΕΛΙΚΗΣ - ΑΕ ΣΧΟΙΝΑ: -

ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΑΥΡΟΥ - ΓΑΣ ΚΟΠΑΝΟΣ: -


20η αγωνιστική
ΠΑΟ ΚΟΥΛΟΥΡΑΣ - ΓΑΣ ΡΟΔΟΧΩΡΙΟΥ: -

ΕΝΩΣΗ ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΠΑΥΛΟΥ - ΦΑΣ ΝΑΟΥΣΑ: -

Μ.ΑΛΕΞ.ΑΓ.ΜΑΡΙΝΑΣ - ΑΕ ΚΑΨΟΧΩΡΑΣ: -

ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΤΑΜΟΥ - ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΜΕΛΙΚΗΣ: -

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΔΙΑΒΑΤΟΥ - ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΑΥΡΟΥ: -

ΑΕ ΣΧΟΙΝΑ - ΑΧΘΟΣ ΑΡΟΥΡΗΣ: -


21η αγωνιστική
ΓΑΣ ΡΟΔΟΧΩΡΙΟΥ - ΦΑΣ ΝΑΟΥΣΑ: -

ΑΕ ΚΑΨΟΧΩΡΑΣ - ΠΑΟ ΚΟΥΛΟΥΡΑΣ: -

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΜΕΛΙΚΗΣ - ΕΝΩΣΗ ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΠΑΥΛΟΥ: -

ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΑΥΡΟΥ - Μ.ΑΛΕΞ.ΑΓ.ΜΑΡΙΝΑΣ: -

ΑΧΘΟΣ ΑΡΟΥΡΗΣ - ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΤΑΜΟΥ: -

ΓΑΣ ΚΟΠΑΝΟΣ - ΑΕ ΣΧΟΙΝΑ: -


22η αγωνιστική
ΑΕ ΚΑΨΟΧΩΡΑΣ - ΓΑΣ ΡΟΔΟΧΩΡΙΟΥ: -

ΦΑΣ ΝΑΟΥΣΑ - ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΜΕΛΙΚΗΣ: -

ΠΑΟ ΚΟΥΛΟΥΡΑΣ - ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΑΥΡΟΥ: -

ΕΝΩΣΗ ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΠΑΥΛΟΥ - ΑΧΘΟΣ ΑΡΟΥΡΗΣ: -

ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΤΑΜΟΥ - ΓΑΣ ΚΟΠΑΝΟΣ: -

ΑΕ ΣΧΟΙΝΑ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΔΙΑΒΑΤΟΥ: -


23η αγωνιστική
ΓΑΣ ΡΟΔΟΧΩΡΙΟΥ - ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΜΕΛΙΚΗΣ: -

ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΑΥΡΟΥ - ΑΕ ΚΑΨΟΧΩΡΑΣ: -

ΑΧΘΟΣ ΑΡΟΥΡΗΣ - ΦΑΣ ΝΑΟΥΣΑ: -

ΓΑΣ ΚΟΠΑΝΟΣ - ΕΝΩΣΗ ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΠΑΥΛΟΥ: -

ΑΕ ΣΧΟΙΝΑ - Μ.ΑΛΕΞ.ΑΓ.ΜΑΡΙΝΑΣ: -

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΔΙΑΒΑΤΟΥ - ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΤΑΜΟΥ: -


24η αγωνιστική
ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΑΥΡΟΥ - ΓΑΣ ΡΟΔΟΧΩΡΙΟΥ: -

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΜΕΛΙΚΗΣ - ΑΧΘΟΣ ΑΡΟΥΡΗΣ: -

ΦΑΣ ΝΑΟΥΣΑ - ΓΑΣ ΚΟΠΑΝΟΣ: -

ΠΑΟ ΚΟΥΛΟΥΡΑΣ - ΑΕ ΣΧΟΙΝΑ: -

ΕΝΩΣΗ ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΠΑΥΛΟΥ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΔΙΑΒΑΤΟΥ: -

ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΤΑΜΟΥ - Μ.ΑΛΕΞ.ΑΓ.ΜΑΡΙΝΑΣ: -


25η αγωνιστική
ΓΑΣ ΡΟΔΟΧΩΡΙΟΥ - ΑΧΘΟΣ ΑΡΟΥΡΗΣ: -

ΓΑΣ ΚΟΠΑΝΟΣ - ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΜΕΛΙΚΗΣ: -

ΑΕ ΣΧΟΙΝΑ - ΑΕ ΚΑΨΟΧΩΡΑΣ: -

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΔΙΑΒΑΤΟΥ - ΦΑΣ ΝΑΟΥΣΑ: -

ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΤΑΜΟΥ - ΠΑΟ ΚΟΥΛΟΥΡΑΣ: -

Μ.ΑΛΕΞ.ΑΓ.ΜΑΡΙΝΑΣ - ΕΝΩΣΗ ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΠΑΥΛΟΥ: -


26η αγωνιστική
ΑΧΘΟΣ ΑΡΟΥΡΗΣ - ΓΑΣ ΚΟΠΑΝΟΣ: -

ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΑΥΡΟΥ - ΑΕ ΣΧΟΙΝΑ: -

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΜΕΛΙΚΗΣ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΔΙΑΒΑΤΟΥ: -

ΑΕ ΚΑΨΟΧΩΡΑΣ - ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΤΑΜΟΥ: -

ΦΑΣ ΝΑΟΥΣΑ - Μ.ΑΛΕΞ.ΑΓ.ΜΑΡΙΝΑΣ: -

ΕΝΩΣΗ ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΠΑΥΛΟΥ - ΠΑΟ ΚΟΥΛΟΥΡΑΣ: -

Ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Βεροίας, Ναούσης και Καμπανίας κ. Παντελεήμων:

Tο Σάββατο 29 Αυγούστου το πρωί θα ιερουργήσει στην πανηγυρίζουσα Ιερά Μονή Τιμίου Προδρόμου Σκήτης Βεροίας.

Το Σάββατο 29 Αυγούστου στις 7:00 μ.μ. θα χοροστατήσει στον Πανηγυρικό Εσπερινό στον πανηγυρίζοντα Ιερό Ναό Αγίου Αλεξάνδρου Αλεξάνδρειας.

Την Κυριακή 30 Αυγούστου το πρωί θα ιερουργήσει στον Ιερό Ναό του Αγίου Λουκά του Ιατρού στην Ιερά Μονή Παναγίας Δοβρά Βεροίας, όπου με την ευκαιρία της εορτής του Αγίου Αλεξάνδρου θα τελέσει μνημόσυνο για τον μακαριστό Μητροπολίτη Σταυροπηγίου κυρό Αλέξανδρο, καθώς και το τεσσαρακονθήμερο μνημόσυνο της κατά σάρκα αδελφής του μακαριστής Δέσποινας Δερμεντζόγλου.

Την Κυριακή 30 Αυγούστου στις 7:00 μ.μ. θα χοροστατήσει στον Πανηγυρικό Εσπερινό στον Ιερό Ναό του Αγίου Δημητρίου Νεοχωρίου επί τη εορτή της Αγίας Ζώνης.

Τη Δευτέρα 31 Αυγούστου το πρωί θα τελέσει τα θυρανοίξια του Ιερού Παρεκκλησίου του Οσίου Ιωσήφ του Ησυχαστού στην Ιερά Μονή Παναγίας Καλλίπετρας και στη συνέχεια θα ιερουργήσει και θα τελέσει Μεγαλοσχημία Μοναχού.

Το διάστημα από 1 έως 3 Σεπτεμβρίου θα συμμετάσχει ως Συνοδικό Μέλος στις εργασίες της Διαρκούς Ιεράς Συνόδου της Εκκλησίας της Ελλάδος στην Αθήνα.

ΚΟΙΝΩΦΕΛΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΔΗΜΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ

Εβδομαδιαίο Πρόγραμμα Κλειστού ΔΑΚ Αλεξάνδρειας

ΔΕΥΤΕΡΑ
2:30 – 5:00 Στίβος Γ.Α.Σ.
5:00 –6:30 Βόλεϊ Γ.Α.Σ.
6:30 – 8:00 Τένις Ζέφυρος
8:00 – 10:30 Βόλεϊ Τρίκαλα

ΤΡΙΤΗ
2:30 – 5:00 Στίβος Βέλος
5:00 –9:15 Βόλεϊ Γ.Α.Σ.
9:15 – 10:45 Μπάσκετ Γ.Α.Σ.

ΤΕΤΑΡΤΗ
2:30 – 5:00 Στίβος Γ.Α.Σ.
5:00 – 9:45 Βόλεϊ Γ.Α.Σ.

ΠΕΜΠΤΗ
2:30 – 5:00 Στίβος Βέλος
5:00 – 6:30 Τένις Ζέφυρος
6:30 –9:30 Βόλεϊ Τρίκαλα
9:30 – 11:00 Μπάσκετ Άθλος

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
2:30 – 5:00 Στίβος Γ.Α.Σ.
5:00 – 6:30 Βόλεϊ Τρίκαλα
6:30 – 11:00 Βόλεϊ Γ.Α.Σ.

ΣΑΒΒΑΤΟ
8:00 – 11:00 Στίβος Βέλος
11:00 – 12:30 Βόλεϊ Γ.Α.Σ.
12:30 – 2:00 Μπάσκετ Γ.Α.Σ.
2:00 – 3:30 Μπάσκετ Άθλος
3:30 –10:00 Αγώνες

ΚΥΡΙΑΚΗ
9:00 – 21:00 Αγώνες

Με μηνιαίο ποσό στα 830 ευρώ θα επιδοτήσει ο ΟΑΕΔ 9.000 θέσεις ανέργων μέσω του προγράμματος "επιταγή επανένταξης στην αγορά εργασίας" το επόμενο διάστημα.

Το νέο πρόγραμμα βρίσκεται στο Γενικό λογιστήριο του Κράτους και αναμένεται μέσα στις επόμενες ημέρες να βγει το σχετικό ΦΕΚ. Στην συνέχεια ο ΟΑΕΔ θα προχωρήσει στην προκήρυξη του προγράμματος, το οποίο είναι ανοιχτό από το 2017 αλλά δεν ήταν ελκυστικό. Με τις νέες αλλαγές που έγιναν ο ΟΑΕΔ εκτιμά ότι το πρόγραμμα θα γίνει ελκυστικό καθώς η αύξηση του μισθού είναι ένα κίνητρο γθα τους ανέργους.

Το πρόγραμμα επιχορηγεί για 12 μήνες εργοδότες του ιδιωτικού τομέα που προσλαμβάνουν επιδοτούμενους ανέργους με «επιταγές επανένταξης» σε θέσεις πλήρους απασχόλησης. Ωφελούμενοι είναι οι άνεργοι τακτικής επιδότησης (5 μηνών και άνω) στους οποίους υπολείπεται τουλάχιστον το 50% της επιδότησής τους, καθώς και στους επιδοτούμενους μακροχρόνια ανέργους, που αποφασίζουν να μετατρέψουν το επίδομα ανεργίας τους σε «επιταγή επανένταξης στην αγορά εργασίας».

Η διαδικασία της αίτησης από τις επιχειρήσεις θα γίνεται ηλεκτρονικά και η κατάθεση των δικαιολογητικών για την είσπραξη της επιχορήγησης από τις επιχειρήσεις. Παράλληλα καταργείται η 3μηνη δέσμευση για διατήρηση προσωπικού μετά το τέλος της 12μηνης επιχορήγησης.
Οι εργοδότες που ενδιαφέρονται να ενταχθούν στo πρόγραµµα υποβάλουν ηλεκτρονικά την αναρτηµένη στην ιστοσελίδα του Οργανισµού (www.oaed.gr) αίτηση υπαγωγής – υπεύθυνη δήλωση που εµπεριέχει την εντολή κενής θέσης, (εφόσον υπάρχουν κενές θέσεις), µε την προϋπόθεση ότι έχουν παραλάβει κλειδάριθµο από τα ΚΠΑ2 ΟΑΕ∆ της περιοχής τους, µε τον οποίο έχουν πρόσβαση στις Ηλεκτρονικές Υπηρεσίες του ΟΑΕ∆ (eservices).

Οι άνεργοι δεν υποβάλλουν οι ίδιοι αίτηση, αλλά υποδεικνύονται µε συστατικό σηµείωµα µόνο από την αρµόδια Υπηρεσία (ΚΠΑ2), όπου ανήκει η έδρα ή το υποκατάστηµα που θα απασχοληθούν. Η σύσταση γίνεται σύµφωνα µε τις επιλογές των ανέργων που έχουν καταγραφεί στα Ατοµικά Σχέδια ∆ράσης κατά τη διαδικασία της εξατοµικευµένης προσέγγισης. Οι άνεργοι που υποδεικνύονται από το ΚΠΑ2 καλούνται, εφόσον το επιθυµούν, να συµµετέχουν στο πρόγραµµα µετατρέποντας το επίδοµα ανεργίας σε επιταγή επανένταξης.

Ωφελούμενοι- Άνεργοι είναι:

Α. Άνεργοι δικαιούχοι «επιταγής επανένταξης στην αγορά εργασίας» για τους οποίους υπολείπεται τουλάχιστον το 50% της επιδότησης τακτικής ανεργίας (αρχικής ή συνέχισης ). Η εγκριθείσα επιδότηση (είτε αρχική είτε λόγω συνέχισης) πρέπει να είναι τουλάχιστον πεντάμηνης διάρκειας .

Β. Μακροχρόνια άνεργοι δικαιούχοι «επιταγής επανένταξης στην αγορά εργασίας» για τους οποίους υπολείπεται τουλάχιστον 2 μήνες επιδότηση.
Επισημαίνεται ότι οι άνεργοι θα πρέπει να είναι δικαιούχοι της «επιταγής επανένταξης στην αγορά εργασίας» κατά την ημέρα της υπόδειξης .
Οι ωφελούμενοι άνεργοι και των δύο ανωτέρω κατηγοριών κατά την υπόδειξή τους από τα αρμόδια ΚΠΑ2 οφείλουν να έχουν συμπληρώσει το τυποποιημένο έντυπο εξατομικευμένης προσέγγισης και να έχουν συμφωνήσει σε ατομικό σχέδιο δράσης.

Δεν είναι δυνατή η υπόδειξη ανέργων σε επιχειρήσεις :

1. Για άτομα που κατά το τελευταίο 12μηνο, πριν από την ημερομηνία υποβολής της αίτησης χρηματοδότησης για ένταξη στο πρόγραμμα από την επιχείρηση:
Α. είχαν απασχοληθεί καθ’ οιονδήποτε τρόπο στην ίδια επιχείρηση ή σε επιχειρήσεις που συνιστούν με την αιτούσα ενιαία επιχείρηση ή σε επιχειρήσεις που μεταβιβάστηκαν ή αλλάζουν νομική μορφή ή διαλύονται και επαναλειτουργούν στον ίδιο ή σε άλλο χώρο με το αυτό αντικείμενο δραστηριότητας από τους ίδιους ή άλλους εργοδότες ή εταίρους.
Β. είχαν απασχοληθεί με την ίδια ή άλλη ειδικότητα στον ίδιο χώρο σε άλλο εργοδότη με όμοια δραστηριότητα (κύρια ή/και δευτερεύουσα).
Γ. είχαν απασχοληθεί σε επιχείρηση όπου ο εταίρος ή ο εργοδότης έχει ή είχε οποιαδήποτε μετοχική ή εταιρική σχέση με την ενταχθείσα επιχείρηση.
Δ. είχαν απασχοληθεί σε επιχείρηση συζύγου ή σε συγγενή α΄ βαθμού εξ αίματος ή εξ΄ αγχιστείας με τον εργοδότη.

2. για εργαζόμενους που απασχολούνται αποκλειστικά, από την 22η ώρα βραδινή (έναρξη ωραρίου) έως και την 6η πρωϊνή (λήξη ωραρίου).

3. για άτομα που:
Α. είναι εταίροι σε Ο.Ε., Ε.Ε, Ε.Π.Ε και στις Ι.Κ.Ε
Β. είναι μέλη των Δ.Σ. στις Α.Ε.
Γ. είναι οι νόμιμοι εκπρόσωποι ή οι διαχειριστές των επιχειρήσεων
Δ. είναι μέλη σε συνεταιρισμούς (πλην των μελών των ΚοινΣεπ)
Ε. τοποθετούνται αναγκαστικά με τις διατάξεις του Ν.2643/98.
ΣΤ. θα προσληφθούν στο πλαίσιο ένταξης της επιχείρησης σε οποιοδήποτε άλλο καθεστώς ενίσχυσης για την κάλυψη σχετικών συμβατικών της υποχρεώσεων, π.χ. επενδυτικό σχέδιο, το οποίο επίσης επιχορηγεί το μισθολογικό ή/και το μη μισθολογικό κόστος για τα άτομα αυτά,
Ζ. θα προσληφθούν από τους δικαιούχους εργοδότες, προκειμένου να διαθέσουν τις υπηρεσίες τους σε άλλον εργοδότη (δευτερογενής ή έμμεσος εργοδότης). Η. θα απασχοληθούν με μίσθωση - σύμβαση έργου ή έμμισθη εντολή.

Ο Σεβασμιώτατος ΜητροπολίτηςΒεροίας, Ναούσης και Καμπανίας κ. Παντελεήμων:

Ναός Κοιμήσεως Θεοτόκου Αλεξάνδρειας : Πρόγραμμα Λειτουργικής και Ποιμαντικής Διακονίας μηνός Αυγούστου

 

ekl 2pro (2)

ekl 2pro (1)

Ο Δήμος Αλεξάνδρειας ανακοινώνει το πρόγραμμα Αστικής Επίγειας Καταπολέμησης Κουνουπιών για την εβδομάδα από Δευτέρα 27, έως και Παρασκευή 31 Ιουλίου 2020.

Σελίδα 1 από 21

Alexandriamou.gr
Δημοσιογραφική Ενημερωτική Ηλεκτρονική Εφημερίδα
Περιφέρειας Κεντρικής Μακεδονίας