1ος όμιλος (7η αγωνιστική)

Απόλλων Παραλιμνίου – ΑΕ Αμπελοκήπων 2-0
Ορφέας Ξάνθης – Αετός Οφρυνίου 1-0
Εθνικός Σοχού – Νέστος Χρυσούπολης 0-0
Ελπίδα Σαπών – Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 3-0 α.α.
ΑΕ Ευόσμου – Ένωση Αλεξανδρούπολης 2-2
Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου – Άρης Αβάτου 0-3
Πανδραμαϊκός – ΑΕ Διδυμοτείχου 1-0
Ηρακλής Αμπελοκήπων – Αναγέννηση Θαλασσιάς 5-0

2ος όμιλος (7η αγωνιστική)

ΠΑΟ Κουφαλίων – Μακεδονικός 0-0
Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων – Αγροτικός Αστέρας 0-1
Εθνικός Γιαννιτσών – Αναγέννηση Πλαγιάς 1-1
Θύελλα Σαρακηνών – Νίκη Αγκαθιάς 2-0
Αετός Βαρβάρας – Εδεσσαϊκός 2-1
Ποσειδών Μηχανιώνας – ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας 7-0
ΠΟ Νέας Καλλικράτειας – Αναγέννηση Γιαννιτσών 1-0
Ρεπό : Θερμαϊκός Θέρμης

3ος όμιλος (7η αγωνιστική)

Ατρόμητος Παλαμά – Μακεδονικός Φούφα 3-0
Ερμής Αμυνταίου – ΑΣ Μετέωρα 2-0
Οικονόμος Τσαριτσάνης – Αετός Μακρυχωρίου 0-1
ΑΕ Καρίτσας – Κοζάνη 2-0
ΑΟ Σελλάνων – Αναγέννηση Καρδίτσας 0-2
Ηρακλής Λάρισας – Δίας Δίου 6-2
Εθνικός Νέου Κεραμιδίου – ΠΟ Ελασσόνας 2-1
Ρεπό : ΠΟ Φήκης

4ος όμιλος (7η αγωνιστική)

Φωκικός – Αμβρυσσέας Διστόμου 0-1
Οπούντιος Μαρτίνου – ΓΣ Αλμυρού 0-3 α.α.
Διαγόρας Στεφανοβικείου – Θησέας Αγριάς 2-1
ΑΟ Νέας Αρτάκης – Ηρακλής Ψαχνών 1-1
Δημήτρα Ευξεινούπολης – ΑΠΟ Αταλάντη 1-0
Ρεπό: ΑΟ Υπάτου

5ος όμιλος (6η αγωνιστική)

Αχέρων Καναλακίου – Θύελλα Κατσικάς 4-1
ΠΑΣ Πρέβεζα – ΑΕ Μεσολογγίου 0-0
Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης – Αμβρακικός Λουτρού 1-1
ΟΦ Αγίου Ματθαίου – ΑΕ Λευκίμμης 0-1
Παναγρινιακός – ΠΑΣ Θύελλα Μοναστηρακίου 1-1
Αναγέννηση Άρτας – Τηλυκράτης 1-0
Κέρκυρα – Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας 2-1

6ος όμιλος (6η αγωνιστική)

Εθνικός – Πανιώνιος 1-1
ΓΣ Μαρκό – ΓΣ Ηλιούπολης 0-2
Αήττητος Σπάτων – ΑΕ Μοσχάτου 0-0
Χαραυγιακός – Φωστήρας 2-1
Προοδευτική – ΑΕ Μυκόνου 1-0
Ρεπό: Πανναξιακός

7ος όμιλος (7η αγωνιστική)

Πανναυπλιακός – ΠΑΟ Ρουφ 1-2
Παναρκαδικός – Ατρόμητος Χιλιομοδίου 2-0
Πανγυθεατικός – ΑΕ Ερμιονίδας 1-2
Ερμής Μελιγούς – Άγιος Ιερόθεος 1-4
Κορωνίδα Κοιλάδας – Άρης Σκάλας 0-0
ΑΕ Κηφισιάς – Μολαϊκός 2-1
Ρεπό: Φοίνικας Νέας Επιδαύρου

8ος όμιλος (7η αγωνιστική)

Αίας Σαλαμίνας – Αστέρας Βάρης 0-0
ΑΟ Καραβάς – ΑΨΕΣ Πυθαγόρας Κοντακαιίκων 5-0
ΑΠΟ Κερατσίνι – Θύελλα Ραφήνας 0-2
Αιολικός – Αετός Λουτρών 2-0
Μικρασιατική Χίου – Πανελευσινιακός ΑΝΑΒΟΛΗ
Ακράτητος – ΑΟ Πυλίου 1-0

9ος όμιλος (7η αγωνιστική)

Παναιγιάλειος – Εθνικός Σκουλικάδου 0-1
Πάμισος Μεσσήνης – Παλληξουριακός 0-0
ΑΟ Τσιλιβή – Αίας Γαστούνης 2-2
Αχαϊκή – Θύελλα Πατρών 2-1
ΠΑΟ Βάρδας – Ζάκυνθος 1-1
Διαγόρας Βραχνεΐκων – Ναυπακτιακός Αστέρας 0-3
Ρεπό: ΑΟ Διαβολιτσίου

10ος όμιλος (7η αγωνιστική)

Γιούχτας – ΑΟ Πόρου 0-0
ΑΟ Δαμάστας – ΑΕ Νεάπολης 1-2
Ηρόδοτος – Αλμυρός Γαζίου 1-1
Ατσαλένιος – ΑΟ Αγίου Νικολάου 2-1
Άρης Ρεθύμνου – ΑΟ Παλαιόχωρας ΑΚΥΡΩΣΗ
Αναγέννηση Ιεράπετρας – Αστέρας Ρεθύμνου 3-4
Πλατανιάς – Άρης Σούδας 0-1
Ρεθυμνιακός – ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 0-2

1ος όμιλος (6η αγωνιστική)

Αναγέννηση Θαλασσιάς – Απόλλων Παραλιμνίου 0-2
Αετός Οφρυνίου – ΑΕ Αμπελοκήπων 4-0
Νέστος Χρυσούπολης – Ηρακλής Αμπελοκήπων 0-1
Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου – Ορφέας Ξάνθης 0-3 α.α.
Ένωση Αλεξανδρούπολης – Εθνικός Σοχού 0-3
Άρης Αβάτου – Ελπίδα Σαπών 0-0
Πανδραμαϊκός – ΑΕ Ευόσμου 0-0
ΑΕ Διδυμοτείχου – Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου 2-0

 

 

2ος όμιλος (6η αγωνιστική)

Αγροτικός Αστέρας – ΠΑΟ Κουφαλίων 2-0
Αναγέννηση Πλαγιάς – Μακεδονικός 0-0
Νίκη Αγκαθιάς – Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων 0-2
Εδεσσαϊκός – Εθνικός Γιαννιτσών 3-1
ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας – Θύελλα Σαρακηνών 0-2
Αναγέννηση Γιαννιτσών – Αετός Βαρβάρας 3-0
Θερμαϊκός Θέρμης – ΠΟ Νέας Καλλικράτειας 4-1
Ρεπό : Ποσειδών Μηχανιώνας

 

3ος όμιλος (6η αγωνιστική)

ΑΣ Μετέωρα – Ατρόμητος Παλαμά 1-1
Αετός Μακρυχωρίου – Μακεδονικός Φούφα 2-0
Κοζάνη – Ερμής Αμυνταίου 2-2
Αναγέννηση Καρδίτσας – Οικονόμος Τσαριτσάνης 6-0
Δίας Δίου – ΑΕ Καρίτσας 0-0
ΠΟ Ελασσόνας – ΑΟ Σελλάνων 0-1
ΠΟ Φήκης – Εθνικός Νέου Κεραμιδίου 1-0
Ρεπό : Ηρακλής Λάρισας

 

4ος όμιλος (6η αγωνιστική)

ΓΣ Αλμυρού – Φωκικός 2-1
Θησέας Αγριάς – Αμβρυσσέας Διστόμου 1-0
Ηρακλής Ψαχνών – Οπούντιος Μαρτίνου 3-0 α.α.
ΑΟ Υπάτου – Διαγόρας Στεφανοβικείου 1-0
ΑΠΟ Αταλάντη – ΑΟ Νέας Αρτάκης 1-3
Ρεπό: Δημήτρα Ευξεινούπολης

 

5ος όμιλος (5η αγωνιστική)

Θύελλα Κατσικάς – ΠΑΣ Πρέβεζα 0-0
Αχέρων Καναλακίου – Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης 3-1
ΑΕ Μεσολογγίου – ΟΦ Αγίου Ματθαίου 0-1
Αμβρακικός Λουτρού – Παναγρινιακός 0-0
ΑΕ Λευκίμμης – Αναγέννηση Άρτας 3-0
Τηλυκράτης – Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας 1-0
ΠΑΣ Θύελλα Μοναστηρακίου – Κέρκυρα 2-4

 

6ος όμιλος (5η αγωνιστική)

Πανιώνιος – ΓΣ Μαρκό 1-0
Εθνικός – Αήττητος Σπάτων 0-0
ΓΣ Ηλιούπολης – Χαραυγιακός 2-0
ΑΕ Μοσχάτου – Προοδευτική 0-0
Φωστήρας – Πανναξιακός 1-0
Ρεπό: ΑΕ Μυκόνου

 

7ος όμιλος (6η αγωνιστική)

Ατρόμητος Χιλιομοδίου – Πανναυπλιακός 3-2
ΑΕ Ερμιονίδας – ΠΑΟ Ρουφ 0-1
Άγιος Ιερόθεος – Παναρκαδικός 0-1
Άρης Σκάλας – Πανγυθεατικός 1-1
Μολαϊκός – Ερμής Μελιγούς 2-1
Φοίνικας Νέας Επιδαύρου – Κορωνίδα Κοιλάδας 1-1
Ρεπό: ΑΕ Κηφισιάς

 

8ος όμιλος (6η αγωνιστική)

ΑΨΕΣ Πυθαγόρας Κοντακαιίκων – Αίας Σαλαμίνας 0-6
Θύελλα Ραφήνας – Αστέρας Βάρης 0-0
Αετός Λουτρών – ΑΟ Καραβάς 0-0
Πανελευσινιακός – ΑΠΟ Κερατσίνι 3-0
ΑΟ Πυλίου – Αιολικός 1-0
Ακράτητος – Μικρασιατική Χίου 2-0

 

9ος όμιλος (6η αγωνιστική)

Παλληξουριακός – Παναιγιάλειος 0-2
Αίας Γαστούνης – Εθνικός Σκουλικάδου 2-3
Θύελλα Πατρών – Πάμισος Μεσσήνης 0-0
Ζάκυνθος – ΑΟ Τσιλιβή 1-0
Ναυπακτιακός Αστέρας – Αχαϊκή 1-1
ΑΟ Διαβολιτσίου – ΠΑΟ Βάρδας 3-1
Ρεπό: Διαγόρας Βραχνεΐκων

 

10ος όμιλος (6η αγωνιστική)

ΑΕ Νεάπολης – Γιούχτας 0-1
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ – ΑΟ Πόρου 6-1
Αλμυρός Γαζίου – ΑΟ Δαμάστας 1-0
ΑΟ Αγίου Νικολάου – Ρεθυμνιακός 2-0
ΑΟ Παλαιόχωρας – Ηρόδοτος 0-3 α.α.
Αστέρας Ρεθύμνου – Ατσαλένιος 1-2
Άρης Σούδας – Αναγέννηση Ιεράπετρας 3-0
Πλατανιάς – Άρης Ρεθύμνου 3-0 α.α.

Οριστικά την προσεχή Κυριακή στις 11 Απριλίου θα γίνει η επανεκκίνηση της Γ' Εθνικής, όπως ανακοίνωσε η εκτελεστική επιτροπή της ΕΠΟ.

 

Αναλυτικά οι αποφάσεις της Ε.Ε. της ΕΠΟ:

 

– Ενέκρινε την τροποποιημένη προκήρυξη του πρωταθλήματος Γ΄ Εθνικής Κατηγορίας. Ως ημερομηνία επανέναρξης ορίστηκε η 11η Απριλίου 2021. Το πρωτάθλημα θα διεξαχθεί σε έναν γύρο και θα συνεχιστεί από το σημείο που διεκόπη. Για την άνοδο στη Football League θα γίνουν αγώνες μπαράζ ως εξής: θα σχηματιστούν με γεωγραφικά κριτήρια δύο όμιλοι των 5 ομάδων, Βορρά και Νότου, στους οποίους θα συμμετάσχουν οι ομάδες που θα τερματίσουν πρώτες στους δέκα ομίλους της κανονικής διάρκειας. Οι όμιλοι αυτοί θα έχουν συνολικά τέσσερις αγωνιστικές και η κάθε ομάδα θα δώσει δύο εντός και δύο εκτός έδρας αγώνες. Οι δύο πρώτες της τελικής κατάταξης των δύο ομίλων θα προαχθούν. Σε περίπτωση που κάποια ομάδα δηλώσει ότι δεν επιθυμεί ή δε δύναται να συνεχίσει, τα αποτελέσματα των αγώνων που θα έχει δώσει θα παραμείνουν ισχυρά και από κει και πέρα θα εφαρμόζονται οι σχετικές διατάξεις του ΚΑΠ.

 

– Αποφάσισε την έναρξη του Πρωταθλήματος της Α΄ Κατηγορίας Γυναικών στις 11/04/2021.

 

– Ενέκρινε την παράταση της μετεγγραφικής περιόδου για τα ερασιτεχνικά σωματεία έως τις 16/04/2021.

Γ Εθνική – Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες (25/10)

 

 

1ος όμιλος

 

ΤΕΛΙΚΟ Ένωση Αλεξανδρούπολης – Απόλλων Παραλιμνίου 2-0 (64' Πατσιώρας, 70' Ρουμπιές)

ΤΕΛΙΚΟ Άρης Αβάτου – Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 2-1 (78' Γκέκας, 81' Ζωσιμίδης / 26' Βάσκος πεν)

ΤΕΛΙΚΟ Πανδραμαϊκός – Νέστος Χρυσούπολης 2-1 (87' Μπελμάνι, 90' Μπερούκας / 27' Μπαϊκαρά)

ΤΕΛΙΚΟ ΑΕ Διδυμοτείχου – Αετός Οφρυνίου 0-1 (73' Παυλίδης)

ΤΕΛΙΚΟ Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου – Αναγέννηση Θαλασσιάς 2-0 (74' Σιάκκας, 90' Γιάνα)

ΤΕΛΙΚΟ ΑΕ Ευόσμου – ΑΕ Αμπελοκήπων 2-0 (45+ Λάμι πεν, 75' Μπεκρής)

ΤΕΛΙΚΟ Ελπίδα Σαπών – Ηρακλής Αμπελοκήπων 0-3 (37'-65' Τσίτας, 54' Παναγιωτίδης πεν)

ΤΕΛΙΚΟ Εθνικός Σοχού – Ορφέας Ξάνθης 2-2 (31' Αχαλινόπουλος πεν, 55' Ταχματζίδης / 74' Χιντ Ιμέρ, 81' Τορομανίδης πεν)

 

2ος όμιλος

 

ΤΕΛΙΚΟ ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας – ΠΑΟ Κουφαλίων 0-3 (7' Λαζαρίδης, 26' Τσολακίδης πεν, 72' Στεφανίδης)

ΤΕΛΙΚΟ Αναγέννηση Γιαννιτσών – Εδεσσαϊκός 3-0 (13' Τσιότρας, 87' Πελτέκης, 90' Πασσαλής)

ΤΕΛΙΚΟ Θερμαϊκός Θέρμης – Αναγέννηση Πλαγιάς 4-1 (5' Κράββαρης πεν, 43' Μπικιάρης Ν., 85' Παχούμης, 88' Πασιαρδής / 82' Παρπουτσής)

ΤΕΛΙΚΟ Ποσειδών Μηχανιώνας – Μακεδονικός 2-1 (32' Χαρίσης, 70' Χατζηβασιλειάδης / 67' Καστριτσέας)

ΤΕΛΙΚΟ Αετός Βαρβάρας – Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων 1-2 (68' Κεχαγιάς / 14' Λίτσι, 36' Κοσμίδης)

ΤΕΛΙΚΟ Θύελλα Σαρακηνών – Εθνικός Γιαννιτσών 3-1 (6' Ρώσσης, 35' Σούκιας, 84' Παπαδόπουλος / 76' Κηλίκης)

ΠΟ Νέας Καλλικράτειας – Αγροτικός Αστέρας ΑΝΑΒΟΛΗ

Ρεπό : Νίκη Αγκαθιάς

 

3ος όμιλος

 

ΤΕΛΙΚΟ Δίας Δίου – Ατρόμητος Παλαμά 0-1 (35' Μίχος)

ΤΕΛΙΚΟ ΠΟ Ελασσόνας – Αναγέννηση Καρδίτσας 2-2 (79' Ζηρδέλης, 90+ Μπαρλαγιάννης / 44' Λώττας, 88' )

ΤΕΛΙΚΟ ΠΟ Φήκης – Αετός Μακρυχωρίου 1-3 (79' Ξαγαράς / 24'-58' Κατσαμάκας, 82' Ζησούλης)

ΤΕΛΙΚΟ Εθνικός Νέου Κεραμιδίου – ΑΣ Μετέωρα 1-0 (63' Γιαζιτζόγλου)

ΤΕΛΙΚΟ ΑΟ Σελλάνων – Ερμής Αμυνταίου 3-0 (14', 36', 86' )

ΤΕΛΙΚΟ ΑΕ Καρίτσας – Οικονόμος Τσαριτσάνης 3-0 (30'-52' Κυρτέγος, 71' Γκίκα)

Ηρακλής Λάρισας – Μακεδονικός Φούφα ΑΝΑΒΟΛΗ

Ρεπό : Κοζάνη

 

4ος όμιλος

 

ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟ Αταλάντη – Φωκικός 0-1 (72' Κορέτας)

ΤΕΛΙΚΟ Δημήτρα Ευξεινούπολης – ΑΟ Υπάτου 0-0

ΤΕΛΙΚΟ ΑΟ Νέας Αρτάκης – Θησέας Αγριάς 1-1 (90' Κωστούλας / 40' Σιώμος πεν)

ΤΕΛΙΚΟ Διαγόρας Στεφανοβικείου – ΓΣ Αλμυρού 2-0 (54' Κυρίτσης, 77' Αναστασίου)

ΤΕΛΙΚΟ Αμβρυσσέας Διστόμου – Οπούντιος Μαρτίνου 1-0 (55' αυτογκόλ)

Ρεπό: Ηρακλής Ψαχνών

 

5ος όμιλος (1η αγωνιστική)

 

ΤΕΛΙΚΟ Θύελλα Κατσικάς – Αναγέννηση Άρτας 1-2 (16' Νάκος / 30' Σιδηρόπουλος, 36' Παπαρούνης πεν)

ΤΕΛΙΚΟ ΟΦ Αγίου Ματθαίου – Μ.Αλεξ.Καλλιθέας 4-1 (6' Σπίνουλας, 27' αυτογκόλ, 87', 90' / 10' Τζερεμές)

ΤΕΛΙΚΟ Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης – Τηλυκράτης 0-2 (8' Πετράκης, 38' )

ΤΕΛΙΚΟ ΠΑΣ Πρέβεζα – ΠΑΣ Θύελλα Μοναστηρακίου 2-1 (48', 88' / 31' )

ΤΕΛΙΚΟ Αχέρων Καναλακίου – ΑΕ Λευκίμμης 2-1 (17' Κυριάκης, 49' Βέρμπης / 38' Ματσοβίλα)

ΤΕΛΙΚΟ ΑΕ Μεσολογγίου – Αμβρακικός Λουτρού 0-1 (52' )

ΤΕΛΙΚΟ Παναγρινιακός – Κέρκυρα 5-1

 

6ος όμιλος (1η αγωνιστική)

 

ΤΕΛΙΚΟ Αήττητος Σπάτων – Φωστήρας 1-0 (61' )

ΤΕΛΙΚΟ ΓΣ Μαρκό – ΑΕ Μοσχάτου 0-0

ΤΕΛΙΚΟ Εθνικός – ΓΣ Ηλιούπολης 0-1 (56' Ταβάρες)

ΤΕΛΙΚΟ Πανιώνιος – Πανναξιακός 4-1 (13'-90' Μούντριχας, 51' Ξύγκορος, 72' Γροντής / 38' Καράι)

ΤΕΛΙΚΟ Χαραυγιακός – ΑΕ Μυκόνου 2-1 (9' Κασσιανός, 70' Σόουζα / 4' Λεσάι)

Ρεπό: Προοδευτική

 

7ος όμιλος

 

ΤΕΛΙΚΟ Μολαϊκός – Πανναυπλιακός 1-1 (67' Κράσι / 58' Τριανταφύλλου)

ΤΕΛΙΚΟ Φοίνικας Νέας Επιδαύρου – Άρης Σκάλας 0-1 (36' Ζορμπάς)

ΤΕΛΙΚΟ ΑΕ Κηφισιάς – ΑΕ Ερμιονίδας 2-0 (13' Παυλάκης, 25' Μκρτσιάν)

ΤΕΛΙΚΟ Κορωνίδα Κοιλάδας – Ατρόμητος Χιλιομοδίου 1-1 (75' Σαμαράς / 11' Μακρής)

ΤΕΛΙΚΟ Ερμής Μελιγούς – ΠΑΟ Ρουφ 2-1 (14' Κατσίρης, 81' / 65' )

ΤΕΛΙΚΟ Πανγυθεατικός – Παναρκαδικός 1-0 (19' Σαμπατάκος)

Ρεπό: Άγιος Ιερόθεος

 

8ος όμιλος

 

ΤΕΛΙΚΟ Ακράτητος – Πανελευσινιακός 0-5 (26', 39', 45' , 62', 72' )

ΤΕΛΙΚΟ Μικρασιατική Χίου – Αετός Λουτρών 1-2 (7' / 15' Γιοκαρής. 37' )

ΤΕΛΙΚΟ Αστέρας Βάρης – ΑΟ Καραβάς 3-0 (27', 34', 72' )

ΤΕΛΙΚΟ ΑΟ Πυλίου – Αίας Σαλαμίνας 1-2 (57' Δρόσος / 70' Συνοδινός, 84' )

ΤΕΛΙΚΟ Αιολικός – Θύελλα Ραφήνας 2-2 (10' Σρέτσκοβιτς, 71' / 19'-89' πεν Δημητρίου)

(19/10) ΑΠΟ Κερατσίνι – ΑΨΕΣ Πυθαγόρας Κοντακαιίκων

 

9ος όμιλος

 

ΤΕΛΙΚΟ Ναυπακτιακός Αστέρας – Παναιγιάλειος 1-1 (52' Νάκας / 31' Χριστόπουλος)

ΤΕΛΙΚΟ Αχαϊκή – Εθνικός Σκουλικάδου 1-0 (89' )

(16.30) ΠΑΟ Βάρδας – Παλληξουριακός 1-0 (45' Πολίτης)

Διαγόρας Βραχνεΐκων – Αίας Γαστούνης ΑΝΑΒΟΛΗ

ΤΕΛΙΚΟ ΑΟ Τσιλιβή – Πάμισος Μεσσήνης 0-1 (33' Γεωργιόπουλος)

ΤΕΛΙΚΟ ΑΟ Διαβολιτσίου – Ζάκυνθος 0-2 (69' Σούρμπης, 74' Κούνια πεν)

Ρεπό: Θύελλα Πατρών

 

10ος όμιλος (1η αγωνιστική)

 

ΤΕΛΙΚΟ Γιούχτας – Αστέρας Ρεθύμνου 0-1 (81' Μαραθιανός)

ΤΕΛΙΚΟ ΑΟ Αγίου Νικολάου – Άρης Σούδας 2-1 (59' Τζανάι, 69' Μεράι / 36' Δρικάκης)

ΤΕΛΙΚΟ Αλμυρός Γαζίου – Αναγέννηση Ιεράπετρας 1-6 (90' Μίσκου / 26' Πυθαρούλης, 28' Κωτσοβός, 40'-61' Ομπίνα, 64' Ζαμπετάκης, 71' Λαθούρης)

ΤΕΛΙΚΟ ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ – Άρης Ρεθύμνου 3-0 (10' Κόλα, 34' Νικόλτσης, 45' Βαρουξάκης)

ΤΕΛΙΚΟ ΑΕ Νεάπολης – Ατσαλένιος 0-2 (22' Μέμμος, 35' Γκελοσάνι)

ΤΕΛΙΚΟ ΑΟ Πόρου – Ηρόδοτος 0-1 (31' Μυλωνάς πεν)

ΤΕΛΙΚΟ Ρεθυμνιακός – ΑΟ Δαμάστας 2-0 (29' Φράγκος, 88' Αμπιασβίλι)

ΤΕΛΙΚΟ ΑΟ Παλαιόχωρας – Πλατανιάς 2-0 (90' Λάλα, 90+)

Άλλαξε ώρα η κλήρωση της Γ Εθνικής, ενώ παράλληλα ανακοινώθηκε ότι στις 27/9 θα γίνει η πρώτη σέντρα του πρωταθλήματος.
 

Με πυρετώδεις ρυθμούς ξεκινά με οργανωμένες κινήσεις για τη νέα αγωνιστική χρονιά ο ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας μετά την άνοδο του στη Γ Εθνική.

 

Στόχοι της ομάδας είναι να δέσει τον βασικό κορμό με ανανεώσεις του περσινού ρόστερ και να πραγματοποιήσει μεταγραφές «με χειρουργική ακρίβεια» που θα πλαισιώνουν το έμψυχο δυναμικό για την μέγιστη αποδοτικότητα αποτελεσμάτων.

 

«Στόχος η παραμονή μας στην Γ΄ Εθνική και να φτάσουμε όσο πιο ψηλά μπορούμε. Η χρονιά είναι πρόκληση και ευκαιρία κυρίως για νέα παιδιά ώστε να δείξουν κάτι παραπάνω σε μια μεγαλύτερη κατηγορία.¨ δήλωσε ο Πρόεδρος της ομάδας κ. Κυριάκος Μπουκλάς.

 

Οι συνομιλίες με τους παράγοντες και τους παίκτες συνεχίζονται καθημερινά χωρίς προβλήματα και διαμορφώνεται ένα πλάνο τακτικής με εντατικούς ρυθμούς
για να δημιουργηθεί το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα για την ομάδα και τους φιλάθλους της.

Σε βάρος τους σχηματίσθηκε δικογραφία για - κατά περίπτωση - παράβαση της νομοθεσίας περί αθλητισμού, σωματικές βλάβες και άλλα αδικήματα

Από το Τμήμα Ασφάλειας Αλεξάνδρειας και την Υποδιεύθυνση Αντιμετώπισης Βίας στους Αθλητικούς Χώρους της Διεύθυνσης Ασφάλειας Θεσσαλονίκης, ταυτοποιήθηκαν τα στοιχεία ατόμων, που συμμετείχαν σε επεισόδια σε ποδοσφαιρικό αγώνα στην Ημαθία.

Για την υπόθεση σχηματίσθηκε δικογραφία σε βάρος 20 ημεδαπών και 2 αλλοδαπών, ηλικίας από 20 έως 59 ετών, για - κατά περίπτωση - παράβαση της νομοθεσίας περί αθλητισμού, σωματικές βλάβες, διατάραξη κοινής ειρήνης και άλλα αδικήματα.

Ειδικότερα, την 8η Δεκεμβρίου 2019, σε ποδοσφαιρικό αγώνα σε περιοχή της Ημαθίας που βρισκόταν σε εξέλιξη, οπαδοί των δύο ομάδων συνεπλάκησαν με αποτέλεσμα να προκληθούν σωματικές βλάβες και να διακοπεί ο αγώνας.

Η δικογραφία που σχηματίσθηκε σε βάρος τους θα υποβληθεί στον Εισαγγελέα Πρωτοδικών Βέροιας.

Τον βαθμό της ισοπαλίας πήραν στην σημερινή 19η αγωνιστική, οι δύο εκπρόσωποι της Ημαθίας, στο πρωτάθλημα του δευτέρου ομίλου της Γ’ Εθνικής κατηγορίας.

Σελίδα 1 από 5

Alexandriamou.gr
Δημοσιογραφική Ενημερωτική Ηλεκτρονική Εφημερίδα
Περιφέρειας Κεντρικής Μακεδονίας