Ο Δ. Καφές αφιέρωσε στον γνωστό μας ¨Χρηστάρα¨το πρώτο γκολ της Α.Ε. Αλεξάνδρειας Κύριο

Το χρέος της έκανε η ΑΕ Αλεξάνδρειας στο σημερινό παιχνίδι με το Μακροχώρι, διατηρώντας έτσι την πρωτοκαθεδρία της μετά από 26 αγωνιστικές.

Η ομάδα του Κυριάκου Καρασαββίδη (με αρκετές ελλείψεις σήμερα) επικράτησε με 2-0 του Μακροχωρίου, σε ένα παιχνίδι ανοιχτό, χωρίς σκοπιμότητες και με πολλές ευκαιρίες.

Στο πρώτο ημίχρονο ο εξαιρετικός ρυθμός αλλά και τα δύο γκολ των γηπεδούχων...έφτιαξαν τους λιγοστούς φιλάθλους στις κερκίδες. Το σκορ άνοιξε στο 23ο λεπτό ο Δημήτρης Καφές, ο οποίος «ζύγισε» το πόδι του έξω από την περιοχή και επιχείρησε ένα δυνατό σουτ που δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Τσιμπρή.
O Δημήτρης Καφές αφιέρωσε το γκολ που πέτυχε στο γνωστό σε όλους μας ¨Χρηστάρα¨ σε έναν φίλαθλο της Α.Ε. Αλεξάνδρειας που δεν χάνει παιχνίδι της και εκδηλώνει συνεχώς την αγάπη του γι΄αυτήν.