Μετά την απόφαση της ΕΠΟ στη συνεδρίαση που πραγματοποιήθηκε στις 29-04-2020 μέσω τηλεδιάσκεψης για την εκ νέου συμμετοχή των συλλόγων του Δήμου μας,

Ο Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων αναδείχθηκε νικητής με σκορ 1-0 απέναντι στη Νίκη Αγκαθιάς στο Ημαθιώτικο ντέρμπι της 9ης αγωνιστικής του δευτέρου ομίλου της Γ’ Εθνικής κατηγορίας.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο με τις δύο ομάδες να μην έχουν ρυθμό, με σκληρά μαρκαρίσματα και χωρίς καμιά ουσιαστική φάση. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μπήκαν στο γήπεδο με μεγαλύτερη όρεξη πίεσαν κι αυτό απέφερε το νικητήριο γκολ της αναμέτρησης στο 70 μετά από εκτέλεση κόρνερ του Αβραμόπουλου, ο Παρσόπουλος με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Μετά το γκολ που δέχτηκε η Νίκη ανέβασε στροφές χάνοντας μάλιστα και μια πολύ καλή φάση με τον Αργυρόπουλο να πιάνει εντυπωσιακά την μπάλα.

ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ (Πρίντζιος): Αργυρόπουλος, Μπαντής, Βλάχος, Χατζόπουλος, Πέικος, Αβραμόπουλος, Σωτηράκης, Φουρτζίου (90’+1’ Αναδολού), Ντος Σάντος (73’ Καπετάνος), Παρσόπουλος (82’ Πίκος), Λίτσι (90’+3’ Κιρκιλιανίδης).

ΝΙΚΗ ΑΓΚΑΘΙΑΣ (Κωστογλίδης): Γιώτας, Κίτσας (73’ Ευθυμίου), Πανταζής, Τσιότρας, Ράδης, Τσιούχας, Τσάτσος (73’ Δραγάνης), Γουνόπουλος, Λαμπίρης, Καραγιάννης (46’ Ανδριόπουλος), Μούδιος.

Γ' ΕΘΝΙΚΗ (2ος όμιλος) - 9η αγωνιστική

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Εδεσσαϊκός - Μεσοποταμία 2-0
Ν. Καλλικράτεια - Θερμαϊκός Θέρμης 0-0
ΤΡΙΚΑΛΑ - ΑΓΚΑΘΙΑ 1-0
Μακεδονικός - ΠΑΣ Φλώρινα 2-1
Αλμωπός Αριδαίας - Ποσειδών Μηχανιώνας 3-0
ΑΟ Σειρήνα - Θύελλα Σαρακηνών 0-3 (α.α.)
Αγροτικός Αστέρας - Άρης Παλαιοχωρίου 3-0 (α.α.)
Ρεπό: Αναγέννηση Γιαννιτσών

φωτογραφία: keridasport.gr

Εμβόλιμη αγωνιστική θα πραγματοποιηθεί σήμερα (9/10) στον 2ο όμιλο της Γ Εθνικής κατηγορίας που συμμετέχουν δύο Ημαθιώτικες ομάδες.

Πιο συγκεκριμένα η Νίκη Αγκαθιάς αντιμετωπίζει εκτός έδρας την ομάδα των Γιαννιτσών και ο Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων υποδέχεται τον Αγροτικό Αστέρα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της εμβόλιμης αγωνιστικής και οι διαιτητές:

Γ' ΕΘΝΙΚΗ (2ος όμιλος) - 4η αγωνιστική

Τετάρτη 9 Οκτωβρίου (16:00)

Φλώρινα - Σειρήνα: Σπυριάδης (Κοζάνης)
Γιαννιτσά - ΑΓΚΑΘΙΑ: Τσέτσιλας (Γρεβενών)
Ποσειδών Μηχανιώνας - Θερμαϊκός: Χάψας (Σερρών)
Αλμωπός Αριδαίας - Μεσοποταμία: Ασλανίδης (Πιερίας)
ΤΡΙΚΑΛΑ - Αγροτικός Αστέρας: Κατεριάδης (Πέλλας)
Καλλικράτεια - Εδεσσαϊκός: Δραγούσης (Κιλκίς)
Μακεδονικός - Θύελλα Σαρακηνών: Δημητριάδης (Χαλκιδικής)

Λευκή ισοπαλία έφερε η Νίκης Αγκαθιάς απέναντι στον Μακεδονικό το απόγευμα της Κυριακής 29 Σεπτεμβρίου 2019 για την 2η αγωνιστική της Γ' Εθνικής 2ου ομίλου.

Οι φιλοξενούμενοι έπαιξαν πολύ καλή άμυνα κρατώντας το 0 στο τέρμα τους ενώ στο δεύτερο ημίχρονο προσπάθησαν να εκμεταλλευτούν την αποβολή του Κωνταντινίδη από τον Μακεδονικό, με δύο καλές χαμένες ευκαιρίες και έτσι απέσπασαν τον πρώτο τους βαθμό στο πρωτάθλημα

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ (Παντζιαράς): Γρηγοριάδης, Σάββας (68' Τράικος) Τσιαμπάζης, Χατζηκωνσταντίνου (72' Μπαρντούσι) Ανδρέου, Πολυζωίδης (84' Γουνόπουλος), Δοϊρανλής, Καράμπελας, Τσουκάνης, Κωσταγιάννης (53' Καρανικόλας), Κωνσταντινίδης.

ΝΙΚΗ ΑΓΚΑΘΙΑΣ (Κωστογλίδης): Γιώτας, Μπατσαράς, Κίτσας (84' Βλαχάβας), Τσιούχας, Ράδης, Χατζηαθανασίου, Τσάτσος (46' Γιουλέκας), Μούδιος (65' Κοιλανίτης), Καραγιάννης (63' Ανδριόπουλος), Τσιότρας, Πανταζής.

Δείτε φάσεις της αναμέτρησης:

Το πρόγραμμα της νέας αγωνιστικής περιόδου για το πρωτάθλημα της Γ΄Εθνικής έμαθαν την Τετάρτη 11 Σεπτεμβρίου 2019 οι ομάδες που θα πάρουν μέρος σε αυτό συμπεριλαμβανομένων και των δύο ομάδων της Ημαθίας, Νίκη Αγκαθιάς και Μέγα Αλέξανδρου Τρικάλων.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

1η αγωνιστική 16η

ΑΟ Σειρήνα - Αλμωπός Αριδαίας
ΑΣ Αναγέννηση Γιαννιτσών – Μακεδονικός
ΠΑΣ Φλώρινα - ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞ. ΤΡΙΚΑΛΩΝ
ΝΙΚΗ ΑΓΚΑΘΙΑΣ - Νέος ΠΟ Νέα Καλλικράτεια
Θερμαϊκός Θέρμης – Εδεσσαϊκός
Αστραπή Μεσοποταμίας - Αγροτικός Αστέρας
Θύελλα Σαρακηνών - Άρης Παλαιοχωρίου
Ρεπό: Ποσειδών Μηχανιώνας

2η αγωνιστική 17η

Ποσειδών Μηχανιώνας - ΑΟ Σειρήνα
Αλμωπός Αριδαίας - ΑΣ Αναγέννηση Γιαννιτσών
Μακεδονικός - ΝΙΚΗ ΑΓΚΑΘΙΑΣ
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞ. ΤΡΙΚΑΛΩΝ - Θερμαϊκός Θέρμης
Νέος ΠΟ Νέα Καλλικράτεια - Αστραπή Μεσοποταμίας
Εδεσσαϊκός - Άρης Παλαιοχωρίου
Αγροτικός Αστέρας - Θύελλα Σαρακηνών
Ρεπό: ΠΑΣ Φλώρινα

3η αγωνιστική 18η

ΑΟ Σειρήνα - ΑΣ Αναγέννηση Γιαννιτσών
ΠΑΣ Φλώρινα - Ποσειδών Μηχανιώνας
ΝΙΚΗ ΑΓΚΑΘΙΑΣ - Αλμωπός Αριδαίας
Αστραπή Μεσοποταμίας – Μακεδονικός
Άρης Παλαιοχωρίου - ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞ. ΤΡΙΚΑΛΩΝ
Θύελλα Σαρακηνών - Νέος ΠΟ Νέα Καλλικράτεια
Εδεσσαϊκός - Αγροτικός Αστέρας
Ρεπό: Θερμαϊκός Θέρμης

4η αγωνιστική 19η

ΠΑΣ Φλώρινα - ΑΟ Σειρήνα
ΑΣ Αναγέννηση Γιαννιτσών - ΝΙΚΗ ΑΓΚΑΘΙΑΣ
Ποσειδών Μηχανιώνας - Θερμαϊκός Θέρμης
Αλμωπός Αριδαίας - Αστραπή Μεσοποταμίας
Μακεδονικός - Θύελλα Σαρακηνών
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞ. ΤΡΙΚΑΛΩΝ - Αγροτικός Αστέρας
Νέος ΠΟ Νέα Καλλικράτεια – Εδεσσαϊκός
Ρεπό: Άρης Παλαιοχωρίου

5η αγωνιστική 20η

ΑΟ Σειρήνα - ΝΙΚΗ ΑΓΚΑΘΙΑΣ
Θερμαϊκός Θέρμης - ΠΑΣ Φλώρινα
Αστραπή Μεσοποταμίας - ΑΣ Αναγέννηση Γιαννιτσών
Άρης Παλαιοχωρίου - Ποσειδών Μηχανιώνας
Θύελλα Σαρακηνών - Αλμωπός Αριδαίας
Εδεσσαϊκός – Μακεδονικός
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞ. ΤΡΙΚΑΛΩΝ - Νέος ΠΟ Νέα Καλλικράτεια
Ρεπό: Αγροτικός Αστέρας

6η αγωνιστική 21η

Θερμαϊκός Θέρμης - ΑΟ Σειρήνα
ΝΙΚΗ ΑΓΚΑΘΙΑΣ - Αστραπή Μεσοποταμίας
ΠΑΣ Φλώρινα - Άρης Παλαιοχωρίου
ΑΣ Αναγέννηση Γιαννιτσών - Θύελλα Σαρακηνών
Ποσειδών Μηχανιώνας - Αγροτικός Αστέρας
Αλμωπός Αριδαίας – Εδεσσαϊκός
Μακεδονικός - ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞ. ΤΡΙΚΑΛΩΝ
Ρεπό: Νέος ΠΟ Νέα Καλλικράτεια

7η αγωνιστική 22η

ΑΟ Σειρήνα - Αστραπή Μεσοποταμίας
Άρης Παλαιοχωρίου - Θερμαϊκός Θέρμης
Θύελλα Σαρακηνών - ΝΙΚΗ ΑΓΚΑΘΙΑΣ
Αγροτικός Αστέρας - ΠΑΣ Φλώρινα
Εδεσσαϊκός - ΑΣ Αναγέννηση Γιαννιτσών
Νέος ΠΟ Νέα Καλλικράτεια - Ποσειδών Μηχανιώνας
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞ. ΤΡΙΚΑΛΩΝ - Αλμωπός Αριδαίας
Ρεπό: Μακεδονικός

8η αγωνιστική 23η

Άρης Παλαιοχωρίου - ΑΟ Σειρήνα
Αστραπή Μεσοποταμίας - Θύελλα Σαρακηνών
Θερμαϊκός Θέρμης - Αγροτικός Αστέρας
ΝΙΚΗ ΑΓΚΑΘΙΑΣ – Εδεσσαϊκός
ΠΑΣ Φλώρινα - Νέος ΠΟ Νέα Καλλικράτεια
ΑΣ Αναγέννηση Γιαννιτσών - ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞ. ΤΡΙΚΑΛΩΝ
Ποσειδών Μηχανιώνας – Μακεδονικός
Ρεπό: Αλμωπός Αριδαίας

9η αγωνιστική 24η

ΑΟ Σειρήνα - Θύελλα Σαρακηνών
Αγροτικός Αστέρας - Άρης Παλαιοχωρίου
Εδεσσαϊκός - Αστραπή Μεσοποταμίας
Νέος ΠΟ Νέα Καλλικράτεια - Θερμαϊκός Θέρμης
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞ. ΤΡΙΚΑΛΩΝ - ΝΙΚΗ ΑΓΚΑΘΙΑΣ
Μακεδονικός - ΠΑΣ Φλώρινα
Αλμωπός Αριδαίας - Ποσειδών Μηχανιώνας
Ρεπό: ΑΣ Αναγέννηση Γιαννιτσών

10η αγωνιστική 25η

Αγροτικός Αστέρας - ΑΟ Σειρήνα
Θύελλα Σαρακηνών – Εδεσσαϊκός
Άρης Παλαιοχωρίου - Νέος ΠΟ Νέα Καλλικράτεια
Αστραπή Μεσοποταμίας - ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞ. ΤΡΙΚΑΛΩΝ
Θερμαϊκός Θέρμης – Μακεδονικός
ΠΑΣ Φλώρινα - Αλμωπός Αριδαίας
ΑΣ Αναγέννηση Γιαννιτσών - Ποσειδών Μηχανιώνας
Ρεπό: ΝΙΚΗ ΑΓΚΑΘΙΑΣ

11η αγωνιστική 26η

ΑΟ Σειρήνα – Εδεσσαϊκός
Νέος ΠΟ Νέα Καλλικράτεια - Αγροτικός Αστέρας
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞ. ΤΡΙΚΑΛΩΝ - Θύελλα Σαρακηνών
Μακεδονικός - Άρης Παλαιοχωρίου
Αλμωπός Αριδαίας - Θερμαϊκός Θέρμης
Ποσειδών Μηχανιώνας - ΝΙΚΗ ΑΓΚΑΘΙΑΣ
ΑΣ Αναγέννηση Γιαννιτσών - ΠΑΣ Φλώρινα
Ρεπό: Αστραπή Μεσοποταμίας

12η αγωνιστική 27η

Νέος ΠΟ Νέα Καλλικράτεια - ΑΟ Σειρήνα
Εδεσσαϊκός - ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞ. ΤΡΙΚΑΛΩΝ
Αγροτικός Αστέρας – Μακεδονικός
Άρης Παλαιοχωρίου - Αλμωπός Αριδαίας
Αστραπή Μεσοποταμίας - Ποσειδών Μηχανιώνας
Θερμαϊκός Θέρμης - ΑΣ Αναγέννηση Γιαννιτσών
ΝΙΚΗ ΑΓΚΑΘΙΑΣ - ΠΑΣ Φλώρινα
Ρεπό: Θύελλα Σαρακηνών

13η αγωνιστική 28η

ΑΟ Σειρήνα - ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞ. ΤΡΙΚΑΛΩΝ
Μακεδονικός - Νέος ΠΟ Νέα Καλλικράτεια
Αλμωπός Αριδαίας - Αγροτικός Αστέρας
Ποσειδών Μηχανιώνας - Θύελλα Σαρακηνών
ΑΣ Αναγέννηση Γιαννιτσών - Άρης Παλαιοχωρίου
ΠΑΣ Φλώρινα - Αστραπή Μεσοποταμίας
ΝΙΚΗ ΑΓΚΑΘΙΑΣ - Θερμαϊκός Θέρμης
Ρεπό: Εδεσσαϊκός

14η αγωνιστική 29η

Μακεδονικός - ΑΟ Σειρήνα
Νέος ΠΟ Νέα Καλλικράτεια - Αλμωπός Αριδαίας
Εδεσσαϊκός - Ποσειδών Μηχανιώνας
Αγροτικός Αστέρας - ΑΣ Αναγέννηση Γιαννιτσών
Θύελλα Σαρακηνών - ΠΑΣ Φλώρινα
Άρης Παλαιοχωρίου - ΝΙΚΗ ΑΓΚΑΘΙΑΣ
Αστραπή Μεσοποταμίας - Θερμαϊκός Θέρμης
Ρεπό: ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞ. ΤΡΙΚΑΛΩΝ

15η αγωνιστική 30η

Αλμωπός Αριδαίας – Μακεδονικός
Ποσειδών Μηχανιώνας - ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞ. ΤΡΙΚΑΛΩΝ
ΑΣ Αναγέννηση Γιαννιτσών - Νέος ΠΟ Νέα Καλλικράτεια
ΠΑΣ Φλώρινα – Εδεσσαϊκός
ΝΙΚΗ ΑΓΚΑΘΙΑΣ - Αγροτικός Αστέρας
Θερμαϊκός Θέρμης - Θύελλα Σαρακηνών
Αστραπή Μεσοποταμίας - Άρης Παλαιοχωρίου
Ρεπό: ΑΟ Σειρήνα

Ολοκληρώθηκε ο καταρτισμός των 8 ομίλων της Γ΄ Εθνικής για την περίοδο 2019-20.

Από τους ομίλους με 14 ομάδες υποβιβάζονται 6 ομάδες, ενώ από αυτούς  με 13, πέντε. Στον 2ο όμιλο βρίσκονται και οι δύο ομάδες που αντιπροσωπεύουν την Ημαθία.

Η κλήρωση θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη 10/9.

Αναλυτικά οι όμιλοι:

1ος Όμιλος

Αετός Ορφανού

Απόλλων Παραλιμνίου

Άρης Αβάτου

Δόξα Θεολόγου

Δόξα Κάτω Καμήλας

Ένωση Άνθειας

Ηρακλής Ν. Ζυγού

Κεραυνός Πέρνης

Κιλκισιακός

Μέγας Αλέξανδρος

Νέστος Χρυσούπολης

Ορφέας Ξάνθης

Πανδραμαϊκός

Πανσερραϊκός

2ος Όμιλος

Α.Ο. Σειρήνα

Αγροτικός Αστέρας

Αλπωμός Αριδαίας

Αναγέννηση Γιαννιτσών

Αστραπή Μεσοποταμιάς

Εδεσσαϊκός

Θερμαϊκός

Θύελλα Σαρακηνών

Μακεδονικός

Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων

Νέα Καλλικράτεια

Νίκη Αγκαθιάς

Π.Α.Σ. Φλώρινα

Ποσειδώνας Μηχανιώνα

3ος Όμιλος

Α.Ε. Καρίτσας

Α.Ο. Ποταμιάς

Α.Ο. Σελλάνων

Α.Π.Ο. Αταλάντη

Α.Σ. Μετέωρα

Ατρόμητος Παλαμά

Γ.Σ. Αλμυρού

Διαγόρας Στεφ.

Δίας

Διγενής Νεοχωρίου

Ηρακλής Λάρισας

Θησέας Αγρίας

Οικονόμος Τσαριτσάνης

Πιερικός

4ος Όμιλος

Α.Ε. Λευκίμης

Α.Ε. Μεσολογγίου

Α.Ε.Π. Καραγιαννίων

Α.Ο. Ανατολής

Αναγέννηση Άρτας

Απόλλων Ευπαλίου

Αστέρας Ιτέας

Θιναλιακός

Μακεδονικός Φούφας

Ναυπακτιακός Αστέρας

Π.Α.Σ. Αχέρων Καναλακίου

Π.Α.Σ. Πρέβεζα

Σούλι Παραμυθιάς

Τηλυκράτης

5ος Όμιλος

Α.Ε. Κηφισιάς

Α.Ε. Μοσχάτου

Α.Π.Ο. Κερατσίνι

Άγιοι Ανάργυροι

Άγιος Ιερόθεος

Ακράτητος

Άνω Μερά Μυκόνου

Εθνικός Πειραιά

Ερμής Κορυδαλλού

Ηλυσιακός

Θύελλα Καμαρίου

Καλλιθέα

Πανθηραϊκός

Φωστήρας

6ος ΟΜΙΛΟΣ

Α.Ο. Νέας Αρτάκης

Α.Ο. Υπάτου

ΑΕΚ Τρίπολης

Αήττητος Σπάτων

Αιολικός

Αχαρναϊκός

Θύελλα Ραφήνας

Κόρινθος 2006

Μαρκό

Π.Α.Σ. Κιθαιρών Καπαρελλίου

Παλληνιακός

Παναρκαδικός

Ρόδος

7ος Όμιλος

Α.Ο. Διαβολιτσίου

Α.Ο. Τσιλιβή

Α.Π.Σ. Ζάκυνθος

Αστέρας Βλαχιώτη

Διαγόρας Βραχνέικων

Ένωση Ερμιονίδας

Θύελλα Πατρών

Ναύπλιο 2017

Ολυμπιακός Ζαχάρως

Π.Α.Ο. Βάρδας

Παναργειακός

Πανγυθεατικός

Πανηλειακός

Π.Σ. “Η Σπάρτη” (Πελλάνα)

8ος Όμιλος

Α.Ο. Αγίου Νικολάου

Α.Ο. Πόρου

Αθλητική Ένωση Εργαζομένων Κρήτης ΣΥΝΚΑ

Γιούχτας

Επισκοπή

Ηρόδοτος

Π.Ο.Α. Ατσαλένιος

Πανακρωτηριακός

Ρεθυμνιακός

Παλικαρίσια στον τελικό του Κυπέλου Ημαθίας βρίσκονται τα Τρίκαλα με τη λευκή ισοπαλία που πέτυχαν το απόγευμα της Τετάρτης 17 Απριλίου στο γήπεδο τους στη συνέχεια του παιχνιδιού απέναντι στην Αγκαθιά, το οποίο είχε διακοπεί στις 3 Απριλίου.

Η αναμέτρηση ξεκίνησε από το 35ο’ χωρίς καμιά ουσιαστική φάση για την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου και με την κατοχή να είναι ισορροπημένη ενώ υπήρξε μεγάλη ένταση και σκληρά μαρκαρίσματα με αποτέλεσμα ο διαιτητής να διακοπεί συχνά τη ροή του παιχνιδιού.

Με την έναρξη της επανάληψης η Νίκη μπήκε δυναμικά πετυχαίνοντας την πρώτη φάση του παιχνιδιού στο 47’ μετά από εκτέλεση φάουλ του Σούκια να καταλήγει στην αγκαλιά του τερματοφύλακα.

Οι φιλοξενούμενοι πίεζαν ψηλά και στο 50΄ έπειτα από πλάγιο άουτ ο Σούκιας δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα μέσα στη σύγχυση της άμυνας.

Η μεγαλύτερη φάση του αγώνα ήρθε ένα λεπτό αργότερα μετά από μπαλιά του Γιαζιτζόγλου στη μικρή περιοχή ο Γκελοσάνι σούταρε αλλά ο Αργυρόπουλος του είπε όχι με μια σημαντική απόκρουση.

Ακόμη ένα φάουλ του Σούκια βρέθηκε στα χέρια του γκολκίπερ καθώς και στο 65’ έδιωξε εντυπωσιακά την μπάλα πάνω από τους αντίπαλους παίκτες. Η Αγκαθιά προσπάθησε να σπάσει την άμυνα των Τρικάλων μάταια αφού οι γηπεδούχοι έπαιζαν με πιο καθαρό μυαλό απωθώντας κάθε προσπάθεια της Νίκης.

Η λευκή ισοπαλία έστειλε τον Μέγα Αλέξανδρο στο τελικό του Κυπέλλου Ημαθίας όπου θα κληθεί να αντιμετωπίσει τη ομάδα της Βέροιας.

Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων: Αργυρόπουλος, Ατανάσοφ, Βλάχος, Τσιρίδης, Πέικος, Κιρκιλιανίδης Γ., Σωτηράκης, Ζησιόπουλος (90'+ Κιρκιλιανίδης Η.), Κουκουράκης (90' Ανδρίτσος), Παρσόπουλος (81' Αθανασιάδης), Λίτσι.

Νίκη Αγκαθιάς : Τόλιος, Πατσιαβούρας (70' Προβατίδης), Χατζόπουλος (80' Μουδιος), Ρογγότης, Λιόλιος, Ζαρογιάννης, Αβραμόπουλος, Γιαζιτζόγλου (85' Γιαννόπουλος), Σούκιας, Γκελοσάνι, Κίτσας Ευγ.

Την συνέχιση του επαναληπτικού αγώνα της ημιτελικής φάσης του κυπέλου της ΕΠΣΗ μεταξύ Τρικάλων - Αγκαθιάς, από το 35ο λεπτό που διεκόπη από τον διαιτητή Μαλούτα, αποφάσισε η πειθαρχική επιτροπή της Ένωσης, η οποία συνεδρίασε την Παρασκευή.

Την τελευταία νίκη της εκτός έδρας πέτυχε με σκορ 0-1 η Αγκαθιά απέναντι στον Ερμή Αμύνταιου για τον 2ο όμιλο της Γ Εθνικής την Κυριακή 7 Απριλίου.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν ανώτεροι του Αμυνταίου και το νικητήριο γκολ πέτυχε στο 6ο λεπτό ο Σούκιας με όμορφο πλασέ.

Η Νίκη έχασε αρκετές ευκαιρίες αλλά δεν κατάφερε να αυξήσει το σκορ.

Ερμής Αμύνταιου: Ηλιόπουλος, Γιορεντζίδης, Δόνες, Σωτηριάδης, Χαμαλίδης (86’ Σεϊταρίδης), Γκάρας, Αμαραντίδης, Τσορλίνης (86’ Μπερμπερίδης), Αθανασιάδης (21’ Δούμτσης), Θεοδουλίδης, Τσολάκης (68’ Ακριτίδης).

Νίκη Αγκαθιάς: Τόλιος, Ρογγότης, Λιόλιος, Πατσιαβούρας (85’ Κασαπίδης), Κίτσας Ελ., Ζαρογιάννης (82’ Πέτκος), Αβραμόπουλος, Σούκιας (65’ Μούδιος), Γκελοσάνι, Χατζόπουλος, Κίτσας Ευγ.

Επεισοδιακό τέλος είχε το παιχνίδι για τη δεύτερη φάση των ημιτελικών του Κυπέλλου Ημαθίας μεταξύ των Τρικάλων και της Αγκαθιάς στο γήπεδο του Μέγα Αλέξανδρου το απόγευμα της Τετάρτης 3 Απριλίου, αφού το παιχνίδι τελικά διακόπηκε μετά την είσοδο του πρόεδρου της Νίκης, Δημήτρη Ματσούκα στο γήπεδο.

Ο κ. Ματσούκας μπήκε στον αγωνιστικό χώρο κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού και συγκεκριμένα στο 39ο λεπτό και πήρε τους παίκτες του από το γήπεδο διαμαρτυρόμενος για τη διαιτησία του κ. Μαλούτα.

Στη συνέχεια και ενώ ο διαιτητής είχε διακόψει το παιχνίδι η Αγκαθιά αποφάσισε να παίξει αλλά την ώρα της εισόδου των παικτών στο γήπεδο ακολούθησε έντονος διαπληκτισμός με αποτέλεσμα ο διαιτητής να διακόψει οριστικά το παιχνίδι και πλέον την τύχη του θα αποφασίσει η Πειθαρχική Επιτροπή της ΕΠΣ Ημαθίας οπότε αναμένουμε και το φύλλο αγώνος.

Να σημειωθεί πως μέχρι το 39ο λεπτό ο αγώνας ήταν ισόπαλος χωρίς τέρματα με ελάχιστες φάσεις και σκληρά μαρκαρίσματα.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων: Αργυρόπουλος, Ατανάσοφ, Βλάχος, Τσιρίδης, Πέικος. Κιρκιλιανίδης Γ., Σωτηράκης, Ζησιόπουλος, Κουκουράκης, Παρσόπουλος, Λίτσι.

Νίκη Αγκαθιάς : Τόλιος, Κίτσας Λ., Ρογγότης, Λιόλιος, Γιαννόπουλος, Ζαρογιάννης, Αβραμόπουλος, Χατζόπουλος, Σούκιας, Γκελοσάνι, Κασαπίδης.

Δείτε στιγμιότυπα:

Σελίδα 1 από 6

Η ηλεκτρονική εφημερίδα του τόπου μας!