Εντυπωσίασαν οι κορασίδες του Μέγα Αλέξανδρου Τρικάλων νικώντας την ομάδα του ΓΑΣ Μελίκης Κύριο

Επικράτησαν και πάλι οι κορασίδες του Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ ΤΡΙΚΑΛΩΝ εναντίον του ΓΑΣ ΜΕΛΙΚΗΣ και πήραν την 12η νίκη σε σύνολο 15 αγώνων.

Τα κορίτσια της ΜΕΛΙΚΗΣ αρκετά βελτιωμένα από την αναμέτρηση του Ά γύρου, μπήκαν πολύ δυνατά στο πρώτο σετ, ήταν συνεχώς κοντά στο σκορ, αλλά οι παίχτριες του Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ κατάφεραν να επιβληθούν και να κερδίσουν το σετ.

Στη συνέχεια του αγώνα η εμφανής υπεροχή του Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ έριξε την ψυχολογία των αντιπάλων και τα επόμενα δύο σετ έληξαν με μεγάλη διαφορά πόντων υπέρ των φιλοξενούμενων.

Τελικό σκορ: 20-25, 7-25, 14-25

Ο ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ το Σάββατο 01 Φεβρουαρίου στις 16:00, στο ΔΑΚ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ, αντιμετωπίζει τον Α.Σ. ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΒΕΡΟΙΑΣ2 και καλεί το φίλαθλο κοινό να απολαύσει την ομάδα που από την πρώτη χρονιά εμφάνισης στα γήπεδα, έβαλε ισχυρά θεμέλια για μια λαμπρή πορεία στο μέλλον.

Σύνθεση ομάδας: Παύλου Μαρία, Χουχα Σοφία, Παύλου Πέρσα, Χούχα Ναόμι, Γρηγοράκη Ιωάννα, Μακριδου Ιωάννα, Σαμλιδου Θεοπούλα, Φεσατιδου Άρτεμη, Χριστοδουλοπούλου Βασιλική

Προπονήτρια: Βασιλακάκη Μαρία