Συνελήφθησαν το μεσημέρι της 6ης Φεβρουαρίου 2024 στη Βέροια, από αστυνομικούς της Ομάδας ΔΙ.ΑΣ. του Αστυνομικού Τμήματος Βέροιας, 2 ημεδαπές γυναίκες, καθώς προσποιούμενες τις εκπροσώπους φιλανθρωπικού συλλόγου, πωλούσαν μικροαντικείμενα με το πρόσχημα της οικονομικής ενίσχυσης του συλλόγου. Από την κατοχή τους κατασχέθηκαν 39 βραχιόλια, 2 ξύλινες κατασκευές, 2 πλαστικοποιημένες καρτέλες στις οποίες αναγράφονταν η φράση «ΑΜΕΑ - ΑΤΟΜΟ ΜΕ ΕΙΔΙΚΕΣ ΑΝΑΓΚΕΣ» και το χρηματικό ποσό των 69,8 ευρώ. Προανάκριση διενεργεί το Τμήμα Ασφάλειας Βέροιας.
Συνελήφθησαν προσποιούμενες τις εκπροσώπους φιλανθρωπικού συλλόγου Κύριο
![Συνελήφθησαν προσποιούμενες τις εκπροσώπους φιλανθρωπικού συλλόγου](/media/k2/items/cache/0b4916a811e47916d2a7592a8238228d_L.jpg)