ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ της 06.02.2019


ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΩΝ(4η αγωνιστική)
---------------------------------
ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ 15.00 ΠΑΟΚ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ - ΠΣ ΒΕΡΟΙΑΣ
ΔΑΚ ΝΑΟΥΣΑΣ 15.00 ΦΑΣ ΝΑΟΥΣΑ - Μ.ΑΛΕΞ.ΤΡΙΚΑΛΩΝ
Διαιτησία: ΠΑΡΑΣΙΟΥ -ΚΩΣΤΟΥΛΗΣ -ΝΗΣΕΛΙΤΗΣ

ΜΑΚΡΟΧΩΡΙΟΥ 15.00 ΕΝΩΣΗ ΑΠΟΣΤ.ΠΑΥΛΟΥ - ΝΙΚΗ ΑΓΚΑΘΙΑΣ
Διαιτησία: ΜΕΛΤΖΑΝΙΔΗΣ -ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ -ΜΠΕΚΑΣ

ΡΟΔΟΧΩΡΙΟΥ 15.00 ΓΑΣ ΡΟΔΟΧΩΡΙΟΥ - ΠΑΟ ΚΟΥΛΟΥΡΑΣ
Διαιτησία: ΚΑΡΑΝΤΩΝΗΣ -ΚΑΡΑΓΚΙΖΟΠΟΥΛΟΣ -ΠΑΖΑΡΤΖΙΚΛΗΣ

Ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Βεροίας, Ναούσης και Καμπανίας κ. Παντελεήμων :  

 Την Τρίτη 5 Φεβρουαρίου στις 6:00 μ.μ. θα χοροστατήσει στον πανηγυρικό εσπερινό στον Ιερό Ναό του Αγίου Φωτίου Βεργίνης.

Την Τετάρτη 6 Φεβρουαρίου το πρωί θα ιερουργήσει στον Ιερό Ναό του Αγίου Φωτίου Βεργίνης.

Την Πέμπτη 7 Φεβρουαρίου το πρωί θα ιερουργήσει στον Ιερό Ναό Αγίου Σάββα Κυριωτίσσης Βεροίας επί τη εορτή του Αγίου Παρθενίου Λαμψάκου,  προστάτου των καρκινοπαθών.

Την Παρασκευή 8 Φεβρουαρίου στις 9:00 μ.μ. θα ιερουργήσει στην Ιερά Αγρυπνία στον Ιερό Μητροπολιτικό Ναό Μεταμορφώσεως του Σωτήρος Ναούσης, επί τη εορτή της αποδόσεως της Υπαπαντής του Κυρίου.

Το Σάββατο 9 Φεβρουαρίου στις 7:00 μ.μ. θα ομιλήσει στο Πνευματικό Κέντρο του Ιερού Ναού Κοιμήσεως της Θεοτόκου Ναούσης με θέμα: «Πως θα γνωρίσουμε τον ευατό μας» στο πλαίσιο των συνάξεων με τίτλο «Επισκοπικός Λόγος».

Την Κυριακή 10 Φεβρουαρίου το πρωί θα ιερουργήσει στον Ιερό Ναό Αγίας Παρασκευής Κυδωνιάς, επί τη εορτή του Αγίου Χαραλάμπους.

Την Κυριακή 10 Φεβρουαρίου στις 11:30 π.μ.στο Παύλειο Πολιτιστικό Κέντρο Βεροίας (πλησίον του Βήματος του Αποστόλου Παύλου) θαευλογήσει την βασιλόπιτα του Συλλόγου Ιεροψαλτών της Ιεράς Μητροπόλεως μας.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ της 02.02.2019

Α ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(17η αγωνιστική)
-----------------------------------------
ΠΛΑΤΕΟΣ 15.00 ΑΓΡ.ΑΣΤ.ΠΛΑΤΕΟΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΛΕΙΔΙΟΥ
Διαιτησία: ΓΑΒΡΑΣ -ΜΟΥΣΕΝΙΚΑΣ -ΔΕΒΕΤΖΙΔΗΣ

ΜΕΛΙΚΗΣ 15.00 ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΜΕΛΙΚΗΣ - ΦΑΣ ΝΑΟΥΣΑ
Διαιτησία: ΠΑΥΛΙΔΗΣ -ΜΠΑΚΑΛΗΣ -ΤΣΙΟΥΓΓΑΡΗΣ

ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ 15.00 ΑΓΡ.ΑΣΤ.ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ - ΓΑΣ ΡΟΔΟΧΩΡΙΟΥ
Διαιτησία: ΠΙΤΟΣ -ΑΡΓΥΡΙΟΥ -ΧΑΛΑΤΖΙΟΥΚΑΣ

ΧΑΡΙΕΣΣΑΣ 15.00 ΑΕ ΧΑΡΙΕΣΣΑΣ - Μ.ΑΛΕΞ.ΑΓ.ΜΑΡΙΝΑΣ
Διαιτησία: ΙΑΣΩΝΙΔΗΣ -ΝΗΣΕΛΙΤΗΣ -ΓΚΟΓΚΑΣ

ΕΠΙΣΚΟΠΗΣ 15.00 ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΕΠΙΣΚΟΠΗΣ - ΑΟ ΜΑΡΙΝΑΣ
Διαιτησία: ΚΕΛΕΣΙΔΗΣ -ΓΙΑΓΚΙΤΖΟΓΛΟΥ -ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ

ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ 15.00 ΠΑΟΚ ΑΛΕΞ/ΕΙΑΣ - ΕΝΩΣΗ ΑΠ.ΠΑΥΛΟΥ
ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΙΟΥ 15.00 ΑΡΗΣ ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΙΟΥ - Μ.ΑΛΕΞ.ΤΡΙΚΑΛΩΝ
Διαιτησία: ΚΩΣΤΟΥΛΗΣ -ΤΡΑΝΤΟΣ -ΡΗΓΟΠΟΥΛΟΣ

ΔΑΚ ΝΑΟΥΣΑΣ 15.00 ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΝΑΟΥΣΑΣ - ΓΑΣ ΚΟΠΑΝΟΣ
Διαιτησία: ΠΑΖΑΡΤΖΙΚΛΗΣ -ΛΑΖΑΡΟΥ -ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ Κ.




ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ της 03.02.2019


Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 1ος ΟΜΙΛΟΣ(ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(11η αγωνιστική)
-----------------------------------------------------
ΚΟΥΛΟΥΡΑΣ 15.00 ΠΑΟ ΚΟΥΛΟΥΡΑΣ - ΑΕ ΣΧΟΙΝΑ
Διαιτησία: ΓΙΑΓΚΙΤΖΟΓΛΟΥ -ΜΠΑΚΑΛΗΣ -ΠΕΤΡΟΥ

ΛΙΑΝΟΒΕΡΓΙΟΥ 15.00 ΔΟΞΑ ΛΙΑΝΟΒΕΡΓΙΟΥ - Ολυμπιακος Λουτρου
Διαιτησία: ΤΡΕΒΛΑΣ -ΑΡΓΥΡΙΟΥ -ΤΡΑΝΤΟΣ

ΝΗΣΕΛΙΟΥ 15.00 ΑΛΙΑΚΜΩΝ ΝΗΣΕΛΙΟΥ - ΠΑΟ ΠΑΛΑΤΙΤΣΙΑ
Διαιτησία: ΡΗΓΟΠΟΥΛΟΣ -ΚΙΡΜΑΝΙΔΗΣ -ΑΣΒΕΣΤΑΡΑΣ

ΚΑΜΠΟΧΩΡΙΟΥ 15.00 ΑΕΚ Καμποχωρίου - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΔΙΑΒΑΤΟΥ
Διαιτησία: ΜΑΛΟΥΤΑΣ -ΜΟΥΣΕΝΙΚΑΣ -ΣΙΟΥΚΙΟΥΡΟΓΛΟΥ

ΛΥΚΟΓΙΑΝΝΗΣ 15.00 ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΥΚΟΓΙΑΝΝΗΣ - ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΑΥΡΟΥ
Διαιτησία: ΓΑΒΡΑΣ -ΔΕΒΕΤΖΙΔΗΣ -ΓΚΟΓΚΑΣ





Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 2ος ΟΜΙΛΟΣ(ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(13η αγωνιστική)
-----------------------------------------------------
ΓΙΑΝΝΑΚΟΧΩΡΙΟΥ 15.00 ΑΣ Γιαννακοχωριου - ΑΕ ΠΟΝΤΙΩΝ ΒΕΡΟΙΑΣ
Διαιτησία: ΠΑΡΑΣΙΟΥ -ΙΑΣΩΝΙΔΗΣ -ΧΡΥΣΑΝΗΣ

ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΥ 15.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΝΑΟΥΣΑΣ - ΑΣ ΠΑΤΡΙΔΑΣ
Διαιτησία: ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ -ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ -ΤΣΙΟΥΓΓΑΡΗΣ

ΤΡΙΠΟΤΑΜΟΥ 15.00 ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΤΑΜΟΥ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΓ.ΓΕΩΡΓΙΟΥ
Διαιτησία: ΛΑΖΑΡΟΥ -ΚΩΣΤΟΥΛΗΣ -ΓΚΟΓΚΟΣ

ΜΟΝΟΣΠΙΤΩΝ 15.00 ΕΛΠΙΔΑ ΜΟΝΟΣΠΙΤΩΝ - ΛΕΥΚΑΔΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ
ΡΑΧΙΑΣ 15.00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΡΑΧΗΣ - ΑΣ ΝΕΑΣ ΓΕΝΕΑΣ
Διαιτησία: ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ -ΖΟΥΡΝΑΤΖΙΔΗΣ-ΠΟΖΙΑΔΗΣ


Γ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 1ος ΟΜΙΛΟΣ(6η αγωνιστική)
-----------------------------------------
ΝΕΟΚΑΣΤΡΟΥ 10.30 ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΝΕΟΚΑΣΤΡΟΥ - ΑΕ ΚΑΨΟΧΩΡΑΣ
Διαιτησία: ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ -ΔΕΒΕΤΖΙΔΗΣ -ΠΕΤΡΟΥ

ΚΥΨΕΛΗΣ 10.30 ΔΟΞΑ ΚΥΨΕΛΗΣ - ΑΘΛ.ΑΚΑΔ.ΤΡΙΚΑΛΩΝ
Διαιτησία: ΤΡΑΝΤΟΣ -ΙΑΣΩΝΙΔΗΣ -ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ

ΣΥΚΙΑΣ 10.30 ΑΟ ΣΥΚΙΑΣ - ΠΟ ΞΕΧΑΣΜΕΝΗΣ
Διαιτησία: ΑΡΓΥΡΙΟΥ -ΚΩΣΤΟΥΛΗΣ -ΣΙΟΥΚΙΟΥΡΟΓΛΟΥ


Γ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 2ος ΟΜΙΛΟΣ(8η αγωνιστική)
-----------------------------------------
ΠΑΝΑΓΙΩΠΟΥΛΑΣ 10.30 ΔΟΞΑ ΝΑΟΥΣΑΣ - ΑΧΘΟΣ ΑΡΟΥΡΗΣ
Διαιτησία: ΧΡΥΣΑΝΗΣ -ΜΟΥΣΕΝΙΚΑΣ -ΒΑΛΚΑΝΟΣ

ΜΕΣΗΣ 10.30 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΡΟΔΑΚΑ - ΑΤΛΑΣ ΖΕΡΒΟΧΩΡΙΟΥ
Διαιτησία: ΑΣΒΕΣΤΑΡΑΣ -ΓΑΒΡΑΣ -ΤΣΙΟΥΓΓΑΡΗΣ

ΤΡΙΛΟΦΟΥ 10.30 Ερμης Τριλοφου - Παλασιδειος Ακαδημια
Διαιτησία: ΚΕΛΕΣΙΔΗΣ -ΛΑΖΑΡΟΥ -ΓΚΟΓΚΑΣ

Το πρόγραμμα κίνησης του Μητροπολίτη Βεροίας, Ναούσης και Καμπανίας κ. Παντελεήμονος:

Την Δευτέρα 28 Ιανουαρίου στις 9:00 μ.μ. θα ιερουργήσει στην Ιερά Αγρυπνία στην Ιερά Μονή Παναγίας Δοβρά Βεροίας με την ευκαιρία της εορτής της ανακομιδής των Ιερών Λειψάνων του Αγίου Ιγνατίου του θεοφόρου. Κατά την διάρκεια της Ιεράς Αγρυπνίας θα τεθεί σε προσκύνηση η τιμία κάρα του Αγίου.
 
Την Τρίτη 29 Ιανουαρίου στις 6:00 μ.μ. θα χοροστατήσει στον εσπερινό των Τριών Ιεραρχών και εν συνεχεία θα βραβεύσει μαθητές που διακρίθηκαν στον Ιερό Μητροπολιτικό Ναό Κοιμήσεως της Θεοτόκου Αλεξανδρείας.
 
Την Τετάρτη 30 Ιανουαρίου το πρωί θα ιερουργήσει στον Ιερό Ναό Αγίου Αντωνίου του Νέου Πολιούχου Βεροίας, επί τη εορτή των Τριών Ιεραρχών.
 
Την Τετάρτη 30 Ιανουαρίου στις 7:00 μ.μ. στο Παύλειο Πολιτιστικό Κέντρο Βεροίας (πλησίον του Βήματος του Αποστόλου Παύλου) θα ομιλήσει στην εκδήλωση της Ιεράς Μητροπόλεως με τίτλο: «Τρείς Ιεράρχες και Παιδεία». Συμμετέχει η Βυζαντινή Χορωδία της Σχολής Βυζαντινής Μουσικής της Ιεράς Μητροπόλεως μας.
 
Την Πέμπτη 31 Ιανουαρίου το πρωί θα ιερουργήσει στον Ιερό Ναό των Αγίων Αναργύρων Βεροίας επί τη εορτή των Αγίων Αναργύρων Κύρου και Ιωάννου που είναι οι προστάτες των Ιατρών και Οδοντιάτρων του Νομού Ημαθίας. Στο τέλος της Θείας Λειτουργίας θα ομιλήσει ο Ιερομόναχος Αιμιλιανός Προδρομίτης.
 
Την Παρασκευή 1 Φεβρουαρίου το πρωί θα ιερουργήσει στον Ιερό Ναό της Αγίας Βαρβάρας, του ομώνυμου δημοτικού διαμερίσματος του Δήμου Βεροίας, επί τη εορτή του Αγίου Τρύφωνα.
 
Την Παρασκευή 1 Φεβρουαρίου στις 6:00 μ.μ. θα χοροστατήσει στον πανηγυρικό εσπερινό στον πανηγυρίζοντα Ιερό Ναό Υπαπαντής του Κυρίου στην Πατρίδα του Δήμου Βεροίας.
 
Το Σάββατο 2 Φεβρουαρίου το πρωί θα ιερουργήσει στον πανηγυρίζοντα Ιερό Ναό της Υπαπαντής του Κυρίου Βεροίας.
 
Το Σάββατο 2 Φεβρουαρίου το απόγευμα θα λάβει μέρος στον Πολυαρχιερατικό Εσπερινό επί τη εορτή των Τριών Νεομαρτύρων στις Σπέτσες.
 
Την Κυριακή 3 Φεβρουαρίου το πρωί θα προεξάρχει στο Πολυαρχιερατικό Συλλείτουργο επί τη εορτή των Τριών Νεομαρτύρων στις Σπέτσες.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ της 26.01.2019

Α ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(16η αγωνιστική)
-----------------------------------------
ΔΑΚ ΝΑΟΥΣΑΣ 15.00 ΦΑΣ ΝΑΟΥΣΑ - ΑΓΡ.ΑΣΤ.ΠΛΑΤΕΟΣ
Διαιτησία: ΚΩΣΤΟΥΛΗΣ -ΧΑΛΑΤΖΙΟΥΚΑΣ -ΑΡΓΥΡΙΟΥ 

ΡΟΔΟΧΩΡΙΟΥ 15.00 ΓΑΣ ΡΟΔΟΧΩΡΙΟΥ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΛΕΙΔΙΟΥ
Διαιτησία: ΚΑΡΑΝΤΩΝΗΣ -ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ Γ.-ΧΡΥΣΑΝΗΣ 

ΑΓ.ΜΑΡΙΝΑΣ 15.00 Μ.ΑΛΕΞ.ΑΓ.ΜΑΡΙΝΑΣ - ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΜΕΛΙΚΗΣ
Διαιτησία: ΛΑΖΑΡΟΥ -ΠΙΤΟΣ -ΤΡΑΝΤΟΣ 

ΜΑΡΙΝΑΣ 15.00 ΑΟ ΜΑΡΙΝΑΣ - ΑΓΡ.ΑΣΤ.ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ
Διαιτησία: ΠΑΥΛΙΔΗΣ -ΝΗΣΕΛΙΤΗΣ -ΓΚΟΓΚΑΣ 

ΜΑΚΡΟΧΩΡΙΟΥ 15.00 ΕΝΩΣΗ ΑΠ.ΠΑΥΛΟΥ - ΑΕ ΧΑΡΙΕΣΣΑΣ
Διαιτησία: ΚΕΛΕΣΙΔΗΣ -ΓΙΑΓΚΙΤΖΟΓΛΟΥ -ΡΗΓΟΠΟΥΛΟΣ 

ΤΡΙΚΑΛΩΝ 15.00 Μ.ΑΛΕΞ.ΤΡΙΚΑΛΩΝ - ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΕΠΙΣΚΟΠΗΣ
Διαιτησία: ΜΕΛΤΖΑΝΙΔΗΣ -ΠΑΖΑΡΤΖΙΚΛΗΣ -ΙΑΣΩΝΙΔΗΣ 

ΚΟΠΑΝΟΥ 15.00 ΓΑΣ ΚΟΠΑΝΟΣ - ΠΑΟΚ ΑΛΕΞ/ΕΙΑΣ
ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΙΟΥ 15.00 ΑΡΗΣ ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΙΟΥ - ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΝΑΟΥΣΑΣ
Διαιτησία: ΚΑΡΑΓΚΙΖΟΠΟΥΛΟΣ -ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ -ΓΑΒΡΑΣ 




ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ της 27.01.2019


Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 1ος ΟΜΙΛΟΣ(ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(10η αγωνιστική)
-----------------------------------------------------
ΣΧΟΙΝΑ 15.00 ΑΕ ΣΧΟΙΝΑ - ΔΟΞΑ ΛΙΑΝΟΒΕΡΓΙΟΥ
Διαιτησία: ΓΙΑΓΚΙΤΖΟΓΛΟΥ -ΒΑΛΚΑΝΟΣ -ΖΟΥΡΝΑΤΖΙΔΗΣ

ΣΤΑΥΡΟΥ 15.00 ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΑΥΡΟΥ - Ολυμπιακος Λουτρου
Διαιτησία: ΙΑΣΩΝΙΔΗΣ -ΑΡΓΥΡΙΟΥ -ΤΡΑΝΤΟΣ 

ΔΙΑΒΑΤΟΥ 15.00 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΔΙΑΒΑΤΟΥ - ΠΑΟ ΚΟΥΛΟΥΡΑΣ
Διαιτησία: ΚΕΛΕΣΙΔΗΣ -ΓΙΑΝΤΣΗΣ -ΛΑΖΑΡΟΥ 

ΠΑΛΑΤΙΤΣΙΩΝ 15.00 ΠΑΟ ΠΑΛΑΤΙΤΣΙΑ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΥΚΟΓΙΑΝΝΗΣ
Διαιτησία: ΡΗΓΟΠΟΥΛΟΣ -ΜΟΥΣΕΝΙΚΑΣ -ΣΙΟΥΚΙΟΥΡΟΓΛΟΥ

ΝΗΣΕΛΙΟΥ 15.00 ΑΛΙΑΚΜΩΝ ΝΗΣΕΛΙΟΥ - ΑΕΚ Καμποχωρίου
Διαιτησία: ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ -ΓΚΟΓΚΑΣ -ΓΚΟΓΚΟΣ



Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 2ος ΟΜΙΛΟΣ(ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(12η αγωνιστική)
-----------------------------------------------------
ΠΑΤΡΙΔΑΣ 15.00 ΑΣ ΠΑΤΡΙΔΑΣ - ΑΣ Γιαννακοχωριου
Διαιτησία: ΚΩΣΤΟΥΛΗΣ -ΜΠΑΚΑΛΗΣ -ΤΣΙΟΥΓΓΑΡΗΣ

ΑΓ.ΓΕΩΡΓΙΟΥ 15.00 ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΓ.ΓΕΩΡΓΙΟΥ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΝΑΟΥΣΑΣ
Διαιτησία: ΤΡΕΒΛΑΣ -ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ -ΤΟΤΣΚΑΣ 

ΛΕΥΚΑΔΙΩΝ 15.00 ΛΕΥΚΑΔΙΑ - ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΕΝΗΜΑΧΟΥ
Διαιτησία: ΓΑΒΡΑΣ -ΧΑΛΑΤΖΙΟΥΚΑΣ -ΠΟΖΙΑΔΗΣ 

ΡΑΧΙΑΣ 15.00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΡΑΧΗΣ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΤΑΜΟΥ
Διαιτησία: ΠΑΖΑΡΤΖΙΚΛΗΣ -ΚΙΡΜΑΝΙΔΗΣ -ΑΣΒΕΣΤΑΡΑΣ 

Ν.ΝΙΚΟΜΗΔΕΙΑΣ 15.00 ΑΣ ΝΕΑΣ ΓΕΝΕΑΣ - ΕΛΠΙΔΑ ΜΟΝΟΣΠΙΤΩΝ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ


Γ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 2ος ΟΜΙΛΟΣ(7η αγωνιστική)
-----------------------------------------
ΠΑΝΑΓΙΩΠΟΥΛΑΣ 10.30 ΔΟΞΑ ΝΑΟΥΣΑΣ - ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΡΟΔΑΚΑ
Διαιτησία: ΓΙΑΝΤΣΗΣ -ΜΟΥΣΕΝΙΚΑΣ -ΣΙΟΥΚΙΟΥΡΟΓΛΟΥ

ΕΠΙΣΚΟΠΗΣ 10.30 Φιλιππος Π.Νερων - Ερμης Τριλοφου
Διαιτησία: ΜΠΑΚΑΛΗΣ -ΤΟΤΣΚΑΣ -ΠΕΤΡΟΥ 

ΖΕΡΒΟΧΩΡΙΟΥ 10.30 ΑΤΛΑΣ ΖΕΡΒΟΧΩΡΙΟΥ - Παλασιδειος Ακαδημια
Διαιτησία: ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ -ΒΑΛΚΑΝΟΣ -ΤΣΙΟΥΓΓΑΡΗΣ

Από την Ιερά Μητρόπολη Βεροίας, Ναούσης και Καμπανίας ανακοινώθηκε το πρόγραμμα κίνησης του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτη κ. Παντελεήμων. Σύμφωνα με αυτό:

Την Τρίτη 22 Ιανουαρίου στις 10:30 π.μ. θα ομιλήσει στη Σύναξη Ιερέων στο Παύλειο Πολιτιστικό Κέντρο Βεροίας.

Την Τρίτη 22 Ιανουαρίου στις 6:00 μ.μ. θα χοροστατήσει στον εσπερινό και στην παράκληση του Αγίου Λουκά του ιατρού αρχιεπ. Συμφερουπόλεως (στον υπό κατασκευή ναό του) στην Ιερά Μονή Παναγίας Δοβρά Βεροίας.

Την Τετάρτη 23 Ιανουαρίου το πρωί θα προεξάρχει στο Πολυαρχιερατικό Συλλείτουργο στην πανηγυρίζουσα Ιερά Μονή Αγίου Διονυσίου του εν Ολύμπω.

Την Πέμπτη 24 Ιανουαρίουτο πρωί θα ιερουργήσει στον Ιερό Ναό Αγίου Γεωργίου στην Κυψέλη Ημαθίας, επί τη εορτή της Οσίας Ξένης.

Την Πέμπτη 24 Ιανουαρίου το απόγευμα θα λάβει μέρος στον Πολυαρχιερατικό Εσπερινό στον πανηγυρίζοντα Ιερό Ναό Αγίου Γρηγορίου του Θεολόγου Νέας Καρβάλης, της Ιεράς Μητροπόλεως Φιλίππων, Νεαπόλεως και Θάσου.

Την Παρασκευή 25 Ιανουαρίου το πρωί θα προεξάρχει στο Πολυαρχιερατικό Συλλείτουργο στον πανηγυρίζοντα Ιερό Ναό Αγίου Γρηγορίου του Θεολόγου Νέας Καρβάλης, της Ιεράς Μητροπόλεως Φιλίππων, Νεαπόλεως και Θάσου.

Το Σάββατο 26 Ιανουαρίου στις 7:00 μ.μ. θα ομιλήσει στο Πνευματικό Κέντρο του Ιερού Ναού Κοιμήσεως της Θεοτόκου Ναούσης με θέμα: «Διάκριση: Η βασίλισσα των αρετών» στο πλαίσιο των συνάξεων με τίτλο «Επισκοπικός Λόγος».

Την Κυριακή 27 Ιανουαρίου το πρωί θα ιερουργήσει στον Ιερό Ναό Κοιμήσεως της Θεοτόκου στα Παλατίτσια Ημαθίας, επί τη εορτή της Ανακομιδής των Ιερών Λειψάνων του Αγίου Ιωάννου του Χρυσοστόμου.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ της 19.01.2019

Α ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ) (15η αγωνιστική)
-----------------------------------------
ΠΛΑΤΕΟΣ 15.00 ΑΓΡ.ΑΣΤ.ΠΛΑΤΕΟΣ - ΓΑΣ ΡΟΔΟΧΩΡΙΟΥ
Διαιτησία: ΜΑΛΟΥΤΑΣ -ΠΑΖΑΡΤΖΙΚΛΗΣ -ΛΑΖΑΡΟΥ

ΔΑΚ ΝΑΟΥΣΑΣ 15.00 ΦΑΣ ΝΑΟΥΣΑ - Μ.ΑΛΕΞ.ΑΓ.ΜΑΡΙΝΑΣ
Διαιτησία: ΠΑΥΛΙΔΗΣ -ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ -ΤΣΙΟΥΓΓΑΡΗΣ

ΚΛΕΙΔΙΟΥ 15.00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΛΕΙΔΙΟΥ - ΑΟ ΜΑΡΙΝΑΣ
Διαιτησία: ΜΕΛΤΖΑΝΙΔΗΣ -ΜΟΥΣΕΝΙΚΑΣ -ΙΑΣΩΝΙΔΗΣ

ΜΕΛΙΚΗΣ 15.00 ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΜΕΛΙΚΗΣ - ΕΝΩΣΗ ΑΠ.ΠΑΥΛΟΥ
Διαιτησία: ΚΑΡΑΝΤΩΝΗΣ -ΚΕΛΕΣΙΔΗΣ -ΓΑΒΡΑΣ

ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ 15.00 ΑΓΡ.ΑΣΤ.ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ - Μ.ΑΛΕΞ.ΤΡΙΚΑΛΩΝ
Διαιτησία: ΚΩΣΤΟΥΛΗΣ -ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ Γ.-ΒΑΛΚΑΝΟΣ

ΧΑΡΙΕΣΣΑΣ 15.00 ΑΕ ΧΑΡΙΕΣΣΑΣ - ΓΑΣ ΚΟΠΑΝΟΣ
Διαιτησία: ΚΑΡΑΓΚΙΖΟΠΟΥΛΟΣ -ΝΗΣΕΛΙΤΗΣ -ΤΡΑΝΤΟΣ

ΕΠΙΣΚΟΠΗΣ 15.00 ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΕΠΙΣΚΟΠΗΣ - ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΝΑΟΥΣΑΣ
Διαιτησία: ΠΑΡΑΣΙΟΥ -ΑΡΓΥΡΙΟΥ -ΧΑΛΑΤΖΙΟΥΚΑΣ

ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ 15.00 ΠΑΟΚ ΑΛΕΞ/ΕΙΑΣ - ΑΡΗΣ ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΙΟΥ

Από την Ιερά Μητρόπολη Βεροίας, Ναούσης και Καμπανίας ανακοινώθηκε το πρόγραμμα κίνησης του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτη κ. Παντελεήμων. Σύμφωνα με αυτό:Την Τετάρτη 16 Ιανουαρίου στις 12 το μεσημέρι θα λάβει μέρος στην εξόδιο ακολουθία του μακαριστού Μητροπολίτου Σισανίου και Σιατίστης κυρού Παύλου στην Σιάτιστα.

Την Τετάρτη 16 Ιανουαρίου στις 6:00 μ.μ. στον προαύλιο χώρο του Ιερού Ναού Αγίου Αντωνίου του Νέου Πολιούχου Βεροίας θα υποδεχτεί την θαυματουργό εικόνα της Παναγίας «Γραμμουστιανής» από την Ιερά Μητρόπολη Καστορίας. Στην συνέχεια θα συμμετάσχει στον Πολυαρχιερατικό Εσπερινό με την παρουσία των Σεβασμιωτάτων Μητροπολιτών Καστορίας κ. Σεραφείμ, Μαρωνείας και Κομοτηνής κ. Παντελεήμονος, Σταγών και Μετεώρων κ. Θεοκλήτου, και του Θεοφιλεστάτου Επισκόπου Πραχοβεάνουλ κ. Τιμοθέου (Πατριαρχείο Ρουμανίας).

Την Πέμπτη 17 Ιανουαρίου το πρωί θα λάβει μέρος στο Πολυαρχιερατικό Συλλείτουργο στον πανηγυρίζοντα Ιερό Ναό Αγίου Αντωνίου του Νέου Πολιούχου Βεροίας και στην Ιερά Λιτανεία.

Την Πέμπτη 17 Ιανουαρίου στις 6:00 μ.μ. θα χοροστατήσει στον εσπερινό στον πανηγυρίζοντα Ιερό Ναό Αγίου Αθανασίου στα Κοιμητήρια Βεροίας.

Την Παρασκευή 18 Ιανουαρίου το πρωί θα εκπροσωπήσει την Α.Θ.Π. τον Οικουμενικό Πατριάρχη κ.κ. Βαρθολομαίο και θα απευθύνει χαιρετισμό στο Συνέδριο με τίτλο «Μοναχισμός και μοναστικά κέντρα του Πόντου» που διοργανώνει η Ιερά Μητρόπολη Νέας Κρήνης και Καλαμαριάς, με την ευκαιρία της εορτής του Αγίου Ευγενίου του Τραπεζουντίου.

Το Σάββατο 19 Ιανουαρίου στη 1 το μεσημέρι θα ευλογήσει την Βασιλόπιτα του Θεατρικού Εργαστηρίου της Ιεράς Μητροπόλεως μας στο Μητροπολιτικό Κέντρο Πολιτισμού «ΠΑΝΤΑΝΑΣΣΑ» στη Νάουσα.

Το Σάββατο 19 Ιανουαρίου στις 7:00 μ.μ. θα ευλογήσει την βασιλόπιτα και θα ομιλήσει στο πνευματικό κέντρο του Ιερού Ναού Αγίου Γεωργίου Βεροίας.

Την Κυριακή 20 Ιανουαρίου το πρωί θα ιερουργήσει στον Ιερό Ναό Αγίων Κωνσταντίνου και Ελένης επί τη εορτή του Αγίου Ευθυμίου.

Την Κυριακή 20 Ιανουαρίου το απόγευμα θα λάβει μέρος στον Πολυαρχιερατικό Εσπερινό της εορτής του Αγίου Ευγενίου του Τραπεζουντίου στην Ιερά Μητρόπολη Νέας Κρήνης και Καλαμαριάς.

Την Δευτέρα 21 Ιανουαρίου το πρωί θα εκπροσωπήσει την Α.Θ.Π. τον Οικουμενικό Πατριάρχη κ.κ. Βαρθολομαίο και θα προεξάρχει στο Πολυαρχιερατικό Συλλείτουργο επί τη εορτή του Αγίου Ευγενίου του Τραπεζουντίου στην Ιερά Μητρόπολη Νέας Κρήνης και Καλαμαριάς.

Την Δευτέρα 21 Ιανουαρίου στις 5:00 μ.μ. θα ευλογήσει την βασιλόπιτα της Φιλοπτώχου Αδελφότητος Κυριών Βεροίας στη Λέσχη Αξιωματικών Βεροίας.

Την Τρίτη 22 Ιανουαρίου στις 10:30 π.μ. θα ομιλήσει στη Σύναξη Ιερέων στο Παύλειο Πολιτιστικό Κέντρο Βεροίας.

Την Τρίτη 22 Ιανουαρίου στις 6:00 μ.μ. θα χοροστατήσει στον εσπερινό και στην παράκληση του Αγίου Λουκά του ιατρού αρχιεπ. Συμφερουπόλεως (στον υπό κατασκευή ναό του) στην Ιερά Μονή Παναγίας Δοβρά Βεροίας.

Ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Βεροίας, Ναούσης και Καμπανίας κ. Παντελεήμων :   

  Το Σάββατο 15 Δεκεμβρίου το πρωί θα ιερουργήσει στον πανηγυρίζοντα Ιερό Ναό των Αγίων Κωνσταντίνου και Ελένης Διαβατού επί τη εορτή του Αγίου Ελευθερίου.  

 Το Σάββατο 15 Δεκεμβρίου στις 7:00 μ.μ. θα ομιλήσει στο Πνευματικό Κέντρο του Ιερού Ναού Κοιμήσεως της Θεοτόκου Ναούσης με θέμα : «Ετοιμάζου Βηθλεέμ» στο πλαίσιο των συνάξεων με τίτλο «Επισκοπικός Λόγος».   

 Την Κυριακή 16 Δεκεμβρίου το πρωί θα ιερουργήσει στον Ιερό Ναό Αγίου Νικολάου Νεοκάστρου επί τη εορτή του Αγίου Μοδέστου. 

    Την Κυριακή 16 Δεκεμβρίου στις 11:00 π.μ. στην Λέσχη Αξιωματικών Βεροίας θα ομιλήσει στην εκδήλωση που διοργανώνει το Κοινωνικό Παντοπωλείο της ενορίας Υπαπαντής του Χριστού Βεροίας.     

 Την Κυριακή 16 Δεκεμβρίου στις 5:30 μ.μ. θα ομιλήσει στον Ιερό Ναό Αγίων Αποστόλων Πέτρου και Παύλου Κυμίνων με θέμα: «Χριστός γεννάται δοξάσατε».   

 Την Δευτέρα 17 Δεκεμβρίου στις 2:00 μ.μ. στην Ιερά Μονή Παναγίας Δοβρά θα προεδρεύσει στο συμβούλιο της οργανωτικής επιτροπής για τα ΚΕ’ Παύλεια.     

 Την Δευτέρα 17 Δεκεμβρίου στις 7:00 μ.μ. στο πνευματικό κέντρο Δήμου Γιαννιτσών θα ομιλήσει με θέμα : «Το μόνον καινόν γεγονός υπό τον ήλιον» στην εκδήλωση που διοργανώνει η Ιστορική και Λαογραφική εταιρεία Γιαννιτσών «Ο Φίλιππος».     

 Την Τρίτη 18 Δεκεμβρίου στις 6:00 μ.μ. θα χοροστατήσει στον εσπερινό και στην παράκληση του Αγίου Λουκά του ιατρού αρχιεπ. Συμφερουπόλεως (στον υπό κατασκευή ναό του) στην Ιερά Μονή Παναγίας Δοβρά στη Βέροια.

 Την Τετάρτη 19 Δεκεμβρίου στις 10:30 π.μ. θα ομιλήσει στην Σύναξη Ιερέων στο Παύλειο Πολιτιστικό Κέντρο Βεροίας.    

 Την Τετάρτη 19 Δεκεμβρίου στις 9:00 μ.μ. θα ιερουργήσει στην Ιερά Αγρυπνία στον Ιερό Μητροπολιτικό Ναό των Αγίων Αποστόλων Πέτρου και Παύλου Βεροίας με την ευκαιρία της εορτής του Αγίου Ιγνατίου του θεοφόρου. Κατά την διάρκεια της Ιεράς Αγρυπνίας θα τεθεί σε προσκύνηση η τιμία κάρα του Αγίου.     

 Την Πέμπτη 20 Δεκεμβρίου στις 6:00 μ.μ. στο Πνευματικό Κέντρο «Οι Νεομάρτυρες» του Ιερού των Aγίων Nεομαρτύρων Αθανασίου και Ιωάννου των Κουλακιωτών στην Χαλάστρα θα ομιλήσει με θέμα: «Όσιος Πορφύριος ο Μέγας».     

 Την Παρασκευή 21 Δεκεμβρίου το πρωί θα παραστεί στο Συμβούλιο του Ιερού Προσκυνήματος της Παναγίας Σουμελά.    

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ της 15.12.2018

Α ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(14η αγωνιστική)
-----------------------------------------
ΑΓ.ΜΑΡΙΝΑΣ 15.00 Μ.ΑΛΕΞ.ΑΓ.ΜΑΡΙΝΑΣ - ΑΓΡ.ΑΣΤ.ΠΛΑΤΕΟΣ
Διαιτησία: ΚΑΡΑΝΤΩΝΗΣ -ΚΕΛΕΣΙΔΗΣ -ΓΙΑΝΤΣΗΣ

ΜΑΡΙΝΑΣ 15.00 ΑΟ ΜΑΡΙΝΑΣ - ΓΑΣ ΡΟΔΟΧΩΡΙΟΥ
Διαιτησία: ΚΑΡΑΓΚΙΖΟΠΟΥΛΟΣ -ΑΡΓΥΡΙΟΥ -ΚΩΣΤΟΥΛΗΣ

ΜΑΚΡΟΧΩΡΙΟΥ 15.00 ΕΝΩΣΗ ΑΠ.ΠΑΥΛΟΥ - ΦΑΣ ΝΑΟΥΣΑ
Διαιτησία: ΜΑΛΟΥΤΑΣ -ΝΗΣΕΛΙΤΗΣ -ΠΑΖΑΡΤΖΙΚΛΗΣ

ΤΡΙΚΑΛΩΝ 15.00 Μ.ΑΛΕΞ.ΤΡΙΚΑΛΩΝ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΛΕΙΔΙΟΥ
Διαιτησία: ΛΑΖΑΡΟΥ -ΤΡΑΝΤΟΣ -ΡΗΓΟΠΟΥΛΟΣ

ΚΟΠΑΝΟΥ 15.00 ΓΑΣ ΚΟΠΑΝΟΣ - ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΜΕΛΙΚΗΣ
Διαιτησία: ΠΑΡΑΣΙΟΥ -ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ Γ.-ΒΑΛΚΑΝΟΣ

ΔΑΚ ΝΑΟΥΣΑΣ 15.00 ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΝΑΟΥΣΑΣ - ΑΓΡ.ΑΣΤ.ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ
Διαιτησία: ΠΑΥΛΙΔΗΣ -ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ -ΤΣΙΟΥΓΓΑΡΗΣ

ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΙΟΥ 15.00 ΑΡΗΣ ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΙΟΥ - ΑΕ ΧΑΡΙΕΣΣΑΣ
Διαιτησία: ΠΙΤΟΣ -ΙΑΣΩΝΙΔΗΣ -ΓΙΑΓΚΙΤΖΟΓΛΟΥ

ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ 15.00 ΠΑΟΚ ΑΛΕΞ/ΕΙΑΣ - ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΕΠΙΣΚΟΠΗΣ
Διαιτησία: ΜΕΛΤΖΑΝΙΔΗΣ -ΓΑΒΡΑΣ -ΔΕΒΕΤΖΙΔΗΣ





ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ της 16.12.2018


Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 2ος ΟΜΙΛΟΣ(ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(11η αγωνιστική)
-----------------------------------------------------
ΠΑΤΡΙΔΑΣ 15.00 ΑΣ ΠΑΤΡΙΔΑΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΓ.ΓΕΩΡΓΙΟΥ
Διαιτησία: ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ -ΑΣΒΕΣΤΑΡΑΣ -ΠΟΖΙΑΔΗΣ

ΡΑΧΙΑΣ 15.00 ΑΕ ΠΟΝΤΙΩΝ ΒΕΡΟΙΑΣ - ΛΕΥΚΑΔΙΑ
Διαιτησία: ΜΑΛΟΥΤΑΣ -ΓΑΒΡΑΣ -ΧΑΛΑΤΖΙΟΥΚΑΣ

ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΥ 15.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΝΑΟΥΣΑΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΡΑΧΗΣ
Διαιτησία: ΜΠΑΚΑΛΗΣ -ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ Κ.-ΓΚΟΓΚΑΣ

ΣΤΕΝΗΜΑΧΟΥ 15.00 ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΕΝΗΜΑΧΟΥ - ΑΣ ΝΕΑΣ ΓΕΝΕΑΣ
Διαιτησία: ΤΡΕΒΛΑΣ -ΤΡΑΝΤΟΣ -ΚΙΡΜΑΝΙΔΗΣ

ΤΡΙΠΟΤΑΜΟΥ 15.00 ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΤΑΜΟΥ - ΕΛΠΙΔΑ ΜΟΝΟΣΠΙΤΩΝ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ

Γ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 2ος ΟΜΙΛΟΣ(6η αγωνιστική)
-----------------------------------------
ΜΕΣΗΣ 10.30 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΡΟΔΑΚΑ - ΑΧΘΟΣ ΑΡΟΥΡΗΣ
Διαιτησία: ΚΩΣΤΟΥΛΗΣ -ΚΙΡΜΑΝΙΔΗΣ -ΤΣΙΟΥΓΓΑΡΗΣ

ΠΑΝΑΓΙΩΠΟΥΛΑΣ 10.30 Παλασιδειος Ακαδημια - ΔΟΞΑ ΝΑΟΥΣΑΣ
Διαιτησία: ΚΕΛΕΣΙΔΗΣ -ΓΙΑΝΤΣΗΣ -ΧΑΛΑΤΖΙΟΥΚΑΣ

ΖΕΡΒΟΧΩΡΙΟΥ 10.30 ΑΤΛΑΣ ΖΕΡΒΟΧΩΡΙΟΥ - Φιλιππος Π.Νερων
Διαιτησία: ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ -ΣΙΟΥΚΙΟΥΡΟΓΛΟΥ-ΠΕΤΡΟΥ

Διαφημίσεις Περιεχομένου

  • 1_kaffeine-37.jpg
  • athanasoulis.jpg
  • edipit_enosi.jpg

Η ηλεκτρονική εφημερίδα του τόπου μας!