Ο Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων μεγάλος νικητής απέναντι στη Νίκη Αγκαθιάς στο Ημαθιώτικο ντέρμπι Κύριο

Ο Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων αναδείχθηκε νικητής με σκορ 1-0 απέναντι στη Νίκη Αγκαθιάς στο Ημαθιώτικο ντέρμπι της 9ης αγωνιστικής του δευτέρου ομίλου της Γ’ Εθνικής κατηγορίας.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο με τις δύο ομάδες να μην έχουν ρυθμό, με σκληρά μαρκαρίσματα και χωρίς καμιά ουσιαστική φάση. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μπήκαν στο γήπεδο με μεγαλύτερη όρεξη πίεσαν κι αυτό απέφερε το νικητήριο γκολ της αναμέτρησης στο 70 μετά από εκτέλεση κόρνερ του Αβραμόπουλου, ο Παρσόπουλος με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Μετά το γκολ που δέχτηκε η Νίκη ανέβασε στροφές χάνοντας μάλιστα και μια πολύ καλή φάση με τον Αργυρόπουλο να πιάνει εντυπωσιακά την μπάλα.

ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ (Πρίντζιος): Αργυρόπουλος, Μπαντής, Βλάχος, Χατζόπουλος, Πέικος, Αβραμόπουλος, Σωτηράκης, Φουρτζίου (90’+1’ Αναδολού), Ντος Σάντος (73’ Καπετάνος), Παρσόπουλος (82’ Πίκος), Λίτσι (90’+3’ Κιρκιλιανίδης).

ΝΙΚΗ ΑΓΚΑΘΙΑΣ (Κωστογλίδης): Γιώτας, Κίτσας (73’ Ευθυμίου), Πανταζής, Τσιότρας, Ράδης, Τσιούχας, Τσάτσος (73’ Δραγάνης), Γουνόπουλος, Λαμπίρης, Καραγιάννης (46’ Ανδριόπουλος), Μούδιος.