Ακόμα μία ισοπαλία για τη Νίκη Αγκαθιάς με τον Μελιτέα Μελίτης συνεχίζοντας το αήττητο στη Γ Εθνική (φώτο-βίντεο) Κύριο

Το παιχνίδι των χαμένων ευκαιριών ήταν ο αγώνας μεταξύ της Νίκης Αγκαθιάς και του Μελιτέα Μελίτη για την 9η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Γ Εθνικής Κατηγορίας στις 25 Νοεμβρίου 2018 στο γήπεδο της Αγκαθιάς με σκορ 1-1.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στην πρώτη τους τελική προσπάθεια στο 9’ με σουτ του Σούκια έξω από την περιοχή ενώ στη συνέχεια είχαν και δοκάρι στο 22’ σε κεφαλιά πάλι του Σούκια μετά από γύρισμα του Αβραμόπουλου. Οι φιλοξενούμενοι έπειτα ανέβηκαν και πήραν μέτρα στο βρεγμένο τερέν χάνοντας μεγάλη ευκαιρία στο 37’ με τον Τόλιο να κάνει μια εντυπωσιακή επέμβαση σε κοντινό σουτ των αντιπάλων. Ο Σούκιας επιχείρησε ακόμα ένα σουτ που πέρασε πάνω από την εστία των φιλοξενούμενων.

Στις αρχές του δεύτερου ημίχρονου η Νίκη Αγκαθιάς επαναπαύτηκε δίνοντας την ευκαιρία στον Μελιτέα να βγάλει κάποιες καλές επιθέσεις αλλά βρήκε απέναντι της τον φορμαρισμένο τερματοφύλακα της Αγκαθιάς κάνοντας δύο εκπληκτικές επεμβάσεις. Η απάντηση της Νίκης ήρθε στο 53’ με τον Σπυρόπουλο να χάνει τετ-α-τετ σουτάροντας εκτός εστίας. Στο 61’ ο τερματοφύλακας της Μελίτης Μπερπερίδης κάνει φοβερή διπλή απόκρουση σε επίθεση των γηπεδούχων. Όσο ή ώρα περνούσε ο ρυθμός του αγώνα ανέβαινε μαζί με τον εκνευρισμό των παικτών που διαμαρτυρήθηκαν για κάποιες φάσεις. Τα τελευταία λεπτά του αγώνα ήταν για γερά νευρά αφού χάθηκαν κάποιες κλασσικές ευκαιρίες και για τις δύο ομάδες με σουτ του Σιδηρόπουλου για τη Νίκη να περνάει εκτός και με κεφαλιά του Κασά κι αυτή εκτός γηπέδου. Κι εκεί κάπου στο 90’ ήρθε και η ισοφάριση από τον Μπάτμα με κοντινό σουτ μέσα στη περιοχή κι όλη η ομάδα να το γιορτάζει έξαλλα μέσα σε αγκαλιές. Θρίλερ στις καθυστερήσεις με τη Νίκη να ψάχνει το νικητήριο γκολ με απανωτές επιθέσεις ώσπου ήρθε με τον Τριανταφύλλιδη να βάζει την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα μετά από απόκρουση των φιλοξενουμένων. Πάνω στους πανηγυρισμούς ο βοηθός διαιτητή ακυρώνει το γκολ και προκαλεί τις έντονες διαμαρτυρίες των γηπεδούχων υποδεικνύοντας το γκολ οφσάιντ.

Οι διαμαρτυρίες και ο εκνευρισμός συνεχίστηκε και με το πέρας του αγώνα μεταξύ των δύο ομάδων αλλά και προς τον διαιτητή.

Διαιτητής ο κ. Πολυχρονίου, βοηθοί οι Σιδερίδης και Τριανταφυλλίδης.

Νίκη Αγκαθιάς: Τόλιος, Γιατζιτζόγλου, Ρογγότης, Λιόλιος, Αβραμόπουλος, Χατζόπουλος (90+ Τζερεμές), Γκελοσάνι (79΄ Τριανταφυλλίδης), Γιαννόπουλος, Σούκιας, Κίτσας Ελ, Πέτκος (38΄ Σιδηρόπουλος).

Μελιτέας Μελίτης: Μπερμπερίδης, Τσώτσος, Κεσίδης (80΄ Κυριακόπουλος), Σεκουλίδης, Σοβισλής, Γεωργιάδης (67΄ Λεζάκης), Γιώσης, Μπατμάς (90+ Τσίτσης), Κάσα, Ζώχιος (89΄ Παπασωτηρίου), Ρωμαίος.