ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΟ ΤΟΥ ΡΗΓΟΠΟΥΛΟΥ ΛΟΥΚΑ, ΑΘΛΗΤΗ JU JITSU

Θα ήθελα να ευχαριστήσω το SalaSportsbar που με στήριξε ως χορηγό για να συμμετάσχω στο Πανευρωπαικό Πρωτάθλημα Ju Jitsu που πραγματοποιήθηκε στο Lund της Σουηδίας.

Ήταν η πρώτη φορά που συμμετείχα σε ένα Πανευρωπαικό Πρωτάθλημα Ju Jitsu και έπαιξα στην

κατηγορία    -18 χρονών, -60 κιλά. Κατέκτησα την 5η θέση ,που μou εξασφάλισε 30% μόρια για τα ΤΕΦΑΑ, ανάμεσα σε 14 αθλητές από 12 διαφορετικές χώρες.

Έπαιξα 5 αγώνες, κέρδισα έναν Πολωνό αθλητή,έναν Ισραηλινό και έναν Βέλγο και ηττήθηκα από τους πρωταθλητές αυτής της κατηγορίας, τον Ιταλό Marino Vittorio,ο οποίος κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο και από τον Ρουμάνο Cojocaru David που κατέκτησε την τρίτη θέση.

Θα ήθελα επίσης να ευχαριστήσω τον Αλέξανδρο Δούμα,δάσκαλο της σχολής Α.Σ. Κλειτόμαχος Αμπελοκήπων Θεσσαλονίκης , τον δάσκαλο Ηλία Μανωλάκο του συλλόγου Α.Σ. Νεάπολης Λακωνίας ,που ήταν δίπλα μου σε όλους τους αγώνες και τον δάσκαλο Ιωάννη Τοπαλίδη της σχολής Γ.Α.Σ. Ολύμπιος Κατερίνης για τις πολύτιμες συμβουλές του. Τέλος θέλω να ευχαριστήσω και τον Σωτήρη Τσάτσο για το Akashi Kimonos.