SUPERΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ Η ΑΕ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ ΣΤΟ SUPER CUP ΕΠΣ ΗΜΑΘΙΑΣ

28 Οκτ 2013

Υπερπρωταθλήτρια για το 2015 της A2 ΕΠΣ Ημαθίας η Α.Ε. ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ που στο τελευταίο επίσημο παιχνίδι για την ποδοσφαιρική σεζόν 2014 - 2015 για το SUPER CUP νίκησε στην Επισκοπή Νάουσας την τοπική ομάδα του ΚΕΡΑΥΝΟΥ ΕΠΙΣΚΟΠΗΣ.

Συνεχίζοντας την δυναμική της πορεία κράτησε το αήτητο και στον αγώνα της Κυριακής 3 Μαϊου στην Επισκοπή και σήκωσε

το ΄΄τιμημένο΄΄.

Η ομάδα της Επισκοπής προηγήθηκε στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου  (53ο λεπτό) από στημένη φάση και λίγα λεπτά μετά (στο 75ο λεπτό) δέχθηκε την ισοφάριση με γκολ του Κίτσα.

Με το 1-1 τελείωσε η κανονική διάρκεια του αγώνα και το παιχνίδι πήγε στην παράταση.

Στα πρώτα λεπτά της παράτασης  (97o) η Α.Ε. ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ έκανε το 1-2 με τον Κίτσα και στην συνέχεια πέτυχε ένα ακόμη γκολ (στο 125ο λεπτό) από τον ίδιο παίχτη κάνοντας το 1-3, σκορ που κράτησε μέχρι το τέλος του αγώνα.

Στον αγώνα παραβρέθηκε ο Αντιπεριφειάρχης κ. Καλαϊτζίδης Κώστας, ο Δήμαρχος Νάουσας κ. Κουτσογιάννης Νίκος και  ο Πρόεδρος της ΕΠΣ ΗΜΑΘΙΑΣ κ. Καραμελίδης Γιώργος

Φωτορεπορτάζ  από τον αγώνα σε επόμενη ανάρτησή μας.